Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5912 5912

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Nisus
01.07.2020 5 z 5

Po moderných trileroch som dostala odporúčanie na klasickú detektívku. Agáta bola geniálna a v istom zmysle vizionárka, jej romány nestarnú a budú čitateľné aj o ďaších sto rokov. O tom, že je to kráľovná krimi sa nedá viesť žiadna diskusia. Ja som nemala tušenie a vraha som neodhadla. Odporúčam túto knižku nielen milovníkom žánru ale úplne každému. Každý by si ju mal prečítať, lebo je to skvost, je to premyslené, charaktery nesúce svoje profesionálne alebo iné deformácie vyskladané dokonale.

Liteket
30.06.2020

Ne nadarmo přezdívaná královna detektivek snad nikdy nezklamala....Miluju její postavy i příběhy

gacie
27.06.2020 5 z 5

K této knize jsem se dostala díky knižní výzvě. Detektivky jsem nikdy nečetla, protože mě vůbec nepřitahovaly. Díky A. Christie měním svůj názor na detektivky. A už si brousím zuby na další.

ladyxx
24.06.2020 5 z 5

Deset lidí uvízne v luxusním domě na jinak prázdném ostrově, kam dorazili na základě pozvání neznámého hostitele. Po jednom jsou vražděni podle dětské říkanky o deseti malých černoušcích. Záhadný vrah, nemožnost úniku, rostoucí paranoia hostů a napětí až do konce - co víc si čtenář může přát? Moje oblíbená kniha z pera královny detektivek.

Hell_Rihova
21.06.2020 5 z 5

Už konečně mohu říct, že jsem dospěla, abych knihu od Agathy přečetla. Zkoušela jsem je číst několikrát už před lety, ale nikdy nedočetla. Deset malých černoušků mě vytrhlo z čtecí krize a přečetla jsem je skoro na jeden zátah. Kniha byla napínavá, čtivá, dobře propracovaná. Ze začátku jsem si musela trochu zvykat na styl psaní, ale překonala jsem to a kniha vážně stojí za to.

ddd666
21.06.2020

Moje první přečtená detektivka, kvůli které jsem začala číst další knihy od Agathy, ale tato je určitě jedna z nejlepších, ke které se kdykoliv dokážu vrátit. Při čtení jsem se bavila hádáním, kdo jak zemře podle té básně a kdo je vlastně vrah. Ze začátku se mi dařilo hádat, ale konec mě velice překvapil. Určitě doporučuji přečíst.

Sirina
21.06.2020 4 z 5

Moje první přečtená kniha od Agathy a můžu jedině doporučit. Skvělá atmosféra příběhu vás vtáhne a člověk musí číst a číst. Rozhodně se pustím i do dalších příběhů autorky.

veskr
21.06.2020 5 z 5

Prozřetelně jsem tuto knihu začala číst o víkendu, protože muset od ní odcházet do práce se fakt nedá. Agáta je jedna z autorek, co se čte na jeden zátah.

Anannas
17.06.2020 5 z 5

Za mě to je nejlepší detektivka od Agathy Christie. Děj byl vážně skvěle propracovaný a chvílemi jsem se i strašně bála. Určitě by si to zasloužilo i více než 5 hvězd.

Gabra.
17.06.2020 5 z 5

Agatha Christie je pro mě jednou z největších spisovatelů detektivek. Kniha Deset malých černoušků dostála a mnohonásobně předčila svou pověst a moje očekávání. Člověk se pozastavuje nad myšlenkou, co se muselo autorce přehrávat v mysli a jakým způsobem její mysl vůbec fungovala...Knih a povídek od Agathy Christie jsem přečetla pěknou řádku, ale tahle je zdaleka nejlepší a "nejhorší"...

Zelderon
16.06.2020 5 z 5

uzasne cteni. :)

dearkiki
16.06.2020 5 z 5

Detektivky vůbec nečtu (až na Sherlocka), ale tady jsem udělala výjimku. Ačkoliv jsem tento příběh již kdysi viděla filmově zpracovaný, nepamatovala jsem si, kdo za těmi záhadnými vraždami stojí, takže jsem byla krásně napnutá až do rozuzlení. Je úžasné, jak to potom zpětně vše vypadá jasně. :-)

juanito39
14.06.2020 4 z 5

Kdysi jsem od Agathy Christie už nějakou knihu četl, ale už si ani nepamatuju jakou. Jen vím, že mě příliš nebavila. Po několika letech jsem však dostal chuť si přečíst nějakou její klasiku. Myslím si, že míra nadšení bude záviset hodně na tom, jestli čtenář zná zápletku. Já sice tak nějak věděl, o co jde, ale vyústění jsem neznal.
Mistrně budované napětí, rostoucí nedůvěra mezi postavami. Je to napsané takovým stylem, aby knihu v podstatě nebylo možné odložit. I já ji měl přečtenou za pár chvil.
Deset malých černoušků mě přesvědčilo, abych si přečetl i další knihy od Agathy Christie.

Culda
11.06.2020 5 z 5

klasika :) .... když chce někdo dobrou detektivku, ze všech knih od A.Christie je Deset malých černoušků má srdcovka. Četla jsem to jako povinnou četbu a jsem za to ráda :)

MOu598
10.06.2020 5 z 5

Klasika, výborné. Běhal mi mráz po zádech. Super bylo, že jsem neznala konec, a tak člověk stále ymýšlí a plete se.
Super vymyšlené, super napsané.

Misoso
05.06.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila je to typický štýl Agathy Christie. Odporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

Marekh
03.06.2020 5 z 5

Agatha Christie je považována za královnu detektivek. Detektivky příliš nevyhledávám, od autorky jsem v minulosti přečetl jen 2 knihy – VRAŽDA NA FAŘE a knihu povídek TŘINÁCT ZÁHAD, kterou jsem hodnotil průměrně. Hodně čtenářů o této knize říká, že patří mezi její nejlepší knihy, a tak jsem se rozhodl, že si knihu přečtu. V minulosti jsem viděl film, ale neviděl jsem ho celý, poněvadž jsem usnul. Při četbě se mi některé momenty vzdáleně vynořovaly z mysli, ale hodně věcí jsem zapomněl. Možná se na film v budoucnu podívám znovu. Při čtení jsem přemýšlel o tom, kdo může být vrahem, dal jsem si určitý tip, ale bohužel nebyl správný. Kniha se četla celkově dobře, měla zajímavý námět, bylo to promyšlené do všech detailů a v závěru knihy je všechno vysvětleno. Knihu hodnotím na 100 %.

EduardVlach
01.06.2020 5 z 5

Nejlepší detektivka všech dob!

baty
30.05.2020 5 z 5

Super napínavá kniha. Moje první od Agathy Christie a určitě ne poslední. Určitě doporučuji.

n.ezn.amy
24.05.2020 5 z 5

Když se na ostrově v luxusním sídle sejde nesourodá skupina lidí, kteří mají něco společného, ale neví co. A přesně podle staré říkanky začnou pomalu mizet. Agátha Christie vždy dokázala napsat strhující příběh, kdy jsem až do konce nikdy netušil, kdo je vrah.