Den trifidů

Den trifidů
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501224/bmid_den-trifidu-UgY-501224.jpg 5 5725 5725

Trifidi série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Day of the Triffids, 1951

Archie
18.06.2019 4 z 5

Z dnesniho pohledu Trifidi preci jen trosku zestarli. Ne snad, ze by snad kniha nebyla ctiva, ale po zaplave ruznych katastrofickych filmu, knih a her, uz zkratka nepusobi tak intenzivne. Jinak je to ale hezky odvypravena vec s originalne pojatou apokalypsou, okorenena navic nezvyklym nepritelem - ozivlou kvetinou trifidem. Pokud vam na zahrade zacne podivne sustit plevel, je mozna na pul cesty k vasemu sezrani.

Marketplace
09.06.2019 5 z 5

DOPORUČUJI Knihu považuji jako jedno z nejpovedenějších sci-fi. Pokud někdo viděl dříve novodobý film, bude překvapen odlišností děje v knize. Kniha 100% předčí film ve všech aspektech. Sci-fi je to sice již pěknou řádku let staré, ale vše je napsáno tak, že se dá děj zařadit i do dnešní doby. Pro milovníky tohoto žánru takřka povinná záležitost.

Marika Vanova
23.05.2019 5 z 5

Vůbec se mi nechce věřit, že tento super sci-fi román byl vydán už v roce 1951. Přijde mi stále velmi aktuální a doporučuji k přečtení.

iferdai
16.05.2019 5 z 5

Tato kniha myslím komentář nepotřebuje. Dnes již skvělá klasika, plná napětí a pohledu na chování lidí v extrémní situaci.

Looka2
15.05.2019 5 z 5

100% ze začátku na mě kniha působila naivně, což jsem přičítal roku vydání. nakonec se však jedná o parádní vizionářské dílo, z kterého zjevně čerpá mnoho následovníků.

Hanaol
10.05.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o zániku civilizace. Napínavé, čtivé, chvíli ztrácíte naději a na konci naději cítíte. Četla jsem několikrát a pořád mě baví. A o rabování obchoďáků se mi zdálo. Rozhodně kdo jste nečetl, jděte do ní. Tato kniha je Povinnost.

maximus13
30.04.2019 5 z 5

Den Trifidů je 100% sci-fi / apokalyptická klasika.
Knihu jsem četl před desítkami let a před pár měsíci jsem na ni narazil při hledání v knihovně. Za pár dní jsem ji měl po letech opět přečtenou s nostalgickou vzpomínkou. Teď jsem ji viděl rozečtenou na nočním stolku mého čtrnáctiletého syna. Existují prostě knihy, které se čtou samy (jako ještě např. Měsíční prach). Mohu s klidným svědomím knihu doporučit i čtenářům, kteří jsou odpůrci knih žánru sci-fi popř. apokalypsa, ale chtěli by si zkusit něco jiného. Zaručuji, že se kniha bude opravdu líbit.

Kory98
23.04.2019 5 z 5

Tak za mě zase jedna srdcovka, která si získá své místo u mě v knihovně. Zánik lidské civilizace, tedy potažmo záchrana "vyvolených" je moje oblíbené téma. V něčem mi připomněla Malevil od Merleho. Téma uchopené zase za jiný konec, ale podstata stejná. Já prostě fandím člověku do posledního dechu.

TerkaLangoš199
18.04.2019 5 z 5

Wow! ❤️ Den Trifidů totálně předčil má očekávání. Ze začátku jsem se bála trošku staršího jazyka, ale... Miluju post-apo a tohle byl MŮJ ŠÁLEK ČAJE, i když jsem to od toho doopravdy nečekala.
Hlavní hrdina má velmi zajímavý charakter, je velmi racionální, možná až moc, ale nijak mi to nevadilo, do příběhu to prostě sedí.
Určitě si přečtu Noc Trifidů, přestože je od jiného autora.

Rikitan
16.04.2019

Přečteno jedním dechem. Ač úžasné, pohlcující a skvělé, dalo by se z myšlenky udělat víc. Otázkou je, jestli by to ještě bavilo?

smazenaryba
08.04.2019 4 z 5

Deň Trifidov patrí medzi knihy, ktorých dopad na čitateľa s pribúdajúcimi rokmi klesá. Nechcem tým tvrdiť, že kvalita knihy je menšia, či posolstvo menej úderné ako v dobe jej vydania. No pre súčasného čitateľa, odchovaného na Walking Dead, či ďalších podobných televíznych, ba videoherných spracovaniach, ktorých je dnes ako húb po daždi, môže téma pôsobiť dosť vyčerpane. Preto čím menej ste dotknutý súčasným postapo fenoménom, tým viac si túto klasiku užijete.

Ja, priznávam sa, som niekde na pomedzí. Celkom náhodne som nedávno pred a teraz počas čítania videl filmy Quiet place a Bird box, pre ktoré boli Trifidi určite veľkou inšpiráciou. Na jednu stranu to svedčí o sile námetu, na druhej o jeho recyklácii, ktorá môže pred čítaním otupiť. Ale tak to už chodí.

Sama o sebe je kniha veľmi jednoducho/čitateľne napísaná. Autor príliš nefilozovoval, myšlienky viac menej vychádzajú z príbehu. Poteší predovšetkým čitateľov dobrodružne ladených, odsýpajúcich príbehov.

