Pokud zůstaneš

Pokud zůstaneš
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204221/bmid_beautifully-broken-pokud-zustanes-EWm-204221.jpg 4 450 450

Beautifully Broken série

1. díl

Čtyřiadvacetiletý Pax je rozmazlený potetovaný darebák bez špetky odpovědnosti. S oblibou vyhledává společnost pochybných žen, obvykle otupělý drogami a alkoholem. Dívky ze špinavých barů ochotně vyhoví všem jeho požadavkům, stačí jim před nosem zamávat bílou pilulkou. Pax už nejednou překročil hranice zákona, ale vlivný otec ho z problémů pokaždé vysekal. No Pax nebyl takový vždy. Po matčině smrti se snažil být vzorným synem, jakého si otec přál. Bolest a smutek ze ztráty milované matky však mezi otcem a synem vytvořili nepřekonatelnou propast. Jen on ví, s jakou prázdnotou v duši každý den bojuje. V noci ho budí noční můry, a přestože otec zná jejich příčinu, mlčí. Jednoho dne do Paxovho života vstoupí umělkyně Mila, krásná, něžná, příliš dobrá pro takového darebáka. Je jako kyslík, který potřebuje pro život. Vzpomínky na den matčiny smrti nabírají ostřejší kontury a Pax zoufale potřebuje pomoc, dokud se zcela nezničí. Jen Mila ho může vytrhnout ze skličující samoty, pokud se Pax včas vzpamatuje. Postačí to však na to, aby s ním zůstala navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

If You Stay, 2013

Aríka
03.02.2017 1 z 5

Tuhle knížku jsem začala číst, protože jsem potřebovala pauzu od svého obvyklého žánru, říkala jsem si nic hrozného ho to být nemůže, vždyť je to román, ale věřte nevěřte i román mě dokázal zklamat. povětšinou se mi romány líbí, ale tohle bylo moc...přeslazené, bezdějové a nudné. Pořádně žádný děj, hlavními postavami je kluk, který užívá drogy, je zbohaté rodiny atd., druhou postavou je křehounká dívenka mající pouze sestru, jelikož její rodiče zemřeli při autonehodě. A hádejte, co obě postavy spojuje, ano, oba ztratili alespoň jednoho z rodičů. Chlapec nikdy nikoho nemilova kromě své matky a do Mily se zamiluje. Zápletka naprosto průhledná, víte jak příběh skončí (ono u románů to není těžké uhodnout, většinou).
Jediné plus má u mě autorka za styl psaní, protože stránky vám ubíhají opravu rychle, ale to je asi jediné plus.
Ovšem pokud si chcete knihu přečíst, zkuste to, třeba budete mít jiný názor :)

peso1
20.01.2017

Nečetl jsem tuto knížku ale respekt Martině za popis a vlastního procítění příběhu.

martina5069
19.01.2017 5 z 5

Panebože to byla smršť. Z knihy jsem nadšená už dlouho se mi nestalo, že bych se do některé knihy začetla tak moc a četla a četla do 5 ráno. Při každé volné chvilce jsem si k ní sedla a hltala stránku po stránce. Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny jak nádherně vulgárního Paxe tak stydlivou a hodnou Millu. Jak pak by ne, každá by chtěla zazít románek s takovým sviňákem :-D Kniha mě bavila od začátku do konce a hrozně mě překvapilo, že neměla ani jedno hluchý místo a já se přistihla jak se u některých kapitol usmívám, žasnu, přemýšlím, tajím dech i pláču. Tak moc mě ten příběh pohltil. Ty tajemství uvnitř i když od začátku víte jak to dopadne tak vlastně nevíte. Bez spoilerů je tam hodně akce u které tajíte dech a říkáte si ty brďo. Dokonce se mi stalo i to, že jsem usínala a v hlavě si představovala děj jakoby to byl film. Doslov mě dostal protože autorka psala knihu podle svého života a určité věci, která se stala ale pokud chcete vědět víc musíte si knihu přečíst. Když už jsem si myslela, že mám přečteno autorka mě překvapila tím, že vlastně dočteno nemám, protože kniha obsahuje ještě bonusovou kapitolu. No závěrem bych dodala, že jsem knihu četla v pdfku ale na 100% vím, že si ji pořídím v papírové verzi jelikož ji nečtu rozhodně naposledy . Miluju tenhle příběh.

NikaMirka
13.01.2017 3 z 5

Oddechová knížka, která nenadchne, ale ani neurazí. Dá se číst i když je předem jasný, jak se příběh bude vyvíjet i jak skončí. Dávám tři hvězdičky, za čtivost i happy end, ale dvě ubírám za to, že kniha člověka nikam neposune, ani mu nedá podnět k zamyšlení. Do zítra nebudu vědět o čem kniha byla, natož za týden nebo rok.

janik27
01.11.2016 4 z 5

hezká kniha, jen mi přišla malinko neskutečná.... že by šlo změnit se tak jednoduše?
jinak pěkný příběh, občas jsem se viděla v kůži hrdinky

misulka680
24.10.2016 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Snad se dočkáme pokračování.

jan-da
10.09.2016 4 z 5

Zase to samé - zlobivý Pax a hodná Mila, setkají se, začíná mezi nimi vzkvétat láska atd, atd... Ovšem tady bylo "hezké", že to nebylo jen o lásce, ale že tam autorka přidala téma alkoholu, drog, apod.. Takovou netypickou tematiku, ale knize to dodalo špetku něčeho, co neumím vyjádřit, ale díky tomu si zaslouží alespoň ty 3 hvězdy. Každopádně, napsala bych to tak, že znám horší knihy, ale i lepší. Pokud hledáte oddechové čtení s probíhající láskou je to právě kniha pro vás.

