Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328032/bmid_deset-malych-cernousku-gVr-328032.png 5 5912 5912

Nejprodávanější detektivka všech dob, nyní rovněž ve vynikajícím britském seriálovém zpracování pod názvem Až tam nezbyl žádný. Agatha Christie proslula svou láskou k dětským říkankám a básničkám. Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou patřilo k jejím oblíbeným – a v románu Deset malých černoušků z roku 1939 dovedla tuto kombinaci k nepřekonatelnému vrcholu. Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

m_martina
21.05.2020 5 z 5

Spisovatelka mne prozatím nikdy nezklamala. A tak tomu je i u této knihy.

Fixa08
17.05.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem si dala Agathu a musím říct, že jsem si to opravdu užila, skvělá kniha!

Romanka89
16.05.2020 5 z 5

Mé první setkání s Christie, lépe jsem si vybrat nemohla. Jen škoda, že jsem já blbá předtím viděla tento příběh zfilmovaný, takže jsem si pamatovala kdo za tím vším stojí. No i přes to to byl skvělý zážitek a určitě doporučuji.

Čtenářská výzva 2020: Kniha autora, od kterého jste ještě nic nečetli.

katule1992
15.05.2020 5 z 5

Dokonalá gradace románu Deset malých černoušků nekončí poslední kapitolou, jak se může zprvu zdát, ba naopak pokračuje závěrečným epilogem jež natahuje napětí čtenářů do kritického bodu šílenství. Přestože jsem knihu již četla, ale jak jsem psala,, je to více než deset let, vraha jsem si nepamatovala a jsem za to nesmírně vděčná. Knihu jsem si tak mohla naplno užít.

Deset malých černoušků je kniha jež bude bavit milovníky klasický detektivek, kteří neholdují dnešnímu krvavému trendu plného přehnaných a zbytečně podrobných detailů. Agatha Christie u mě uspěla na plné čáře a mám takové tušení, že budu věnovat větší pozornost jejím knihám než tonu bylo doposavad.

Patlalca
11.05.2020 3 z 5

Nejsem obdivovatel žánru detektivka. Klasické pojetí detektivky od A. Christie se mi docela líbilo. Jenom mě mrzí, že napětí je až v poslední části knihy.

AnselmaAlois
11.05.2020 5 z 5

Parádní,čtivé,nervydrásající.

"Jeden malý černoušek,vztek měl na svět zrádný, proto se sám oběsil - a tak nezbyl žádný,..."

EnaryFeniel
10.05.2020 5 z 5

,,Co dál? Kdo příště? Který z nás? Kolik porcelánových figurek tu bude dnes večer? ´´ Otázky na které snad nelze znát odpověď, dokud se nestanou. Geniální, napínavé, strašidelné. Kdo je vrah? Jestlipak nějaký čtenář tuto záhadu rozluštil ještě než dočetl celou knihu.. :)

Verrrunka
05.05.2020 5 z 5

Nechápu, proč jsem se čtením tak dlouho váhala, protože tohle je prostě pecka. Knížka, která vám nedá spát, dokud ji prostě nedočtete. Celou dobu jsem si vůbec nebyla jistá, kdo za tím vším stojí, rozuzlení se člověk dočká až opravdu na posledních stránkách. Mistrně vystavěný příběh, gradované napětí, prostě jedna velká paráda.

Tomha
04.05.2020 5 z 5

Ano, toto je pro mě dokonalá klasika z pera královny světové detektivky.

JamesCZE
29.04.2020 5 z 5

Pro mě jasně nejlepší detektivka, co jsem četl. Absolutní klasika.

Kizuizi
29.04.2020 5 z 5

Je to moje srdcovka, a vždycky bude. Četla jsem ji už tolikrát, že to ani nepočítám a stoprocentně se k ní zase vrátím ;)

Aligator805
24.04.2020 5 z 5

Skvělé napsané. Přečteno během jednoho dne.

milanH
20.04.2020 5 z 5

Mistrně napsaná detektivka. Napínavé od první po poslední stránku.

tanecnica
17.04.2020 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale Agatha je klasika, navíc by letos oslavila kulatiny, takže jsem sáhla po této knize. Nechápu, jak může být kniha i po 80 letech stále čtivá, poutavá, zajímavá. Agatha byla Paní spisovatelka, fakt!

jenda88
11.04.2020 5 z 5

Super kniha

zdenaR
06.04.2020 4 z 5

Knihu jsem četla dvakrát s rozestupem cca 20 let - pachatele jsem si nepamatovala, takže jsem si to znovu opravdu užila.
Agatha prostě nezklame.
Televizní zpracování také není špatné.

Corso
06.04.2020 4 z 5

Ja osobne tuto detektivku A.Ch. nedavam vo svojom rebricku prilis vysoko. Ako experiment, zaujimava hra s citatelom je to skvele, ale proste nie je to prave co mam rad. Chapete, niekedy vam nechuti drahe vino ktore si vsetci nevedia vynachvalit. Neupieram jej kvalitu. Ale nie je to moja oblubena klasika, mozno ze mi tam chyba Poirot alebo sl. Marplova. Ale pani spisovatelka kazdopadne asi objavila Big Brother system vyradovacky :)

kahuda01
06.04.2020 5 z 5

Klasika od královny detektivek, nicméně jsem čekal trochu hutnější atmosféru a temnější prostředí. Asi tak 4,5 hvězdy.

jaroiva
05.04.2020 5 z 5

Po letech repete, ale není to úplně ono, když vím dopředu, kdo je pachatel... :)
a to jsem ani za dvacet let nezapomněla.
Po Vraždě Rogera Ackroyda je to druhá nejlepší detektivka od A.Ch. ♥

PavlineCZka
04.04.2020 5 z 5

Prvne jsem byla na divadelnim predstaveni, ktere bylo super, nicmene jsem postupem casu zapomnela, kdo je vrah :) Kniha byla jeste o dost lepsi a opet jsem byla prekvapena a napjata az do konce :)