Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482832/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-V41-482832.jpg 5 2884 2884

Nadčasové příběhy malého štěněte z pera nesmrtelného Karla Čapka. Klasika z dílny Karla Čapka. Život Dášeňky zapsal reportážním stylem, ve fotografiích a ilustracích zaznamenal a doplnil vtipnými komentáři i psími pohádkami. U čtení se baví už více než osmdesát let nejen děti, ale i jejich rodiče. Vychází v edici Zlatý tucet Albatrosu.... celý text

hi24nd
19.12.2019 5 z 5

Kniha ceněná nejen u nás, ale i v zahraničí. Životopis Dášeňky obsahuje vše co si všimne pečlivý chovatel pejsku a platí to pro všechny rasy, nejen u foxteriérů. Když bude mít každý radost ze svého mazlíka jako Karel Čapek, tak na tom světě bude o mnoho hezčeji.

MilanCFC
21.11.2019 5 z 5

Karel Čapek a čtyřnozí kamarádi prostě patří dohromady. Sám jich pár měl a v knihách je opravdu cítit, jak moc je měl rád. A také se k nim několikrát v dalších dílech vracel. Nádherná kniha plná nádherných kreseb a fotografií.

Vlasta155
04.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, dá se číst v každém věku.

Michalka98
27.10.2019 5 z 5

Nádherná knížka, která pohladila po duši.

boxas
19.10.2019 5 z 5

Moc milá knížka

Pohromaczsk
19.10.2019 5 z 5

super kniha

martin č.
09.10.2019 5 z 5

Právě jsem to dočetl dceři a móc se mi to líbilo. Jí, myslím, také.

Selendra
11.09.2019

Taková krásná vzpomínka na dětství. Líbí se mi ty ilustrace a ty fotky. :D

Janadvorackova
07.09.2019 5 z 5

Hezká vzpomínka na dětství.
A když přijde další generace, je třeba oprášit.

Pokud se ve vaší rodině nacházejí "krve chtivá" mrňata - děti, které starší pohádky už nevyděsí, lépe řečeno, nic s nimi neudělají, vemte prcky na veterinu.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Milá knížka, nejen pro pejskaře. Podle mě potěší všechny děti. Bavily mě pohádky pro Dášeňku, aby usnula :)

SousedovicTon
29.08.2019 5 z 5

Pro tříleté dítě super, určitě moc pěkné i pro starší.

ZUZA20118
24.08.2019 5 z 5

Nádherná knížka pro mladší čtenáře a chovatele pejsků.Knihu moc doporučuji k přečtení i pro starší čtenáře.

iiiccc
19.08.2019 5 z 5

Na konci školního roku jsem měla suplovat v první třídě. V zapadlé školní knihovně, v zadní polici, vykukovala na mě Dášeňka. Tak to zkusím, řekla jsem si (v dnešních dětičkách totiž jen tak něco zájem neprobudí).... Po pár prvních větách děti seděly, nikdo nekřičel, nemlátil s věcmi a ani se jinak neprojevovalo ADHD většiny zúčastněných. Po dočtení jsme byli všichni okouzleni (ano, i já) a jeden žáček chtěl dokonce vědět, kdo že to napsal a jestli napsal ještě nějaké další knížky :)

MOu598
07.08.2019 5 z 5

Hezké, milé, čtivé, veselé, vtipné, poučné.
Do včerejška jsem si myslela, že se štěně jmenuje Dášenka. Tak jsem po několikátém čtení nyní zažila i velké překvapení.

DoktorAntonio
01.08.2019 5 z 5

Tuhle knížku si pamatuju jako jednu z nejhezčích, co jsem jako dítě četl.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Klasická dětská knížka, kterou by si měl přečíst každý školák.

Radka1911
26.06.2019 5 z 5

Dokonalá nádhera a jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

m.zirhut
21.06.2019 3 z 5

První kapitola mi přišla ještě celkem čtivá, ale zbytek už byla celkem nuda. Nejvíc mě asi vadilo to "hraní" s čestinou, které je naopak jinými tak opěvováno. Přišlo mi to takové moc umělé, takže většina vtipu, měla u mě určitě opačný efekt, než autor zamýšlel.
Ale dceři se kniha, pro mě z nepochopitelného důvodu, líbí.

FilDaV
15.06.2019 5 z 5

Jeden z příběhů, které nesmazatelně patří k našemu dětství. Našemu asi nejlepšímu spisovateli vyhovoval odskok od postapo Sci-Fi k dětským knihám a jedinečný způsob vyprávěni je jenom jeden střípek tohoto blyštivého zrcadla.

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Krásná knížka, moje oblíbená.