Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/bmid_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 4 2881 2881

Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

Sygi
25.11.2018 5 z 5

Jedna z nejzásadnějších knih, na které jsem narazil, která se mi od té doby stala průvodcem po životě, byť je ve společnosti plné norem, zvyků a pravidel občas těžké dohody náležitě aplikovat.

LittleAnnette
07.11.2018 3 z 5

Mnoho přínosných myšlenek. Jen nemám ráda, když se myšlenky v knize opakují, ale u takové jsem to čekala. I když, bylo toho více, než jsem čekala. Dalo by se to shrnout na daleko méně stránek, ale chápu, že by to nebylo ono. Také mi chybělo bližší vysvětlení podstaty věci, něco více ze života, protože příklady byly nedostačující. Hodně záleží, v jakém rozpoložení nebo situaci života jste. V některých dnech mi dala správnou myšlenku, v některých jsem musela se čtením přestat, jak mne to až obtěžovalo. Záleží, kolik starostí (i myšlenek) na vás je a za kolik z nich si můžete sami nebo kolik z nich můžete vůbec ovlivnit.

1v8na
04.11.2018 5 z 5

Velmi poučné, obohacující, inspirující, krátké a čtivé. Kniha je dobře a srozumitelně zpracována. Je pln inspirujících se věcí a citátů.
"Být sám sebou je největší lidský strach."
"Způsob, kterým soudíme sami sebe, je nejhorší soud, jaký existovat."

čef
31.10.2018 4 z 5

Představení pana Duška na dané téma mne sice pobavilo více, ale i tato kniha mne tak trochu povzbudila a nenásilně přinutila se zamyslet, co by se asi tak dalo dělat lépe. Z hlediska autora čtyř dohod to však asi není ten nejžádoucnější pocit, nikdo by si neměl vyčítat svoje jednání ani dokonce dojem, zda to vše v knize není pouze velké triviální zjednodušení, navíc podivně návodné, poučující, až směšné. Asi důležitější je pro mne možná myšlenka knihy uvědomit si, co je v životě podstatné a co je pouze vnucená mitote, ochočující nás v prázdné a poslušné otroky společnosti. Samozřejmě, že čtyři dohody nemohou obsáhnout všechny složitosti lidského života - jistě si každý za sebe ve svém božském já najde nebo již dávno našel jiná a lepší pravidla svého pobytu zde, ale ztracená chvíle s Toltéky to určitě nebyla.

Dymond
29.10.2018 5 z 5

Tato kniha donutí člověka se hodně nad sebou zamyslet... Rozhodně jsem čekala něco jiného a příjemně mě překvapila... Tento druh knih normálně nečtu a ani z tím nehodlám začínat, ale vypadá to, že o této jsem chybu rozhodně neudělala...

haninka18
28.10.2018 5 z 5

nadherna knizka nic lepsiho sem zatim necetla pomohla mi zmenit zpusoub mysleni a i cely pohled na svet troufam si rict ze diky teto knizce se ze me stal uplne jinej clovek

Rumenka1
22.10.2018 5 z 5

Základní četba pro všechny - obohacující. První krok k tomu jak se sebou být v jednotě a spokojenosti :)

dominika1897
17.10.2018 5 z 5

To by měla být povinná četba. :)

Sarajana
14.10.2018 5 z 5

skvělá poučná a moudrá kniha

jarka2222
07.10.2018 5 z 5

Umění šťastného života je přece jen těžší čtení. Pravda v každém slovu čtenáře učí pochopení sebe sama a druhých. Nicméně, po měsíci od přečtení knihy ve mně nic nezůstalo. Jak říkám, složité, ale zase se k téhle knize moudrosti za čas vrátím.

Koza3
18.09.2018 5 z 5

Po letech jsem hledal znovu nějaké ty duševní moudra, tak jsem si přečetl tuhle toltéckou cestu. Spolu s Duškovým představením je to klenot, který Vám pomůže se na svět dívat s úsměvem a nestarat se o věci, které za to nestojí. Super, naprosto.
Asi třetí přečtení mě moc neoslovilo. Chtěl jsem si dát refresh super dohod, které mi v životě pomáhají, ale nějak mi neseděl ten styl vyprávění, to jazykové vyjádření. Určitě kvůli tomu hodnocení nesnížím, ale polemizuji, zda by to nešlo napsat na pět stran...

