Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5912 5912

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Argos
15.08.2020

Když jsem četl tuto detektivku poprvé, nemohl jsem se odtrhnout a to přesto, že to bylo místy až strašidelné. Doporučuji.

janina66
14.08.2020 5 z 5

Kdysi dávno jsem ji už četla(jako puberťačka). A včera večer jsem si to zopakovala, protože ne vše si člověk zapamatuje. Je to klasika všech detektivek. Brilantní a tajuplné a úžasné.

KristinTj
10.08.2020 4 z 5

Vím, proč nečtu detektivky. Atmosféra zločinu mi vleze pod kůži a ne a ne se jí zbavit. Čím je detektivka lepší, tím hůř. A tahle byla nejspíš fakt dobrá. Zábavná (a děsivá!) koláž postav a příběhů pečlivě sestavená do chytré skládačky. Takže mi nezbývá než uchýlit se ke své zálibě v dětských příbězích a rychle si srovnat pocuchané nervy. Rozhodně díky za 11. bod v letošní výzvě :)

laepus
06.08.2020 5 z 5

Nejklasičtější klasika klasičky klasických detektivek. Tak jako u ostatních agathovek jsem ji četl tentokrát se znalostí toho, kdo je vrah a jak a proč to všechno udělal, a těšil jsem se, jak si ji v pohodě přečtu a budu si užívat s úsměvem na rtech ty lehké náznaky a budu si hrát na chytrého. Tady to ani nešlo, tahle kniha i se znalostí zápletky a rozuzlení byla pořád napínavá a každá stránka hrnula děj pořádně dopředu. Nebyly tady pravda takové ty lehké poirotovské vtípky, kdy si dobírá Hastingse nebo Jappa, ale to vůbec nevadí. Deset lidí, odříznutý ostrov a jeden po druhém postupně padají. Samozřejmě vám neřeknu, že to byl(a) .......... , stejně byste to neuhodli. Vůbec se nedivím, že tohle bývá v divadelní verzi nehranější kus snad všech dob.

zuzana4291
04.08.2020 5 z 5

Nádherný příběh, který má nečekané rozuzlení. Autorka nezklamala. Napětí prakticky od začátku až do konce a opravdu jsem neodhadla, kdo je vrah.

mona.benny
31.07.2020 5 z 5

Jak už bylo zmíněno, hned na začátku seznámení se všemi postavami, které se mi dost zamotali. Vraha jsem tipovala jiného,ale kdyby se člověk nadtim více zamyslel možná by ho odhalil. Přečtení jedním dechem, příjemná detektivka která vás nutí se zamyslet. Žádné popisování bezcennych detailů .... že listy stromů jsou zelené a na jednom seděl motýl.... :-D

Jenny055
29.07.2020 5 z 5

Ku knihám A. Christie sa stále vraciam a baví ma to.

Tony86
27.07.2020 5 z 5

Moje první Agáta. Začal jsem číst netuše o čem to bude - krátká seznámení s lidmi, kteří někam jedou, mi přišlo jako těžký úvod a mělo jich být deset, říkám si: to si nezapamatuju. Tak jsem se koukl o čem ta kniha je, byl jsem v obraze a začal znovu. Kapitoly jsou rozděleny do krátkých částí, takže člověk není nervozní na jaké straně bude kapitola končit, paradoxně ale většina částí i kapitol končí tak, že jsem byl vždy popíchnut číst dál. Závěr je překvapivý a až do úplného konce jde o napínavé čtení.

Parwana
27.07.2020 5 z 5

Boží kniha, přečetla jsem jedním dechem za dva dny. A dokonce jsem uhodla vraha????knížku jsem si fakt užila, ten konec mě hodně překvapil.

Marketplace
26.07.2020 4 z 5

Povedená detektivka, u které jsem do poslední kapitoly netušil, kdo za vším stojí. Ze začátku jsem měl trošičku zmatek v postavách, ale tento problém se postupně vyřešil. Detektivky moc často nečtu, ale v poslední době po tomto žánru sahám stále častěji. Ideální kniha na dovolenou, ale hrozí že ji budete mít přečtenou moc rychle.

Kuci12
25.07.2020 4 z 5

Čteno v rámci čtenářské výzvy a ano nebýt jí, asi bych tenhle žánr nezvolila. Nejdřív jsem byla úplně mimo a pak jsem měla správný předpoklad, ale nechala jsem se zmást a na konci už vůbec nevěděla, kdo a jak.

misha.ela
22.07.2020 5 z 5

Přečteno téměř na jeden zátah. Napínavé až do konce, jen v těch jménech jsem se občas ztrácela. A když doma bouchly dveře, tak se mně málem zastavilo srdce leknutím :-)

Cituska
20.07.2020 4 z 5

Stará dobrá klasika, výborně čtivé a místy napínavé. Hvězdu strhávám za příliš moc jmen, které mě občas dost mátly.

martinaandulka
19.07.2020 5 z 5

Skvělá zápletka a nečekané rozuzlení jak je u dámy detektivek zvykem opět nezklamala.

laurs
18.07.2020 5 z 5

No páni.
Tady jsem vážně vděčná za čtenářskou výzvu, která mě přivedla k tomu se do Agathy Christie pustit. Nádherná detektivka, kde vyšetřování probíhá vlastně především na základě rozhovorů několika perfektně vymyšlených postav.
Možná jsem doufala v malinko jiný konec, ale rozhodně nejsem zklamaná.

Marciem
16.07.2020 5 z 5

Zas jedna chuťovka do mé knihovničky. Tahle detektivka patří určitě k tomu nejlepšímu od A. CH. Děj mě tak vtáhl do sebe, že jsem měla pocit, že jsem s nimi na tom pustém ostrově a příšerně se bála. Jak jednotlivé postavy ubývají a přestávají si navzájem věřit, to postupně skvěle gradující napětí, které by se dalo krájet .......... prostě paráda. Vřele doporučuji všem. A možná každý, kdo by se chtěl pustit do čtení detektivek, by měl začít nějakou klasikou právě od A. CH.

lark77
16.07.2020 5 z 5

Agatha asi nikdy nesklame aj keď tam nebol Poirot so svojimi šedými mozgovými bunkami ani slečna Marplová prečítala som jedným dychom. Výborná detektívka.

Yorika
14.07.2020 4 z 5

Název této knihy zná asi každý. Možná proto se mi příběh tak dlouho vyhýbal. Moje škoda. Jakmile jsem se do knihy začetla, přišel úlek. Tolik postav! Jak si je všechny zapamatuji? Naštěstí autorka tento problém velmi rychle vyřešila.
Nesmrtelná klasika, která je pramáti všech detektivek a trochu krvavějších Big Brotherů.
Agatha prostě umí!

NikolSeven
10.07.2020 5 z 5

Přečíst si něco od Agathy Christie by měl opravdu každý, zvláště milovníci detektivek a krimi. Mnozí současní autoři tohoto žánru se od ní mohou učit. Černoušci jsou první kniha, kterou jsem od ní četla. A musím uznat, že jsem to hltala od začátku do konce. Je to čtivé, celým příběhem prostupuje napětí a místy čtenáře až zamrazí. Rozhodně doporučuji!

LenkaDv
06.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem.