Bylo nás pět

Bylo nás pět
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533066/bmid_bylo-nas-pet-65ddf6a99ccf5.jpg 4 3433 3433

Slavný román Karla Poláčka proslul v šedesátých letech dnes již legendární interpretací Františka Filipovského. Původně rozhlasovou nahrávku vydává Supraphon v novém, rozšířeném vydání. Příběh rošťáren party chlapců, vyprávěný jedním z nich, malým Petrem Bajzou, známe také z televizní adaptace. Na tomto albu ožívají postavy malého města, dospělí i děti, napsané s pravdivostí, citem a typicky poláčkovským humorem. Všichni ti hoši, co spolu mluví, chodí do houslí, tajně se kradou do biografu, do cirkusu, pořádají bitvu s Habrováky, zlobí své rodiče, strýčky a tety, jsou v podání Františka Filipovského opravdovými živoucími bytostmi. Při poslechu této nahrávky se náš požitek z této nesmrtelné knihy jen znásobí!... celý text

85098211
27.06.2017 4 z 5

Byla jsem docela překvapená, že se tato klasická kniha dočkala nového načtení. A po jejím poslechu jsem doslova nadšená! Jan Zadražil totiž nejenže nezklamal, ale kniha v jeho podání dokonce získala svoje nové kouzlo.

zanetkov77
20.06.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem si naprosto zamilovala, především díky tomu úžasnému jazyku. Jazyku, na který většina mých spolužáků nadávala a já jsem mu propadla a s radostí četla dál a dál příběhy Péti Bajzy a jeho kamarádů.

Arnapi
03.06.2017 3 z 5

Lepší nez zfilmováná verze.

Michalka98
21.05.2017 4 z 5

Seriál podle stejnojmenné knihy zbožňuji​ již od malička, ale přesto jsem se ke knize dostala až teď v rámci povinné četby. Kniha je milá, úsměvná, plná dětské fantazie. Myslím, že je toto dílo poselstvím pro dospělé, aby se občas zastavili a zkusili svět znovu vnímat těma dětskýma očima, které zůstanou v každém z nás ať chceme či nechceme. A také je pro nás památkou na Karla Poláčka, který ji napsal během nejtěžšího období naší historie a přesto nám dokázal zanechat dílo v němž se objevuje radost ze života.

wendys120
23.04.2017 3 z 5

Pro mě to byly dvě knihy v jedné.
Jedna se odehrávala v městečku, kde kluci dělali klukoviny a bylo to takové hezky poklidné, uvolňující...
Pak tady byla byla ta druhá. Ta se odehrávala v Indii, nebo ještě v městečku, které už bylo jen pouhým výplodem Petrových snů. Vůbec mě to nepasovalo k sobě. Úplně jiné roviny. Kdyby autor pokračoval v první části byla by pro mě kniha o hodně lepší.

iz67
19.04.2017 4 z 5

Kniha napsaná krásným jazykem, s velkým citem co se asi klukům honí hlavě I s klukovskou logikou prenesenou do vetne stavby. Laskavé a příjemné. Snad jen poslední kus s Jumbem mohl být kratší.

An52imal
17.04.2017 3 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila a měla jsem ji chuť odložit. Po páru kapitolách jsem se vžila do příběhu a zbytek knihy mě už bavil. Jen ten konec nebyl nic moc. Taky mi dělalo problém zvyknout si na jiný druh češtiny. Ale nakonec knihu hodnotím kladně, je to jedna z nejzábavnějších knih povinné četby.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Povinná četba. Moc se mi líbila. Velmi jsem se u ní nasmála.

elfinkaa97
03.04.2017 1 z 5

začátek dobrý, ale potom nuda za nudou, hrůza a děs. Už dlouho jsem takhle nudnou knihu nečetla.

PinkAlicorn
30.03.2017 4 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetla kvůli maturitní četbě a mile mě překvapila. Byla vtipná, čtivá a zajímavá. Hvězdičku však ubírám za to, že se půlka děje odehrávala nakonec v Petrových snech, což už zkrátka nebylo ono. Jinak doporučuji i stejnojmenný seriál! :)

stolbice
29.03.2017 4 z 5

Úsměvné a humorné čtení. Líbilo se mi i filmové zpracování.

Bonnet
05.03.2017 4 z 5

Jak mám Poláčka ráda, tak mi tahle kniha ne a ne sednou resp. první část ano, tam je vše, jak má být - švih, jazyk a vůbec, ale ta druhá část s halucinacemi hlavního hrdiny, to bylo zlo, které mně donutilo přetáčet, což se mi u Poláčka jaktěživ nestalo.

Ran
04.03.2017 5 z 5

Tato kniha se mi četla báječně. Líbila se mi dobrodružství Péti Bajzy a popis děje očima dítěte, ale také i popis tehdejšího života na maloměstě.

Freedomova
27.02.2017 3 z 5

Knížku jsem četla jako malá u babičky a moc mě bavila. Mám na ni hezké vzpomínky spojené s prázdninami, tak snad i proto k ní mám tak kladný vztah.

Peťulka8
22.02.2017 1 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a vůbec mě neoslovila. Děj mi přišel nudný a zdlouhavý.

Briv
19.02.2017 2 z 5

Málokdy se stane, že se mi seriál (nebo film) líbí víc než kniha. Což se v tomto případě stalo. Knížka mě vůbec nebavila a dělalo mi problém se začíst až to dopadlo tak, že jsem ji nedočetla, což je mi líto. Zřejmě to bylo slohem, kterým je psaná.

Claudius
19.02.2017 4 z 5

Seriál je srdcovka a je určitě lepší než kniha, ale ani tohle nebylo špatné. Sice bych osobně zkrátil linii halucinace, ale i ta měla něco do sebe. Překvapivě stravitelné a rozhodně velmi vítaný titul v seznamu povinné četby.

MartinaSladkova
07.02.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala více než seriál. Je to zajímavé dílo a možná jsem do něho musela dospět. Přečetla jsem si ho tenkrát kvůli maturitě a moc se mi líbilo, takže i přes dřívější dětský a pubertální odpor k seriálů, jsem si Bylo nás pět zamilovala se vším všudy.
P.S: ke konci jsem měla vážně slzy v očích kvůli pohnutému osudu K.P.

kulanekstorm
25.01.2017 2 z 5

No, když bych neviděl seriál, možná bych hodnotil výš. První část knihy nepostrádá nápad, humor, ikdyž některé pasáže jsou právě oproti seriálu méně vypointované.Druhou část jako by snad psal někdo jiný a já už netrpělivě vyhlížel konec. Škoda. Jako celek dost rozporuplné. Ale za přečtení určitě stojí.

dreamhex
11.01.2017 3 z 5

Jedna z prvních knih, kterou jsem četl, pokud nepočítám dětské pohádky a blbiny o dinosaurech. Z osobních důvodů je to na 3*, jinak spíše 2* . První část byla zajímavá, druhá mě ovšem nudí už jen při té vzpomínce. Na další přečtení si netroufám a raději si uchovám hezkou vzpomínku.