Auris

Auris
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533014/bmid_auris-661143ac6986b.jpg 4 105 105

Auris série

Muž, ktorý z hlasu vyčíta každé klamstvo. Hovorí však sám pravdu? Je mladá. Odhaľuje justičné omyly. Chce pomôcť mužovi obvinenému z brutálnej vraždy. A potom sa jej to vymkne z rúk. Matthias Hegel je forenzný fonetik, odborník na akustickú analýzu dôkazov. Má absolútny sluch a počuje veci, ktoré ostatným unikajú, preto dostal prezývku Auris. Vycíti v hlase neistotu, nervozitu a strach. Na základe hlasovej analýzy dokáže určiť pohlavie, vek, pôvod, vzdelanie či veľkosť topánok neznámeho človeka. Spolupracuje s políciou a často sa zapája do záchrannej akcie pri rukojemníckych drámach. Pred rokom to tak aspoň ešte bolo, pretože dnes sedí Hegel vo väzení. Brutálne zavraždil bezdomovkyňu a sám sa udal na polícii. Je však skutočne vinný? Túto otázku si kladie Jula Ansorgeová, mladá žena, ktorá pracuje v rozhlase a vo svojich podcastoch sa venuje kriminálnym prípadom. Verí v Hegelovu nevinu. Dostane horúci tip, novú stopu, ktorá by mohla dokázať, že je Hegel nevinný. Vzápätí však príde výhražný telefonát, aby okamžite dala ruky preč od tohto prípadu...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Publixing , Tatran (Bratislava)

Auris, 2019

Interpreti: Michaela Kapráliková

hanap
04.12.2021 5 z 5

Po hodně dlouhé době jsem četla knihu ve slovenštině, po pár stránkách jsem propadla napinavemu ději, že už jsem to ani nevnímala. Je to výborně napsaný triler, napínavý, plný zvratů rychle ubíhající.

allart
13.09.2021 4 z 5

Nie je to typický Fitzek, ale celkom sa mi to páčilo. Malo to spád, akciu, trochu prekomplikovanú zápletku s nečakaným rozuzlením. Taká krátka pohodovka, pri ktorej sa nenudíte.

mirec88
27.08.2021 5 z 5

Tak to bola jazda! Skvelý thriller, ktorý od Fitzeka čakám a tentoraz aj od Kliescha, čo je pre mňa nový autor. A vzhľadom na to, že u nás nič iné zatiaľ nevyšlo, tak isto aj pre mnohých iných. A táto spolupráca vyšla ba výbornú. Zvratov tu bolo ako je zvykom u Fitzeka dosť, ale nie tak veľa ako v iných jeho knihách. V podstate až na konci bolo viacero zvratov, ktoré vám predchádzajúce dianie prinesú do úplne iného svetla. Paráda a odporúčam.

kneslova
30.07.2021 5 z 5

Neuvěřitelně napínavé, zas po nějaké době nadprůměrná kniha, prostě paráda...

karaliene
08.07.2021 5 z 5

Jen jednu jedinou věc této knize můžu vytknout: Je příliš krátká! S něčím tak brilantním by člověk rád prožil víc než jen jednu noc. :)

ivana1975
03.07.2021 4 z 5

Waw ďalšia brutálna nálož. Tento pán vie ako upútať vašu pozornosť od začiatku až do konca. Super vrelo odporúčam.

Petronela16
20.05.2021 5 z 5

Ešte predtým, než začnem s hodnotením by som rada podotkla, že by bolo fajn v názve tejto knihy opraviť poradie:" kniha od: Sebastian Fitzek & Vincent Kliesch", nakoľko autor knihy je Kliesch a Fitzek mu ,v tomto prípade, len sekundoval.Tolko na margo autora.
Detektívka veľmi dobrá pre toho
, kto má rád a pozná Fitzekove diela, je to veľmi podobné,je poznať jeho stopu.Originalny námet, síce ku koncu to už bolo riadne zamotané.Ale presne ako som to aj predpokladala, koniec sa len tvári ako koniec, ale ešte to v skutočnosti nie je.To by bolo príliš jednoduché a budem sa opakovať, lebo poviem zase staré známe, že vo Fitzekovych knihách koniec ešte nikdy nie je koniec.Mne sa kniha veľmi páčila, určite ju odporúčam.Budem sa tešiť na ďalšie autorove počiny.