Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku?
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 551 551

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

piquillio
28.08.2017 5 z 5

Mírně neviděný titul, který ovšem v mnohém předčí propagované dívky z různých dopravních prostředků (vlaků a trajektů), je v něm víc vody než v Do vody, je tam několik zmizelých a mrazivý je rovněž. Ostatně je tam přece námraza. :) Reklama někdy vyzdvihne šunt a zakryje tak vydařenější kousek. Neváhejte, čtěte.

bookcase
27.08.2017 5 z 5

Líbilo se, čtivý psychothriller. Co bylo s Lucindou jsem od určitého okamžiku uhádla, ale i tak parádní.

lenkavildomcova
26.08.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Super.

perpe2a
15.08.2017 4 z 5

dobře se to čte, je to takový lepší průměr, závěr je překvapivý, proto 4 hvězdičky, jinak by to bylo za 3, ale určitě ji mohu doporučit k přečtení

petjanca
31.07.2017 4 z 5

Zajímavý thriller, velmi čtivý. Nicméně trochu mě zklamal konec. Sice byl nečekaný, ale příliš mě neuspokojil.

Hella
29.07.2017 5 z 5

Výtečný thriller s neuhodnutelným koncem. Velmi doporučuji.

SimonaP
24.07.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když určité pasáže mně přišly nudné, styl vyprávění mě ale bavil. Konec jsem začala tušit asi za polovinou knihy, takže se překvapení nekonalo. Ale jo, asi doporučuji.

Toňula
22.07.2017 4 z 5

Zdařilý thriller s originální zápletkou vyprávěný pohledem ženy, který cítí vinu a zároveň řeší otázku vlastní odpovědnosti,ale i morálních zásad v konfrontaci s jednáním ostatních postav.

zdehan
11.07.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla a mě se líbila.

JitkaHambi
03.07.2017 2 z 5

Začátek dobrý, od čtvrtky jsem se nudila.Dávám 2 hvězdy a to jen za ten konec - rozuzlení bylo nečekané.

Izu
02.07.2017 4 z 5

Me se pribeh libil.Nevyskakovala tam mrtvola z kazde stranky a pritom byla napinava i tak.Sympaticka byla Lisa i policistka Joanne. Fajn oddychovka.

Pavlnka
19.06.2017 5 z 5

Perfektní, překvapivý konec.

jarmila4388
05.06.2017 3 z 5

Ačkoliv bylo poměrně brzy jasné, že něco není v pořádku, konec byl nečekaný. Styl psaní je hezký, četlo se to docela příjemně a "samo", ale... Příběh jako takový se mi nijak zvlášť nelíbil, nelíbily se mi postavy a například myšlenky chlápka, který znásilňoval malé holky, byly občas zajímavé, ale v knize na mě působily jaksi "nadbytečně".
Knihu jsem si zvolila v rámci čtenářské výzvy, takže na tom, že mě nijak zvlášť nenadchla, se možná podepsalo i to, že se nejedná o žánr, který běžně čtu.

Zlatovláska
27.05.2017 5 z 5

Upoutal mě název knihy a samozřejmě i velice zdařilý přebal, a proto jsem se rozhodla knihu přečíst...a vůbec nelituji. Naopak - byla skvělá... Jak kniha dopadne jsem vůbec neodhadla; bylo to opravdu překvapení a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Doporučuji titul přečíst, rozhodně stojí za to a ... víc se nesmí prozradit. :-)

motolka
25.05.2017 4 z 5

Zajímavý thriller. Asi od poloviny knížky jsem přišla na to, co se tam nejspíš stalo a jak to bylo a kdo za únosem stojí. Přesto jsem byla po celou dobu čtení napjatá. Bohužel konec se mi zdál odbytý. Jako by knížku už už museli dát rychle do tisku :o(
Škoda. Kvůli tomu odebírám jednu hvězdičku, ale jinak knížku doporučuji.

Jane417
18.05.2017 5 z 5

Po přečtení anotace se to nezdá, ale příběh je naprosto originální a překvapivý. Klasická zápletka únosu, ale vyprávěna z pohledu Lisy - kamarádky matky unesené dcery. No a právě na Lisu padá vina za to, že děvče zmizelo. Lisa se vypořádává s děsivou situací, ale zároveň dál žije a řeší i jiné problémy. Všechny dějové linky jsou skvělé, na konci vše dává smysl a "vraha" jsem během čtení neodhalila. Myslím, že by si kniha zasložila být bestsellerem. Já byla spokojená!

PetraBery
13.05.2017 4 z 5

Čtivý příběh s detektivní zápletkou. Moc se mi líbil vztah hlavní hrdinky Lisy a jejího manžela Joea. Rozuzlení bylo napůl výborné, druhá půlka mi přišla zbytečně rychlá a až příliš snadno vyřešená. Ale jako celek nadprůměrně dobré.

Hvězdinka
10.05.2017 3 z 5

Ctiva detektivka se zajimavym nametem.

Lucik87
09.05.2017 4 z 5

Docela promyšlené. Tuhle knihu jsem zhltla za jeden den a nemohla jsem se odtrhnout. Závěr byl překvapivý.

Peace
06.05.2017 3 z 5

"Každý máme svá tajemství. Každý z nás skrývá něco, o čem nechce, aby svět věděl."

Zajímavý příběh, u něhož je člověk klasicky zvědavý na závěrečné rozuzlení. Osobně jsem však čekala trošku větší grády, neměla jsem pocit nějakého velkého "aha" zážitku. Knihu bych ponechala vyprávěnou jen ze strany Lisy, ostatní úhly pohledu mi přišly poměrně zbytečné.