Lovci

Lovci
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163564/mid_lovci-dpU-163564.jpg 5 581 581

Bratrstvo série

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů. Má-li zde Hal uspět, musí věřit schopnostem své posádky a vyzvat Zavaka na souboj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Hunters , 2012

Zelený_Drak
14.10.2019 3 z 5

Příběh plynule pokračuje. Zhltla jsem stejně rychle jako předchozí díl. Jak už psali jiní, je dobře, že 3. díl skončil tak, jak skončil. Jako naprostý neznalec lodí a výhod a nevýhod různých zbraní jsem si závěrečnou bitvu dost užila (možná, že znalci by v ní našli víc děr než jen ty od Drtiče). Starosti mi ale dělala ta divoká soutěska. Z toho, co jsem pochopila v jednom z pozdějších dílů, bych řekla, že Dan je řeka s více rameny a Volavky musely na cestě do Raguzy přeplout z jednoho do druhého. Není přece možné, aby řeka tekla z moře do moře.

Malýmedvěd
02.10.2019 4 z 5

Velká spokojenost. Dobrá a kvalitní dětská literatura. čteno dceři před spaním a oběma se nám to líbilo. Oceňuji humor i napětí i výchovný rozměr.

otula
29.05.2019 5 z 5

Hezké to bylo. A jsem rád, že autor uzavřel honbu za Zavakem a nedělá z toho téma na deset knih, takže nás čeká zase nějaké jiné další dobrodružství. Tak nějak čtu poslední dobou hlavně knihy pro děti a mám z nich větší radost, než z knih pro dospělé. Když jsem byl dítě, tak jsme četli mayovky, verneovky, či Marka Twaina, dnes je ten výběr mnohem větší a rozhodně to není na úkor kvality.

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Hezké pokračování, i když je Flanaganův skvělý humor po tolika knihách už trochu ohraný. Přesto je příběh čtivý a zahřeje na duši, když se člověk dívá na tolik špatných příběhů všude kolem.

žanda545
01.09.2018 5 z 5

Lovci byli zatím asi nejlepší ze série, ale to neznamená že další díly nebudou lepší
(nejspíš budou protože 2. díl byl lepší než 1. a 3. zase lepší než 2.). Je ale škoda že Flanagan přeskočil cestu zpátky. : ( Pravda je že ze začátku jsem se bála o Ingvara a strašně jsem si potom oddychla. Někde byla i hodně vtipná nejlepší byla asi óda na konci. Super knížka. : )

hurikan123
17.03.2018 5 z 5

supr kniha, nej byl závěrečný souboj. taky se mi hodně líbil Drtič a samozřejmě závěrečná oslava. přečteno za pár dní. chystám se číst další díly

kach_ni
23.01.2018 4 z 5

Naproti předešlým dílům mi u tohoto chybělo napětí. Zavak uniká, Volksvka ho stíhá. Objeví se překážka, nějak jí vyřeší a jede se dál.. trochu vlažné, ale čte se to rychle a snadno. Těším se na další díly. :-)

Gurus
07.11.2017 5 z 5

Tento díl byl o dvě třídy lepší než druhý a proto druhému dílu musím snížit hodnocení na 3/5. Lovci byli tak dobří jako Výkupné za Eraka nebo Císař Nihon-džinu. Příběh byl dobře vystavěný, kdy se často měnila prostředí a události. Navíc to nepůsobilo tak zmateně a nuceně jako druhý díl.
Epilog byl pak super až slza ukápla.
Výtky bych měl k překladu, kdy se z Rikarda stal Pikard a Pragha, kde zase zlobilo skloňování.
Dokonce jsem ani neměl tak silný pocit opakujících se přirovnání i když je pořád co zlepšovat :-)

marek1278
31.10.2017 5 z 5

Další skvělý díl a dobrodružství Hala a jeho posádky za nalezením andomalu. Skvěle jsem se bavil a těším se na další díly, jen škoda moc rychlého konce :)

Aniday
30.10.2017 5 z 5

super! i když malinko škoda, že autor úplně přeskočil zpáteční cestu... mohlo to být ještě zajímavější...

Rita55
16.10.2017 4 z 5

Třetí kniha mi přišla maličko slabší než předchozí dvě a sjíždění divoké vody na plachetnici už poměrně přitažené za vlasy, ale rozhodně mne neodradila od toho, abych si chtěla přečíst zbytek :-)
Jo ale kdyby mi někdo mohl vysvětlit, jak je možné vplout do ústí řeky, plout proti proudu, odbočit do druhého ramena řeky a najednou sjíždět peřeje po proudu, tak to bych mu byla vděčná... možná mi v knize něco ošklivě uteklo, ale tohle jsem vážně nepobrala :-)

Jůšo
02.07.2017 4 z 5

Začátek se hodně táhl, ale konec byl naštěstí svižný. U hrdinské ódy jsem se hodně nasmála.

Alex.Barunka
12.04.2017 3 z 5

Mám pořád neustálou potřebu srovnávat Bratrstvo a Hraničářova učně. HU je mojí srdeční záležitostí, ale Bratrstvo se na takovou příčku zatím nevyšvihlo, a kdo ví, jestli kdy vyšvihne.
Po uzavřeném ději jsem ale opravdu zvědavá, jaká bude další kniha. Doufám, že se autor konečně trochu více zaměří zase na vztahy a vezme nás jinam.

Svatojánek
29.08.2016 4 z 5

Skvělá kniha hodně jsem si zamilovala všechny knihy od Johna Flanagana. Podle mě byl příběh trochu protáhlý

Viky007
21.08.2016 5 z 5

Tak tohle byl naprosto skvělý čtenářský zážitek! Flanagan je prostě mistrem svého oboru. Stále mě překvapuje, jak dokáže perfektně vyvážit humor a napětí. Chvílemi jsem umírala smíchy, pak jsem se zase strachovala o hlavní hrdiny. Zkrátka dokonalost!

Jane007
29.05.2016 5 z 5

Opět jsem knížku přečetla jedním dechem. Zjišťuji, že Volavky nejde nezbožňovat.

technolog
18.12.2015 5 z 5

Opet jsme byl zcela spokojeny s vypravenim pribehu. Uz vim ze v jeho knihach nejde nic na prvni pokus.

AndreaD
08.09.2014 5 z 5

Čo k tomu dodať? Až mi je smutno, že to skončilo, normálne mám problém sa vrátiť "na zem", odpútať sa od neustáleho boja o holý život, až človeka bolel žalúdok ako to všetko dopadne. Oba predošlé diely som zhltla rovnako ako tento posledný, Flanagan nepoľavuje, stále udržuje čitateľa v strehu a rovnako nemám pocit, že by niektoré pasáže umelo naťahoval. Veľmi ma ale potešilo, že sa v nich objavil Erak, moja obľúbená postavička z HU, dej sa odohráva v Hallasholme, mestečku toť za humnami Araluenu a čiastočne sa spomol aj hraničiarsky zbor, no uvidíme, koniec naznačoval všeličo.....

Sauron025
02.02.2014 5 z 5

Super jako všechny

kloin
18.01.2014 5 z 5

Přečetl jsem na jeden zátah.