Deset malých černoušků

Deset malých černoušků
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58764/bmid_deset-malych-cernousku-84L-58764.jpeg 5 5927 5927

Na sídlo, vybudované na ostrově kdesi v devonském hrabství, je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit – přesně podle dětské říkanky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

namoki
26.12.2013 5 z 5

Uzasne napsana detektivka. Pribeh skoncil a ja porad nevedela, kdo byl tedy ten vrah :-) Jeste ze tam byl stranku epilog s vysvetlenim. Jedna z mych nejoblibenejsich detektivek od ACh

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Velice napínavá detektivka. Až do konce nevíte, kdo je vrah.

Zidanek
15.12.2013 5 z 5

Neskutečné, kniha která doopravdy vezme dech. Původně jsem myslel, že je na ostrově někdo další, jenže naprosto geniální konec vyvrátil moje tvrzení.

Majdalenka
13.12.2013 5 z 5

Nejlepší kniha od Agathy Christie. Vřele doporučuji všem i těm, kteří zrovna neholdují detektivkám.

Hancza
10.12.2013 5 z 5

Výborná detektivka, od které je těžké se odtrhnout. A rozuzlení? Perfektní! Ještě na předposlední stránce jsem nevěděla, kdo je vrah...

ElisR1
24.11.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha od které se nedokážete odtrhnout. A musím uznat, že ve vrahovi jsem se úplně spletla.

Caddy
21.11.2013 5 z 5

Tak sem si říkal, co je to za knížku, že je to v top 10. A ještě od Agathy Christie. Nezbývalo než to zjistit :-) A chybu jsem neudělal. Výborné charakteristiky postav a opravdu promyšlený děj z tého knihy dělají čtivou detektivku, kterou doporučuji všem. Když bude nálada a venku škaredě, za jeden den nemáte co dělat.

dadako
18.11.2013 5 z 5

Detektivky jsem nikdy moc nečetl a toto byla moje první kniha od Agathy Christie. Byla úžasná a přečetl jsem jí jedním dechem. Od začátku jsem si myslel, že je to někdo z těch deseti, ale neodvažoval jsem se hádat kdo.

janekuba
12.11.2013 5 z 5

Nejlepší kniha,jakou jsem kdy četla

mauvais-ange
11.11.2013 5 z 5

Také moje první kniha od ní a byla super :-)

SimonaS17
20.10.2013 5 z 5

Tohle byla má první kniha od Agathy Christie, kterou jsem četla. Byla mi doporučena a já jsem za to moc ráda. Tuto knihu si klidně přečtu znovu. V půlce knihy jsem měla přibližně čtyři teorie, kdo by mohl být vrahem a nakonec to byla jedna z nich, za což jsem na sebe pyšná.

Poutnice
08.10.2013 4 z 5

moje první kniha od Agathy. Byla natolik skvělá, že mě přivedla k dalším. Taky jsem myslela, že je na ostrově někdo další. Agatha umí napnout, zahalit do pochybností a nakonec dá ránu z milosti, protože stejně nepřijdete na to, jak to ve skutečnosti je.

Irika
06.10.2013 5 z 5

Návrat ke klasice, jednoduché, čtivé, příjemné a napínavé, donutí k zamyšlení, ale stejně jsem celou dobu myslela, že na ostrově je někdo další... Vysvětlení v závěru je chytré a jasné, této knížce není co vytknout.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších od Agathy, a že ta má laťku pěkně vysoko!

šipek
04.10.2013 5 z 5

krásná a čtivá kriminálka,nečekáná a překvapivá rozuzlení

Sycorax
30.09.2013 5 z 5

Velmi pekná úvodná kniha do sveta detektivok, je to jedna z jej majsterských diel. Stojí za prečítanie.

Dáma s hrnstjm
25.09.2013 5 z 5

Mnohé už zde bylo napsáno, já jen dodám, že se mi tento zapeklitý příběh (napsaný vlastně na pár stránkách) líbil a poslední kapitola mi lehce asociovala knižní a seriálovou postavu jménem Dexter - kdo znáš, rozuměj :)

gudaska
25.09.2013 4 z 5

Tak toto je první detektivka od ní co jsem četla, musím říct, že mě vyloženě nezklamala. Napínavé od začátku do konce. No a jak to nakonec dopadlo mě překvapilo, ale to ať si zjistí každý sám ;)

Standa Šebek
17.09.2013 5 z 5

Předem musím poznamenat, že nejsem nijak velký příznivce detektivek (archaický S.Holmes je výjimkou).
Našel bych pár výhrad, na můj osobní vkus byla knížka poněkud strohá, uvítal bych více obrazotvorných popisů (například ostrova a domu, kde se příběh odehrává), které by snad přispěly i k silnější atmosféře, takový příběh by si zasloužil trochu bohatší "obal". A pořád mi to celé přišlo jako velmi nenáročná a oddechová literatura.
Výše uvedené jsou ale jen mé dojmy na základě mých osobních preferencí, zbytek mohu jen chválit - zápletka je jako dobře rozestavěná šachovnice, kniha se velmi příjemně čte, tempo je vražedné, napětí nepovoluje ani na jediné stránce, detektivní zápletka je jaksepatří tajemná a promyšlená (říkanka o černoušcích), finále je dramatické - v rámci detektivního žánru je tedy kniha na plný počet bodů.
Každopádně to vypadá, že až si budu chtít zase někdy trochu odpočinout a příjemně počíst, asi to ještě s Agathou zkusím a sáhnu po nějakém jejím dalším díle.
PS: Možná to jen dokazuje, že nejsem vhodný čtenář detektivek, ale mám pocit, že kdyby v knize nebylo závěrečné vysvětlení, kdo byl vrah a jak se vše událo, byla kniha ještě lepší:-)

jarmi182
09.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha, přečteno na jeden zátah, nemohl jsem přestat. No a díky ní jsem pochopil kouzlo detektivek a možná si ještě nějakou přečtu. :-)