Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482832/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-V41-482832.jpg 5 2884 2884

Nadčasové příběhy malého štěněte z pera nesmrtelného Karla Čapka. Klasika z dílny Karla Čapka. Život Dášeňky zapsal reportážním stylem, ve fotografiích a ilustracích zaznamenal a doplnil vtipnými komentáři i psími pohádkami. U čtení se baví už více než osmdesát let nejen děti, ale i jejich rodiče. Vychází v edici Zlatý tucet Albatrosu.... celý text

Metla
01.04.2022 5 z 5

Ha, aktuálně mám příležitost srovnávat (předchozí fena byla adoptována téměř dospělá a štěněcí věk prvního psa už si pamatuji jen ve fragmentech). Takže - teriéři: roztomilí, tvrdohlaví, ideální jen pro trpělivé majitele s extra silnými nervy nebo dokonalé flegmatiky, což usuzuji ze zástupců těchto plemen, které vlastní moji známí a příbuzní. Starala jsem se například o šéfova milovaného jack-russela a nic na něj neplatilo, přísnější zacházení vůbec. Dášeňka ničím nevybočuje z mantinelů své rasy - je to zvídavý trhan a ničitel; pokud štěně neunavíte do bezvědomí, zlikviduje cokoliv se ocitne na dosah zoubků či drápků. Bez váhání zaútočí na jiné zvíře, ba i na člověka, jenž se něčím znelíbil.
Němečtí ovčáci: roztomilí (mluvíme o štěňatech), ochotní vyhovět páníčkovi, učenliví, ideální pro majitele průměrných nervů. S minimálním úsilím vychováte oddaného společníka, respektujícího vytyčené hranice, ovšem stejně snadno můžete tohle inteligentní plemeno zkazit. Mazlivý vítač či ostrý hlídač, záleží jen na vás a výcviku. Nikomu to neříkejte, moji ovčáci patřili mezi ty hodné mamlasy, ochotné případného zloděje za piškotek a pohlazení provést celým domem a ukázat, v jakém štrozoku máme ukryté milióny. A čerstvé mládě má úspěšně nakročeno se k nim přidat. Popisovat Karel Čapek zážitky s tímto plemenem, byla by to trošku nuda. Doma ani loužička, venku to umí pustit na pobídnutí, za celý týden nic zničeného, pouhé okřiknutí zastavuje nežádoucí činnost, bez vodítka se svědomitě drží u svých lidí, na vodítku netrotlí, hezky aportuje, přetahuje se, dokonce mě i nechá trochu vyspat. Ach jo, ti pracovní psi, jak podle nich napsat veselý bestseller?
Naštěstí jsou k dispozici teriéři - přirození lumpové, o nichž mohl spisovatel jazykem 30. let 20. století s láskou psát a přivodit úsměv generacím čtenářů, ať je jim 7 nebo 107 let. Vše v patřičném doprovodu milých ilustrací a fotografií.

Corso
01.04.2022 5 z 5

Snad neexistuje spisovatel-psickar, co by s ironiou a hranym hnevom neopisal ako mu pseko vsetko ocikalo, rozhryzlo vsetko, zablatilo tapkami. Lenze pisu to s takou laskou, hrdostou, nehou, ze je hned jasne ze by si nechali ocikavat znova cely dom, a rozhryzt nabytok a zariadenie az do vysky plafonov. My co nemame pseko, si aspon precitame a zavidime tu bezmedznu lasku.
Strasne sa mi pacia ilustracie, par tahmi zachytene pozy Dasenky. Dasenka lezici, spici.

veronika4937
21.03.2022 5 z 5

Co ještě napsat k této klasice našeho dětství. Krásně napsaná, nádherné ilustrace i fotografie. Baví stále další generace dětí a věřím, že to tak bude i nadále.

marketa9252
20.03.2022 5 z 5

Návrat do dětských let

Sabinasig
18.03.2022 4 z 5

Dášenka je moje knížka, kterou mi vždy máme četla před spaním jako malé. Číst ji teď znovu mě převedlo zpět do dětských let. Knížka se mi moc líbí.

