Cesta k láske

Cesta k láske
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413722/bmid_cesta-k-laske-UDb-413722.jpg 4 115 115

Táto kniha patrí ku klasike v oblasti duchovného rozvoja. Anthony de Mello patril k velikánom modernej spirituality, spájajúcej esenciu západného aj východného mysticizmu. Pochádzal z Indie a pôsobil ako jezuitský kňaz, duchovný učiteľ, spisovateľ a psychoterapeut. Jeho texty predstavujú čistú podstatu duchovnosti a oslovia každého, kto hľadá hlbší zmysel života. Cesta k láske ukazuje, ako prežívať lásku, vzťahy a vôbec všetko v živote slobodne a pritom intenzívne. Bez neustáleho posudzovania, sklamania a hnevu. Bez neustáleho hľadania niekoho, kto by vás naplnil a obšťastnil. Vnútorná nezávislosť a pravá láska idú ruka v ruke.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Eugenika

The Way to Love , 1992

Nostalgik
13.09.2013 5 z 5

Krehulinka: To je možné pouze dezinterpretací obsahu knihy, šířite tady bludy.

Krehulinka
06.06.2013

Tuto knihu rozhodně nedoporučuji číst !!! Díky ní byl zmařen mladý život. Tahle kniha je pouze skvělým návodem jak si život vzít.

Stilico
25.02.2013 3 z 5

Určitě stojí za přečtení, ale pár výhrad bych měl, i když jsou právě tím, co je na knize nejdůležitější. Když se člověk zamyslí nad výroky této knihy, tak jí musí dát v mnohém za pravdu a přitom ji i zavrhnout. Lpění je špatná věc v tom má de Mello pravdu. Na hodně věcech se lpět nemá a na mnoho nemusí, ale pokud bych šel do jeho extrému a uznal, že lpět nemám ani na vědomí toho, že mám skvělou rodinu a báječnou ženu, tak možná nebudu podléhat mylné představě štěstí, ale můj život bude prázdný.
Zkrátka v jeho komentářích cítím až moc východního myšlení. Myšlení o prázdnotě.

Selinute
11.11.2012

Pěkné čtení.
Jaký prospěch bude mít člověk, získá-li celý svět, ale svůj život ztratí? Matouš 16:26

kniper
23.01.2012 4 z 5

No dobre, ale ne vyborne.

Yunnan
01.12.2011 5 z 5

Vynikající malá knížečka s neskutečným obsahem.

Ikkju
31.10.2011 5 z 5

Výborné čtení, žádný křesťanský balast, žádné slaďárny, jenom šikovné rady jak vzít život do svých rukou...