Bílý tesák

Bílý tesák
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342177/bmid_bily-tesak-weZ-342177.png 4 1865 1865

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Olympia

White Fang, 1907

DoubleBreadCZE
15.12.2015 5 z 5

Nejspíš má nejoblíbenější. Já ani nemám slov... nepřestanu obdivovat autorovo umění převtělit se do vlka a vnímat svět z jeho pohledu. Veselé, radostné, ale i smutné a ne moc šťastné chvilky z této knihy se nedají zapomenout. Mám tu knihu moc ráda. Výborná... ale je také příkladem, jak moc může být člověk zlý.

Anncasko
06.12.2015 5 z 5

Nádherná kniha... Ohromně čtivá, plná zvratů a překvapení, vtáhne do děje... Úžasné, zajímavé a poučné pojetí z pohledu vlka:) jak si musejí obstarávat potravu, když je hlad, postarat se sami o sebe... akorát některé scény jsou dost smutné, jak někteří lidé zacházejí se psy ;( ale také krásný konec:D kniha si určitě zaslouží plný počet hvězdiček!

smurfik22
08.10.2015 5 z 5

Knížka Bílý Tesák je pro mě moc milé překvapení a hlavně velice čtivé. Snad nikdy jsem se tolik nevžil do hlavní postavy jako v této knize. Ta krása, krutost a chlad přírody a všeho, co obsahuje.... pohled na svět optikou vlka.... to všechno tvoří z tohoto díla dílo mimořádné. Doporučuji a jsem rád, že jsem se odhodlal knihu přečíst i mimo rámec povinné školní četby.

annakolin
17.09.2015 5 z 5

Krása! Doporučuji,ale pozor- občas je tak smutná, že vám zrudnou oči :D

Mirime13
08.07.2015 5 z 5

Úžasný příběh, který by si měl přečíst každý. Žádné filmové zpracování nedosáhne na kvalitu knihy. Od téhle knihy jsem se nedokázala odtrhnout a četla ji klidně až pozdě do noci. Tohle je přesně kniha mého srdce. Miluji vlky a miluji tuhle knihu.

Huwo
28.06.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Človek ju nedokáže prestať hltať...

stetty
27.06.2015 5 z 5

Tato kniha je jedna z nejlepších. Miluji psy a takovéhle knihy. akorát jedna jediná část se mi nelíbila. Zkuste uhádnout jakou část. Dostali jsme ji ve škole za povinnou četbu a nemohla jsem ji od sebe odtrhnou.(Přečetla jsem ji za dva dny) Doporučila bych jsem ji všem. Malým i velkým, kteří umí číst a zajímají je psi. Miluji tuhle knížku a budu navždy. Je to prostě bomba!!!!!!! Určitě si ji přečtěte.

Luccy78
14.06.2015 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná... Jinak se tato kniha snad ani popsat nedá. Vřele doporučuji přečíst, nebudete zklamaní!

ivana8555
12.06.2015

Pecka! Přečteno jedním dechem - i když některé scény jsou hodně nervy drásající (pro mě jako pro pejskaře :D

Pawlisman
11.05.2015 5 z 5

Tak jsem se na stará kolena (32) ke knize vrátil a byl jsem velice potěšen, vyprávění z pohledu zvířecího hrdiny - vlka. Příběh, který má množství různých prostředí a kde se náš zvířecí pašák silně vyvíjí. Nemyslím si, že je kniha tak úplně pro děti, ano, jistě, svojí tematikou ano. Ale některé pasáže jsou napsány hutně s klasicky Londonovsky. Navíc silně naturalistický pohled na zlého vlka není příliš pohádkové čtení na dobrou noc. Kniha perfektně uteče, vývoji vlka uvěříte a potěší vás, že nejde o optimistickou sluníčkovou knihu s dokonalým psím hrdinou. Celkově skvělá dobrodružná kniha pro milovníky přírody, divočiny a zvířat. 8,5/10

kiki11
27.03.2015 5 z 5

Krásná knížka, vřele doporučuji!

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Dojemná, nádherná kniha, která vás pohltí do svého příběhu tak mocně, až se sami začnete místy cítit jako šelma.

Peter.Melon
14.02.2015 4 z 5

Dobrá kniha pro mládež,četl jsem ji jako dítě.Je to dobré čtení...

Kykys
26.12.2014 5 z 5

Naprosto skvělá a pro mě emotivní knížka. Zezačátku jsem si myslela, že mě to nebude bavit ale pak jsem se do toho ponořila a skončila až ve dvě ráno. Můžu vřele doporučit a ikdyž zvíře a lidské rysy mi moc dohromady nejdou, London to skvěle zkombinoval.

Rodaw
10.12.2014 5 z 5

Nádherná kniha, moc ráda se k ní budu vracet.. Doporučuju všem milovníkům zvířátek! :)

terrih.dreamer
07.11.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Já nemám co dodat. Doporučuji naprosto všem, tato kniha musí zaujmout i nečtenáře. :)

mája1970
22.10.2014 5 z 5

Prostě nádhera

Mikik
16.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha, moje srdcovka. Krásná ukázka toho, že s láskou se dá dokázat všechno a při dobré vůli jde všechny předsudky a obavy změnit.

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Další z mých nezapomenutelných :)

K.M.
25.08.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla ze začátku nic moc ale pak to bylo lepší a lepší