SakuraLuci
18.09.2018 3 z 5

Nemůžu se zbavit pocitu, že ty pořádné grady této knize dává Jarda Dušek v divadelním představení.. kniha není špatná, ale bez Duška to není ono.

pedroK
15.09.2018 4 z 5

Čtu a přemýšlím a tak pořád dokola. Dostat se tam, kam říká Miguel, by bylo asi skvělé, ale to bude na roky...přesto bych ráda, opravdu to ale chce vědomě se ovládat a dřít na sobě. Ale co emoce? Jak říkám..na roky.

andy_nejedla
05.09.2018 5 z 5

Velmi důležitá kniha pro každého. Stojí za přečtení. Dobře se čte a otevře člověku oči, pak vidíte sami sebe úplně jinýma očima.

Aracely
20.08.2018 5 z 5

Přečetla jsem už spoustu motivačních knih a tato se mi nečetla zrovna lehce... Psáno trochu složitějším způsobem, vezmete si z toho poučení, ale mnohem více se mi líbí Čtyři Dohody s panem Duškem, to je vynikající divadelní hra a všechny ty Dohody jsou vysvětleny lépe. Nicméně si moudrosti starých Toltéků vážím a respektuji... Samotný autor mi je sympatický.

1. Nehřešte slovem
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete

Velice moudrá slova, ale dodržet opravdu DLOUHODOBĚ všechny tyto dohody je dost těžké...

,,Narodili jsme se s právem být šťastní.
Narodili jsme se s právem na lásku, na radost a na sdílení naší lásky. Jsme živí, tak život vezměme a těšme se z něho.
Nepotřebujeme nic vědět nebo něco dokazovat. Stačí být, riskovat a těšit se ze života, to je vše, na čem záleží. Řekněme ne, když se nám chce říct ne, a ano, když se nám chce říci ano. Máme právo na to být sami sebou. Ale sami sebou můžeme být jen tehdy, když děláme vše tak, jak nejlépe dovedeme."

I přes možnou náročnost obsahu doporučuji tuto knihu přečíst všem!

Dominika13
18.08.2018 5 z 5

Má první naučně populární kniha. Krásně popsané dohody, které velmi usnadní život, když se jimi řídíte. Mnoho problémů si vytváříme samy a mnohdy existují jen v naší hlavě. Což je staré známé a hlavně úsměvné. Obtížnější je se těchto strašáků, kteří nám komplikují život, zbavit. Chystám se na její pročítání znovu. :-)

Martia
14.08.2018 5 z 5

Knihu jsem vůbec neplánovala číst, ale zůstala mi jako nevhodný dárek a jsem za to ráda.

Tabby
05.08.2018 3 z 5

Knížka není vůbec nijak objemná co se stránek týče, proto mi nijak nevadilo se do ní pustit. Můj šálek kávy to rozhodně není a moc takovéto knihy nečtu a vyloženě nevyhledávám.
Po přečtení musím říct že pan Ruiz má některé myšlenky skvělé se kterými se ztotožňuji ale jsou tam i nějaké se kterými nesouhlasím a ani pan Ruiz mě nepřesvědčil. Modlitby na konci jsem nečetla vůbec přišly mi jako naprosto zbytečný.

Anoell
20.07.2018 2 z 5

Moc takovýmto knihám nevěřím, ale doufala jsem, že Čtyři dohody budou mít něco do sebe. A mají, jen... ne se vším jsem se ztotožnila, našlo se pár věcí, které pokládám za blbosti, nebo alespoň za nedoladěné... Všechno tohle by bylo moc hezké, hlavně věci, se kterými souhlasím, ale je to celé naprosto k ničemu, pokud se tím neřídí všichni. Nedokážu si představit, že by jedinec řídící se těmito čtyřmi dohodami mohl být šťastný, zatímco všichni okolo by zůstali stejní. Jednou by mu prostě „ruply nervy". Taky autor klidně mohl vynechat ty modlitby na konci, ty se mi opravdu příčily. Ale kniha byla taková jednohubka přečtená za jeden den a její přečtení mi opravdu neublížilo, doufám, že jsem si z ní i něco vzala. Přesto si myslím, že celkově to fungovat nemůže. Ale kdoví, třeba jsem jen až moc otrávená tím jedem. ;)

durinka
21.05.2018 3 z 5

Kniha plná myšlenek, které pro přemýšlivé jedince nepřínáší nic nového, ale nikdy není od věci si je připomenout! :))

Indiáni Mexiko rozvoj osobnosti, osobní rozvoj životní styl Toltékové

Don Miguel Ruiz (p)