Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku?
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 551 551

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

MaggieR
15.01.2019 5 z 5

Pre mňa napínavý príbeh. Tiež jednoducho napísaný takže odporúčam na ľahké čítanie. Zápletka perfektná veľa krát dopredu viete ako to dopadne. Tu som fakt nič netušila.

ivca79
10.01.2019 4 z 5

Začátek hrozná nuda, takže jsem knihu odložila, abych se k ní nakonec vrátila a od poloviny jsem byla celá napnutá, jak to dopadne. Nějaké tušení jsem měla.

Twinny
30.12.2018 2 z 5

Ehm, Cože?
Jsem docela zklamaná. Čekala jsem víc. Kniha neměla kouzlo, spád, nic. Vlastně se všechno vyřešilo tak nějak náhodou. Samo.
Část hlavní zápletky jsem odhalila asi v polovině. Zbytek byl divný, nelogický, neuchopitelný.

ddkk
23.12.2018 2 z 5

Knihu jsem otevřela s velkým očekáváním, bohužel nebylo naplněno. Vždycky jsem se bouřila nálepce některých knih jako "knihy pro ženy". Ale v tomto případě bych tuto knihu také jinak neoznačila. Zápletka je velmi slabá, v celém ději je řada nelogičností a konec je úplným zklamáním. Podle mne byl původní záměr, o kterém autorka píše v doslovu, úplně zahozený.

cukrovka
29.11.2018 5 z 5

Poutavý příběh. Díky zmizení třináctileté dívky se nám odkrývá tajemství její rodiny. Ne všechno je takové jak se na první pohled zdá.

micha-ella
23.11.2018 4 z 5

Odpočinková knížka pro ženy, chlapa tohle asi nezaujme. Ale ženy a matky se myslím najdou už v prvních větách první kapitoly. Pro mne zas trochu jiný příběh, než jsem čekala, dobře napsaný, líbilo se mi to.

VIVINKAR
07.11.2018 2 z 5

Takový ten standardní model americké rodiny, jestli to tak můžu říct. Matka, co zná rodiče všech dětí ve škole, kam chodí její dítě. Přesně ví, kde jsou zaměstnaní a jaké mají manželství...hm..tak určitě. Ale i tak jsem tomu dala šanci. A neuchvátilo. Psané až moc překotně, jedno přes druhé, nelogicky. Příběh nemá pořádný spád a napětí a nakonec, jen tak mezi řečí, se dozvíme, kdo za tím stojí.
Hmm..

Katulinka69
29.10.2018 3 z 5

Joo,dobré čtení.

veronika5179
25.10.2018 4 z 5

Příjemná záležitost na jeden/ dva večery. Knize se dá leccos vytknout, třeba málo propracované postavy, někdy nelogické postupy, ale stále patří mezi to lepší, co v tomto žánru lze najít. Stránky lehce odsýpají, autorka jde téměř vždy k věci bez zbytečných kliček a odboček, nemáte čas se ani moc nudit, protože ani se nenadějete a knížky je konec :)

Petula.N
03.10.2018 5 z 5

Musím říct, že cca do půlky jsem se nemohla začíst a zrovna dvakrát mě příběh nebavil, ale pak najednou dostala knížka spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečteno za dva večery. Ale jooo stojí za to si ji přečíst ☺

koki.veru
28.09.2018 5 z 5

Povedený thriller, napínavý příběh, u kterého se ani náhodou nebudete nudit (nebo aspoň já jsem se nenudila).

čika
07.09.2018 3 z 5

thriller jak ma byt, cita sa to samo, nic viac nic menej.

ArwenAragorn
29.08.2018 4 z 5

Lisina nejlepší kamarádka je Kate a právě Katina třináctiletá dcera se pohřešuje. Nejenže je to další dívka, která se v oblasti ztratila, ale Lucinda se pohřešuje Lisinou vinou, protože zapomněla, že Lucinda měla u nich přespat (dcera Lisy Sally je její spolužačka). Rozběhne se rozsáhlé pátrání. Lisa se zmítá v pocitech viny a chce svou chybu napravit. Přitom ovšem odkrývá tajemství jedné rodiny, které se až dosud dařilo skrývat.
Co jsi to za matku? je chytře napsaný psychologický thriller s náležitě vykreslenými postavami, dostatečně napínavý a čtivý, aby ani na chvilku nenudil. Mně se líbil.
Co se mně nelíbí jsou komentáře některých čtenářů, které obsah přímo vyzrazují, na databázi jsem se s touto záležitostí setkala už častěji.

km05@seznam.cz
27.08.2018 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, napětí se současně střídá s chvlikami, které by každý mohl rodině Kate závidět. Vše není ale tak růžové, jak to občas vypadá. Děj skvělý, ale konec příliš nudný na mé očekávání ... posledních 100 stran jsem přečetla najednou, jelikož jsem se těšila na rozuzlení celé zápletky. Však jediné co přišlo, bylo zklamání :(

poter
16.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila-je to přesně můj šálek čaje:-))správný podíl napětí a takové té normálnosti,super

Zlatinka.Emilly
16.07.2018 4 z 5

Mnohá žena by mohla Kate závidět. Její vyrovnanost, její trpělivost když doprovázela své dítě k lékaři, to s jakou pečlivostí se zajímala o dění kolem svých dětí... Až mi bylo hanba, já například neznala (některé) rodiče kamarádů svých dětí vůbec. A Kate se s každým osobně seznámila, měla jejich telefonní čísla ve svém telefonu. A????? Znovu se můžeme přesvědčit o tom, že nevíme, kdo žije vedle nás. Zvrat příběhu mě fakt překvapil. Jak se nakonec jedna taková otázka může obrátit: Co jsi to za matku, Kate?

hana2111
30.06.2018 3 z 5

Znovu knihu číst nebudu, ale na ukrácení "dlouhých zimních večerů" - proč ne...
Příběh je psán zvláštně, páté přes deváté. Taky mi vadilo poměrně velké množství hrubek, které se v textu nacházejí. Určitě nebudu za pár týdnů (spíš dní) ani vědět, o čem kniha byla, nekonal se žádný extra zážitek a ani závěr nepřinesl žádné wow... Ale úplně brak a odpad to není - možná knihu nedokážu plně docenit, protože nemám děti a tedy si asi neumím plně představit pocity hlavní hrdinky...

Calibra
11.06.2018 4 z 5

Díky tomu, že i já jsem matka tři dětí, jsem dokázala pochopit pocity hlavní hrdinky a řekla bych, že některé věty jako by mi autorka brala z pusy. Příběh byl takový akorát zajímavý, ale žádný šok se na konci nekonal.

Jack Bauer
09.06.2018 1 z 5

S knihou jsem asi ve čtvrtině praštil, proboha, to se nedalo číst, hrozný styl psaní. Typická ženská literatura o rodinných vztazích a ženských problémech děsně nudně napsané.

orinka3
06.06.2018 5 z 5

Líbilo se mi to. Příběh ve své podstatě jednoduchý se zajímavým vyústěním. A je poznat, že to psala angličanka, nemá to tu americkou touhu po seznaci za každou cenu.