Conan a sedm dní do úplňku
Albert Simon Pergill
Conan (knižní série) série
>
Hyrkánský princ Sesamus prochází životem v nezáviděníhodné roli mladšího prince. Přesto nikdy nedává najevo, že pomýšlí nějak vystoupit proti právům staršího bratra. Musovci jsou však panovnický rod jako každý ve své době, i o staletí později. Když jde o trůn, je jediný dobrý bratr, mrtvý bratr. Tuto zásadu pochopí v okamžiku, kdy se jeho chráněnec Conan zaplete do intriky, která je zcela určitě součástí boje o trůn. Má sedm dní na to, aby s jeho pomocí odvrátil zkázu, ženoucí se na něho samotného, ale i na lidi jemu blízké... celý text
Přidat komentář
Jako teenagerovi v devadesatych letech se mi tahle kniha strasne libila, cetl jsem ji stale dokola.
Slabé a chudé na děj. Jedna z nejhorších Conanovek. Škoda vynaložených peněz a ztráta času.
Tohle byla zatím nejhorší conanovka, jakou jsem zatím četl (ale vím, že jich moc nebylo). Autora neznám a nic jiného jsem od něj zatím nečetl, ale vidím, že napsal i další knihy o tomto hrdinovi. Budu jen tiše doufat, že se mezitím naučil normálně psát. A že ho přešla zastydlá puberta, jinak jsem si nedokázal hromadu scén vysvětlit. Měl jsem co dělat, abych takhle úzkou knihu dočetl.
Už víc jak dvacet let se v Čechách píšou romány o Conanovi. Z finančního hlediska je to pro nakladatele levnější a pro čtenáře zajímavější - vždyť už si několikrát ověřil, že se v téhle aréně naši autoři bez problémů dokážou popasovat s těmi zahraničními. Jenže právě tahle conanovka ze souboje neodchází zrovna jako vítěz.
Převážně je to díky slaboduché zápletce, napsané snad přes mizerný kopírák posthowardovských tvůrců. Jakési království je v konfliktu s církevním řádem a Cimmeřan to pomocí svého meče vyřeší. Jak originální. Přičemž zde Conan kupodivu figuruje spíš jako vedlejší postava, navíc zasazená do role reflexivně reagující hory svalů. Což je poměrně zvláštní poklona tvůrci původních povídek R. A. Howardovi, protože když si přečtete pár jeho prací, rychle zjistíte, že barbar tak průhledný není. Takže i když se Jan Šimůnek poctivě snažil vyhnout nástrahám literárního braku, jeho příběh pro mě nakonec stejně zůstal na půl cesty mezi promarněným potenciálem a nevyužitou šancí.
Autorovy další knížky
1993 | Conan a sedm dní do úplňku |
1998 | Cimmeřan a ohňodárce |
1996 | Conan a nefritový amulet |
1995 | Conan a Pán stříbrného netopýra |
1995 | Conan a kletba Venarijského lára |
Nevím jestli za to může překladatel, nebo přímo spisovatel, ale i když je kniha čtivá, je tam spoustu divnych věcí a jakoby tam občas chyběli kusy textu či myšlenek.. Občas jsem se ve výkladu ztrácel a moc nechápal o co tam jde.. Kniha o conanovi, ale vlastně o někomu jiném.. Dám slabý 3.