Doomiiniikaa
18.08.2016 3 z 5

Přesně takovou knihu jsem teď vyhledávala, krasná oddechovka .. laska nemá konce ..

Šánka
14.08.2016 4 z 5

Láska nemá konce......, asi tohle si z knihy budu nejvíc pamatovat.
Líbilo se mně to, moc. Přesně na takový příběh jsem měla náladu. Zlobivý kluk - hodná holka, Pax a Mila, noc a den. Dva lidé, kteří nemohli být víc rozdílní, se kterými jsem prožívala jejich příběh. A sladké ? Ano, ale jednou za čas dostanu na sladké chuť, už jen proto, že toho hořkého a smutného bylo v knize dost.

andulka1406
26.07.2016 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Čte se jedním dechem, je vtipná, ale i celkem napínavá. Konec je celkem sladký, ale po tom všem si to zasloužili. Můžu doporučit :)

Elisbooks
26.07.2016 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a přečetla ji jedním dechem. Věřím, že láska dokáže otevřít oči a bylo to tak i v případě Paxe a jeho závislosti na drogách. Hezký příběh a skvělá oddychovka, kterou určitě doporučuji :-)

moudivlacek
25.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem vzala do ruky náhodou a jsem tomu moc ráda. Pro mne to byl příběh, který není až tak nereálný. Ze začátku to je možné rozdělit na černé a bílé, dobré a zlé, ale velice rychle zjistíte, že tomu tak není. A tomu je tak i ve skutečném životě. Autorka se přiznává, že to napsala na základě dvou skutečných příběhů, trošku upravených. Dočetla jsem a brečela jsem jak želva. Pro mne palec nahoru.

Nuttelka
15.06.2016 5 z 5

Super oddychovka, i když je tam i spoustu smutných věcí, mně se knížka líbila moc :-) Ano, je to od první řádky předvídatelné, jak to všechno dopadne, ale proč si tu "pohádku" neužít :-)

evelýny
26.04.2016 2 z 5

Příběh, který ničím nepřekvapí. Zápletka jako by vypadla z jiné knihy (Easy), vlastně ještě než začnete číst, tak víte, jak tento příběh dopadne. Přesto dočtete, protože, co kdyby......?
Bohužel, zde se ,,co kdyby" nekonalo. Takže pro mě lehce pod průměrem.

Julia_pt
06.03.2016 2 z 5

Podle mě je ten příběh dost depresivní. Ze začátku to byla docela nuda, neupoutalo mě to tak jako jiné knížky. Taky se mi zdá, že je tam hodně protikladů - zlo a dobro, černá a bílá, smutek a radost, Mila a Pax. A docela se to i ve spoustě věcí příčí, vyskytují se tam drogy, sex, smrt a najednou bůh. Připadalo mi to jako bych byla na houpačce, která se neustále houpe. Konec se dal očekávat, ale byl napsán tak, jako kdyby to autorka chtěla mít rychle dopsané, s násilníkem Paxovi mámy bych to určitě víc rozepsala. Za mě nic moc !! :/

Michaela01
02.03.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila,i když místy na mě byla až moc sladká.Rozhodně je ale velice čtivá a napínavá :)

lakme
27.02.2016 4 z 5

Povedená oddechovka :D akorát, jak jsem začala číst cestou do školy ve vlaku, tak jsem si říkala ty jo, co jsem si to vlastně půjčila za knihu! :D

martinasudová
21.01.2016 3 z 5

Trošku ohraný příběh, ale nevadilo mi to...takové romanticko-oddechové čtení.

hellp
11.12.2015 3 z 5

Kniha, která nenadchne, ani neurazí. Standardní příběh, který nijak nevybočuje a při čtení máte pocit, že už jste to někde četla. Třetí hvězdu dávám za čtivost.

1v8na
23.10.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Byla úžasná. Zprvu jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, že ji odložím, protože z prvních stránek mi opravdu byl trochu nevolno - proto ty čtyři hvězdičky. Nicméně po pár stránkách, jakmile u mě pominul počáteční šok, mě příběh velmi chytil a začal mne bavit. Nevěřila jsem tomu, že by v příběhu mohl být takový obrat....
Kniha byla opravdu úžasná, měla v sobě dobrodružství, lásku, trošku detektivní zápletku, psychologii a plno emocí. Na mě kniha prvdu velmi zapůsobila, nicméně bych nechtěla prožít to, co hlavní hrdinové.

drogy sex láska smrt pro ženy deprese sny alkohol psychiatři

Courtney Cole
americká