Renatka11
22.02.2022 5 z 5

Milé, laskavé, něžné, vtipné a jazykově naprosto dokonalé. Krásný návrat do dětství!

Petra-Nela
21.02.2022 5 z 5

Nadherna knizka

medlovice
17.02.2022 5 z 5

Přečetla jsem si ji znovu , celou dobu s úsměvem, ten jsem tolik potřebovala. Na základní škole jsme hráli divadlo scénku O lidech, dodnes si to pamatuji..

Sandik
14.02.2022 5 z 5

Jako vždy skvělý Čapek. Sám ho znám skoro nazpaměť ale dětem jsem ho teď četl poprvé a Daseňka je kupodivu nechytla tolik jako například Pejsek a kočička. Asi to chce o fous vyšší věk. Obrázky je ale bavily velice velmi ;o)

luckomar
07.02.2022 5 z 5

Krásná knížka.. Vzpomínám, jak jsem poslouchala před spaním jako maličká. Teď se těším až jednou přečtu svému děťátku.

michaela.mala93
07.02.2022 5 z 5

Po spoustě let od dětství přečteno znovu. I po těch letech kniha chytne za srdce. :)

Pružinka
31.01.2022 5 z 5

Knížku jsem milovala už jako malá a nyní se k ní ráda vracím. S úsměvem pročítám každou stránku a prohlížím si nádherné jednoduché ilustrace - ta nezestárne!

lucmat
27.01.2022 5 z 5

Pořídila jsem vloni nové vydání, moc dětských knih mi nezbylo, tak do sbírky a že si znovu přečtu, ale zůstala Dášeňka smutně v koutě ležet...až do výzvy 2022 a stačila poobědová siesta a je splněno! Krásná nadčasová kniha pro děti i dospělé, s láskou a zkušeností napsáno, nakresleno i nafoceno. Kdykoliv bude třeba se potěšit, otevřte Dášeňku! Docela mě i bavilo ji umělecky předčítat nahlas, ano, náš pes byl nadšen ;)

Booky84
23.01.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou miluje a čte již několik generací. Vyprávění se mi moc líbí a nejraději mám pohádky pro Dášeňku. Ke knize se ráda a opakovaně vracím. Mám ráda i Dášeňku jako Večerníček.

Italkaaa
22.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu miluju od malička. Nezvyklý jazyk, krásný, citlivý a nádherné fotky.

JaninaV.
20.01.2022 5 z 5

krásné čtení

Dela111
19.01.2022 5 z 5

Dášeňka je jedna z kouzelných knih Karla Čapka. Je především pro děti, ale toto laskavé vyprávění potěší i dospělé. Kniha byla mnohokrát načtena různými umělci. Já jsem si po dlouhé době poslechla verzi načtenou panem Brodským. Bylo to jako pohlazení :-).
Toto milé vyprávění zůstane nadčasové, potěšilo už spoustu generací dětí i dospělých :-).

Sabina335
18.01.2022 5 z 5

Po mnoha letech opět přečteno. Velmi krásná vzpomínka na dětství. Jednoduše napsáno. Na našeho malého půlročního čtyřnohého divočáka zlatého retvívra jak dělané. Velmi jsem se smála, když vše co jsem četla dělá i ten náš malý raubíř :)

Majký_
17.01.2022 5 z 5

Čtenářská výzva 2022 - Kniha z mého dětství.
Volba byla jasná. Má nejoblíbenější kniha z dětství neztrácí své kouzlo ani v dospělosti. Ani se mi nechce věřit, že až ji třeba jednou budu předčítat svým hypotetickým dětem, půjde o sto let staré dílo.

Miška74
15.01.2022 5 z 5

S touto knihou jsem zavzpomínala na své dětství. Pořád je tak hezká, jak si ji pamatuji.