Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58764/bmid_deset-malych-cernousku-84L-58764.jpeg 5 5840 5840

Na sídlo, vybudované na ostrově kdesi v devonském hrabství, je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit – přesně podle dětské říkanky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Aknel26
23.08.2021 5 z 5

Dokonalost.
Už poněkolikáté jsem měla tu možnost navštívit Černochův ostrov a opět jsem byla pohlcena. Tentokrát jsem si vystačila s vlastní četbou, ale rozhodně doporučuji i audioknihu namluvenou Vladimírem Čechem, to je dokonalost na druhou.

xxtom
20.08.2021 5 z 5

Napínavé čtení, nečekaný konec. Určitě stojí za přečtení.

Manifest blech
13.08.2021 5 z 5

Moje první od Agathy a pecka. Krásně plynule se to čte a ať si myslím, co chci, stejně je to jinak.

StarPopcorn
06.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Nejznámejší a asi i nejpovedenější kniha od Agathy Cristie. Prvních 40 stran nuda, představování postav a cesta na Černochův ostrov. Ale pak…Zbytek knihy jsem přečetl za jeden večer a nedokázal jsem se odtrhnout, dokud jsem nezjistil, kdo je vrahem. Určit kdo je vrah se mi nepodařilo odhadnout (opět) po celý děj knihy, přičemž to probíhalo asi nějak takto:
Já: „Podle mě je vrahem ten Rogers„
*Rogers je o 30 stran později zabit*
Já: „Dobrá, takže teď to musí být Blore“
*Blore je o 70 stran později zabit*

A tak dále… ;-D

Monika1717
27.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Naprosto skvělá detektivka. Přečteno za jeden den. O vrahovi jsem si myslela, že by to mohl být ten ............., když ho pak našli mrtvého, tak jsem byla v koncích. Knihu jsem potřebovala jsem do výzvy. Od Agathy jsem zatím nic nečetla, jen jsem viděla některé detektivky zfilmované. Knižní výzva mi pomohla k této královně detektivek najít cestu.

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Skvěle napsaná detektivka, napínavá s gradujícím dějem. Né, že bych četla mnoho detektivek ale tahle je nejlepší jaká se mi dostala do ruky.

vodovodnice
24.07.2021 5 z 5

Jak je tohle možný??? Ten zvrat na konci, to je naprosto něco ... nového :-) Šmankote tohle je neuvěřitelná, skvělá detektivka... Zažila po delší době knižní extázi.
Po celou dobu nemám páru kdo je vrah, moje tipy postupně nevychází, tak si říkám, že: "tak fajn asi to bude tenhle ***" jenže ten taky padne... Krucipísek to není možné...: "né, tenhle vrah to určitě nebude..." A pak *** Já nemám slov, tahle knížka mne naprosto dostala.
A ten závěr je prostě famózní a NEČEKANÝ.
Musím říct, že co jsem zatím četla všechny detektivky, tak tahle je všechny trumfla.
Nemluvě o dramatickém napětí, který stále stoupá.
Konec mne naprosto překvapil. :-) Tuhle knížku z knihovny nedám :-D .

Vladix
20.07.2021 5 z 5

Perfektní, neuvěřitelná kniha. Agatha Christie je prostě skvělá. Proč mi trvalo tak dlouho začít ji číst?!

adevis
19.07.2021 4 z 5

Tato kniha mi už dva a půl roku ležela jen tak v knihovně (jsem ostuda ostudná). Ale věděla jsem, že ji jednoho dne přečtu. Tak konečně! Má první Agatha Christie a nebylo to vůbec špatné. Při čtení jsem hodně myslela na Nevítaného hosta od Shari Lapeny. Samozřejmě vím, že Agatha napsala knihu už v roce 1939, ale tu Lapenu jsem prostě nemohla dostat z hlavy. Nevadí!
Myslím si, že děj knihy určitě znáte nebo je vám to alespoň podle názvu více než jasné. Takže k tomu vám nic psát nemusím. Na první stránce je říkanka o deseti černoušcích, která vám hned napoví, že se bude v knize umírat. Ve velkým. Kniha je poutavá, rozhodně zaujme a nedá se od ní odtrhnout, protože potřebujete nutně vědět, kdo je vrah. A slibuju vám, že budete překvapení. Já byla. Takže i když nedávám plný počet hvězd jsem spokojená. Jsem spokojená především proto, že jako první Agatha byla právě tahle, určitě to nebyla špatná volba.

Stilinski_xoxo
17.07.2021 5 z 5

Za mě naprostá pecka, od Agathy jsem četla detektivky asi čtyři, takže nemám zase tak velkou možnost srovnávat, ale určitě nejlepší z těch které jsem četla.

Ryšava
06.07.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Agatha Christie je královnou detektivek a nedivím se, že tahle kniha je její nejlepší. poslouchala jsem ji a skoro jsem ani nedýchala, jak se napětí stupňovalo. Všem doporučuji si knihu přečíst, lepší detektivku jsem nečetla

vladka321
05.07.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Perfektní rozklíčování. Skvěle popsané charaktery postav. Jako vždy dokonale dokonalá Agátha Christie.

Katulinka69
02.07.2021 3 z 5

Agatha

Edona
27.06.2021 5 z 5

Výborná detektivka. I přes větší množství postav jsem se po chvíli orientovala. Děj graduje a vy prostě čtete, protože chcete zjistit, jak to bude dál. A veršovaná říkanka o černoušcích je dnes už dá se říci kultovní záležitostí. Doporučuji.

zuzu8480
13.06.2021 5 z 5

Agatha je prostě Agatha. Tu nejde nemilovat.

99jana99
11.06.2021 5 z 5

Moje druhá kniha této spisovatelky a hodnotím 5ti hvězdami. Skvělé napsané, nešlo knihu odložit, už chcete být na konci, aby jste zjistili KDO toto desatero naplňuje.

Lu200
08.06.2021 5 z 5

Skvěle napsané. Líbily se mi drobné náznaky a indicie v průběhu. Klaním se před autorčinou obrovskou představivostí a promýšlením detailů.
Čtenář samozřejmě nic netuší, až do poslední kapitoly, kdy se dozví, jak to vše bylo.
Velmi napínavé, i když nezvykle moc mrtvol na Agathu v jedné knize:-).

Pavlína197
07.06.2021 5 z 5

Geniální detektivka.

uminaa
06.06.2021 5 z 5

Agatha Christie je jednoducho fenomén - neuveriteľná predstavivosť a dar slova, ktoré dokázala spojiť a preniesť na papier.
Keby som mohla, dám 10*
A vlastne aj dávam ********** ;)

katka.oo
06.06.2021 5 z 5

Skvělé, vynikající a ano stydím se, ale A. Christie nečtu, budu to muset napravit. Čteno díky výzvě.