Radka17
08.04.2019 4 z 5

Dnes již klasika. Jedna z mých neoblíbenějších sci-fi, ke které se vždy ráda vracím. Kniha se rychle čte, úplně vás vtáhne do děje a prostě ji musíte dočíst! Navíc se mi moc líbí filosofické otázky (o životě a budoucnosti lidstva), které jsou do příběhu zakomponovány. John Wyndham byl prostě machr :)

BouBára
27.03.2019 4 z 5

Moc hezká kniha. Mnoho lidí na ni již zapomnělo. Škoda.

JelloBiafra
27.03.2019 5 z 5

Vizionárský sci-fi román pojednávajúci o náhlom zrútení civilizovanej spoločnosti a o vysoko inteligentom a mimoriadne agresívnom druhu rastlín, ktoré následne začínajú preberať vládu nad svetom. Hlavný hrdina sa prebíja Londýnom kde vládne chaos a kedysi civilizovaná spoločnosť stráca svoju ľudskosť i morálne zábrany. Autor sa tu v mnohých pasážach zamýšla nad správaním ľudí vo vypätých situáciách a objavujú sa tu aj odkazy na bombardovanie Hirošimy a Nagasaki, studenú vojnu i odvekú túžbu jednotlivca mať prevahu nad masami. Najviac pôsobivý je tento román keď ukazuje úpadok a chaos. Mesto sa plní mrtvými, nevidomí páchajú sebevraždy a v metropoli vypukne mor. Ale chaos sa šíri aj ďalej na vidiek a tak sa musí hrstka preživších naučiť fungovať v izolovaných kolóniách. Nečakal by som že sa dočkám tak kvalitne napísaného románu, ktorý by zobrazil post-apokalyptickú budúcnosť ako skutočnú nočnú moru, z ktorej behá mráz po chrbte. Veľmi dobrá práca pán Wyndham. The Day of the Triffids je skutočná sci-fi klasika.

OUTbrain
26.03.2019 3 z 5

Pěkná, čtivá kniha, ale věřím, že bez Trifidů, by byla lepší a v mnoha myšlenkách šlo zajít dal.

Hobo
24.03.2019 5 z 5

Moje oblíbená sci-fi ještě z doby, kdy jimi nepřetékaly pulty a kdy bylo možné přečíst vše, co v té době vyšlo. Pravda, výběr byl malý, ale vskutku kvalitní. I tuto jsem přečetl s neskonalým nadšením.

Filatov
19.03.2019 4 z 5

Kniha Den Trififů není ne nepodobná ostatním jiným knihám žánru postapokalyptické sci-fi, kterých už jsem pár přečetl s výjimkou začátku knihy, který je opravdu fenomenální, protože jen tak se takhle probudit do nového světa a vůbec netušit co se stalo, to je by muselo být drsné. Pak už ale kniha ničím nepřekvapuje a nevybočuje z žánru.

alekis
15.03.2019 5 z 5

Tak už se tedy nebudeme za nocí toulávat,
ač oba dosud milujeme, ač stejně bude luna plát...
Lord Gordon Byron - použito v knize (úryvek)

Den trifidů, vzniklý na počátku vzdálených 50. let 20. stol., by měl být zařazen jako povinná učebnice do školních osnov, a ne že to je támhle nějaký starý fantasmagorický románek pro pár milovníků žánru sci-fi...
Psaný jednoduchým jazykem, výborně se čte! Samotné citace myšlenek a postřehů by vydaly na čtvrtinu původní knihy. Je to tak skvělá věc, že nenacházím slov, jak velmi.
Téma zpracované z tolika pohledů. Zánik civilizace a obrovský problém lidí vyrovnat se s tím. Nenásilné, ale o to jasnější varování před genetickými manipulacemi. A už v té době, kdy je "dobývání vesmíru" v plenkách, autor zřetelně vidí možnost využití satelitů pro zničení lidstva...
Píšu komentář o Dni trifidů... a možná právě z nějakého satelitu padají na planetu smrtící viry, bakterie... A ti, kdo je posílají, jsou očkovaní a zabezpečení. Možná v utajené laboratoři vědci vyvíjejí nové rostliny, živočichy, vytvářejí úplně nové materiály, přístroje, techniku... něco, co dovolí skupině lidí ovládnout svět. Možná, že se zítra probudím slepá... Nebo se vůbec neprobudím, nějakými vibracemi se prostě rozpadnu v prach, a pár jedinců, schovaných ve zvláštních krytech, pak vyjde na světlo a svět, tichý, prázdný, bez překážejících podlidí, jim bude ležet u nohou...
Myslíte si opravdu, že to není možné? Vážně?
Možná byl John Wyndham jasnovidec. Zkuste si to představit, tu situaci. On to viděl dokonale. Nejde psát víc. To se musí číst. To se musí zažít.

tomas7320
14.03.2019 4 z 5

Bylo to zajimavé.Takové to romantické postápko. Záčátek zajimavý a svížný, pak se to začalo trochu táhnout a četlo se to trochu s přemlouváním. Konec knihy už mě zase bavil ikdyž tam bylo v příběhu až moc velkých skoků. Rozhodně se to dalo rozepsat více. Za mě poctivé čtyři hvězdy.

Lacerta.j
11.03.2019 5 z 5

Knizka me chytla od prvnich stranek, coz se mi snad jeste nestalo. Zacatek byl super, pulka tolik ne, ale konec taky dobrej. Co si clovek neuvedomi, ze silnice by za par let bez opravovani byly nepouzitelny. I pole a louky by se zmenily v housti.