Bílý tesák

Bílý tesák
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342177/bmid_bily-tesak-weZ-342177.png 4 1865 1865

Ve vyprávění o osudech samotářského míšence psa a vlka vyjádřil autor své nejcennější myšlenky – víru v sílu života, přesvědčení o tom, že štěstí je neoddělitelné od věrnosti, s jakou dokážeme sloužit dobrým cílům.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Olympia

White Fang, 1907

FilDaV
15.06.2019 5 z 5

Takhle popsat psí/vlčí život nedokázal ani Karel Čapek v Dášeňce:) Ne, ale teď už doopravdy. Jack London je prostě v tomto ohledu - ještě nejlépe na Aljašce za zlaté horečky - král a potvrdila to i jeho tato nejuznávanější kniha i Volání divočiny. Takhle se vžít do mysli zvířete, to se někomu sotva podaří, ale Jackovi se to podařilo!!!

Nordic7
12.06.2019 3 z 5

Chtělo by to zkrátit. Obrovské množství balastu spočívající ve zdlouhavých popisech přírody a příhod s ostatními zvířaty mne už jako kluka nutilo k přeskákání poloviny knihy. Můj třináctiletý syn má teď stejný problém. Sestříhat děj na zážitky Tesáka s lidmi by dodalo patřičný švih a šťávu. Krutost nevadí, tak to prostě chodí. Ve srovnání Bílého tesáka a Volání divočiny u mne jasně vítězí Buck.

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Volání divočiny jsem sice měla o něco raději, ale tahle kniha mě přivedla k Londonovým dílům a také se mi líbila. Doporučuji.

Daniel2009
10.05.2019 5 z 5

Nádherná knížka pro mládež i starší. Určitě doporučuji.

mgeisselreiter
08.05.2019 5 z 5

I když je kniha často brána jako pro děti nebo mladé čtenáře, rozhodně uspokojí i ty starší. Krásný popis života zvířete, jakoby autor dokázal číst zvířecí myšlenky a navíc je dokázal dokonale převést do psané podoby. K tomu navíc prostředí drsného chladného severu, které London také umí výborně přiblížit. 100%, 8. 5. 2019.

Greenfingers
30.04.2019 5 z 5

Kniha mého mládí ( snad jedna z prvních, které jsem kdy četl), nikdy na ni nedám dopustit. Silný a dojímavý příběh nepostrádající napětí. Doporučuji zejména začínajícím dětským čtenářům.

Renek
25.03.2019 5 z 5

Krásná kniha která nabízí mnohem víc než poutavý dobrodružný příběh.

esma
17.03.2019 5 z 5

Ano, čtenářka Lotos to krásně napsala. Díky jarním prázdninám máme zářez, člen třetí generace naši rodiny i slzu uronil, tak jako dávno my ostatní, když nás Jack London dostal svými příběhy.

Ladys
13.03.2019 4 z 5

Četl jsem jako 14ti letý a pamatuji dodnes.
Zlatá horečka, psi, vlci, zápasy a Aljaška.... No pro kluka jízda.
Měl bych si to přečíst znovu.

intelektuálka
21.02.2019 5 z 5

Krásná kniha - jak se z šedého vlčka stal Bílý tesák ...

Vlček prožívá krásné dětství s vlčicí Kičou - a tam je základ jeho výchovy - i když je potom vystaven zlému zacházení - vzpomínky zůstávají a on nakonec přece jenom nalezne svého laskavého boha a učí se žít v lidské smečce...

To není pouze kniha o vlcích - je to důkaz, že když zvířeti porozumíte, porozumí i ono vám.. a podle mě je zlé zvíře obrazem svého pána...

Jsem ráda Bílý tesáku, že jsi spoustu let v mé knihovně ...

Kopretina
19.02.2019 4 z 5

Ze začátku je příběh dost krutý, což jsem já i mé děti snášely dost těžko. S dětmi jsme o tom hodně mluvily, třeba i o jejich spolužácích, kteří se stávají zlými tím, jak k nimi přistupují rodiče, společnost, ostatní spolužáci apod. Od setkání se Scottem se příběh stává lehčím a humornějším. Bonbónky v posledních dvou kapitolách perfektně příběh dovrší.
Je zajímavé, že jsem tuto knihu již kdysi dávno četla - a vůbec se mi z ní nic nevybavilo..

kacaabba
27.01.2019 5 z 5

Obdobně jako jistě mnohým čtenářům této knihy se mi líbil vývoj Bílého tesáka od tvrďáka po psa, který se vydá na milost a nemilost svému milovanému pánu. Protože poznal něco, co celý život neměl - lásku.

jakub1272
14.01.2019 5 z 5

Skvele

Alix
14.01.2019 5 z 5

Poprvé jsem Bílého tesáka přečetla v dětství a pamatuji si, že jsem se při čtení hodně bála. Pak jsem na něj zapomněla a vyhrabala ho včera. Četla jsem až do noci a brečela tak, až se mi rozmazávala písmenka. Nádherná kniha, plná citu a porozumění, ale i krutosti a omezenosti. Konečná proměna Tesáka byla popsána naprosto bravurně a konec mne potěšil, takže jsem mohla spokojeně usnout.

esfinge
12.12.2018 5 z 5

Krásná klasika. Syn četl jako povinnou četbu přes den a tak jsem se také zacetla a dala ji za tři večery. A líbilo.

ChristineDaee
08.12.2018 5 z 5

Tak toto nie je iba napínavý príbeh o živote polopsa, polovlka v divočine a pod ľudskou nadvládou, ale je to aj univerzálna metafora cesty človeka - možno náhodného a možno autora, ktorý dá sa povedať po voľnosti a bezeľstnosti detstva sa stretáva s odporom, čo z neho robí samotára, s nenávisťou, ktorá ho robí zlý a týraním, čo ho robí šialeným, kým láska dokáže z jeho vnútra vyčariť poklad neopísateľnej hodnoty. Okamžite mi príde na um asociácia s kriminálnikmi, ktorých stvorila spoločnosť ( ako chlapík, čo ukradol chlieb :D). Kniha, čo v sebe skrýva oveľa viac, ako sa zdá na prvý pohľad.

lotos
03.12.2018 5 z 5

dalo by se říci povinná četba:) všech generací

ViktorCZ450
08.11.2018 5 z 5

Stojí si tuto knížku přečíst protože, je velice zajímavá a má originální kontent. Na této knížce mě překvapily nápady Jacka Londona. Překvapilo mě také to že, tam nebyly obrázky.

Najezchlebova
02.11.2018 4 z 5

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších knih. V dospělosti už to dobrodružství neumím tak dobře prožít, ale pořád řadím Bílého tesáka mezi nejlepší literární díla.

MatoZu
31.10.2018 5 z 5

Moc hezká kniha. Bílý tesák je neuvěřitelný pes/vlk, obdivuji jeho věrnost a sílu.

Je neuvěřitelné, jak dokázal London popsat, co se Bílému tesákovi honí hlavou. Skoro jako by dokázal číst psům myšlenky.
Kniha je moc pěkná, líbila se mi od začátku až do konce.