Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6137 6137

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören, 2009

oblakaknih
01.03.2021 5 z 5

Konečně jsem se odhodlala pustit do této série! A jsem nadšená!
Musím tedy přiznat, že jsem čekala něco trochu jiného, ale to vůbec neznamená, že by se mi příběh nelíbil.
Název knihy prozrazuje spojitost s hypnózou, ale to, co mě v knize čekalo, bylo neskutečné a hlavně překvapivé.
Okamžitě jsem si zamilovala Joonu, přestože bych byla radši, kdyby dostal v knize více prostoru. Přesto vynikla jeho osobnost, která je mi poměrně blízká a já už teď vím, že bude těžké se s ním jednou loučit.
Ostatní postavy byly také skvěle popsané, měly v knize více prostoru a v jejich příběhu se dalo lehce orientovat.
Styl psaní autorů je za mě super a hlavně originální! Už jsem od této dvojice četla knihu Playground, která je sice něco trochu jiného, ale s Hypnotizérem se nedá srovnávat! Kniha se četla skvěle a já se k ní vždycky ráda vracela. Časová osa mi skvěle pomohla s orientací v samotném případu a také se mi moc líbilo, že díky ní bylo možné sledovat stejný čas z pohledu různých postav.
Na začátku jsem čekala, že se příběh bude mnohem více soustředit na oběť případu, takže jsem byla poměrně zmatená z odbočky, ale nakonec vše do posledního dílku zapadlo a já jsem nadšená.
Brzy se pustím do dalších dílu a nemůžu se dočkat.
Pokud se na sérii teprve chystáte, máte se na co těšit!

Haloon
19.02.2021 4 z 5

Mrazivé, někdy až trochu uměle, detektiv dokonalý, možná až příliš. Na začátku knihy bych ani náhodou neuhádl, kam se při čtení dostanu na konci. Nepředvídatelná severská krimi je asi dobré shrnutí.

n.ezn.amy
18.02.2021 5 z 5

Ač nejsem zas velký fanda detektivek obecně, vždy si jednou za čas nějakou rád přečtu. Tato byla na doporučení a musím říct, že se mi to velmi trefila do vkusu. Ve Stockholmu dojde k vyvraždění rodiny a případu se ujímá detektiv Joona Lina a protože se jediný přeživší nachází v umělém spánku, požádá lékaře Erika Mariu Barka o zhypnotizování pacienta, aby jej mohli v hypnotickém stavu vyslechnout a co nejdříve odhalit pachatele. Jenže události naberou úplně jiný směr. Výborný detektivní román, který je neuvěřitelně napínavý a ve kterém se prolíná několik dějových linek. Výborná pochmurná atmosféra dodává ději to správné napětí. Ač vrah je brzo znám, přesto to nic neubírá na dramatičnosti a na obrovském psychickém traumatu pro jednu rodinu, které se jedním rozhodnutím, změní celý život.

Mona85
16.02.2021 4 z 5

Napětí od začátku do konce!

SoniaR
15.02.2021 5 z 5

Temná a velmi čtivá... Za mně určitě ano!

Bara52
14.02.2021 2 z 5

Já nevím, nezačetla jsem se. Přečetla jsem pár knih od Jo Nesbo, ale moc mě nezaujaly ani ty. Severské krimi se svým na jedno brdo stylem asi nebudou můj šálek kávy. Kniha začne nějak, pak se vlastně ukazuje, že to s příběhem nemá moc společného, aby to nakonec zase skončilo v souvislosti se začátkem. Pro mě to nedávalo smysl.

maryska09
13.02.2021 4 z 5

Skvělá, typicky severská kriminálka. Temná, zmrzlá (proč se vždycky musí koupat v ledové vodě?), rychlá a velmi dobře čtivá. Zároveň však velmi obsáhlá, sem tam nelogická a někdy až zbytečně brutální. I tak doporučuji, čte se jedním dechem

JiříSvoboda
12.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Takhle, na jednu stranu strhující čtení, celou dobu to neskutečně graduje a pak !SPOILER! Hlavní záporák umře a skoro to ani nepostřehnete a hlavní záporačka padne během asi 2 stránek...tohle mi na severské krimi trochu vadí x knížek od Olssena a teď i tohle, celou dobu to neskutečně graduje a najednou je konec a člověk se cítí trochu prázdně...prvních 90% knížky jednoznačně 100% ale finále prostě hrozně frrr a konec :(

lucie2169
07.02.2021 4 z 5

Napínavá detektivka, i když s dějem místy trochu přitaženým za vlasy. Přiznávám ovšem, že cca od poloviny jsem se už nemohla odtrhnout a hltala příběh v očekávání, jak vše dopadne. Na druhou stranu jsem si nemohla zvyknout na způsob, kterým je kniha psána (zejména první polovina) – vadila mi občasná snaha „poučovat čtenáře“, vadilo mi časté opakování toho, co již bylo jednou řečeno. Obešla bych se i bez krvavých detailů, ale uznávám, že pokud čtu severskou krimi, měla bych podobné pasáže předpokládat. Další knihu od této dvojice autorů už ale číst nebudu: příště upřednostním severské spisovatele, jejichž styl mi vyhovuje víc.

daniela8398
31.01.2021 5 z 5

Temné, napínavé, skvělé

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Debut Keplerovcov a hneď som bol v tom. Skvelé čítanie. Hypnotizujúce. :)

apq
25.01.2021 5 z 5

Napínavá a dobře čtivá kniha, za mě super.

Toledo
25.01.2021 5 z 5

Výborné čtení, moc jsem si tuto první knihu od autorů užila. Několikrát mě svedli na špatnou stopu, kdy jsem si říkala, že vím, kdo za únosem je, ale ve finále jsem stejně byla překvapená. Od začátku knihy tam byla akce a vlastně pořád se něco dělo, takže jsem se určitě nenudila.

Elern
22.01.2021 5 z 5

Hypnotizér mě naprosto zhypnotizoval. Poslední strany jsem četla jedním dechem a byla jsem natolik pohlcena, že jsem neseděla uprostřed obývacího pokoje na gauči, ale šla sněhovými závějemi v Laponsku společně s Joonou a ostatní. Jediné co bych knize vytkla bylo pár neuvěřitelných náhod, které se odehrály a některé situace nebyly podle mého medicínsky správně, ale nejsem doktor, že ano. Ještě mě napadá ..... kolem 50 stránky se děj docela vleknul a knihu jsem na dva týdny odložila stranou, ale potom se to pěkně rozjelo. Proto za sebe dávám všech pět hvězd a těším na přídavek, který má být údajně lepší a lepší.

tinka1974
17.01.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audio knihu. Je to moje první od autora, aspoň myslím a musím říct, zajímavá a napínavá až do konce. Několikrát jsem si myslela, že jsem odhalila pachatele, ale nepodařilo se. Děj se pomalu rozvíjí, nabaluje na sebe spousty informací z minulosti, která ovšem ovlivňuje současnost a uvádí do pohybu situace a vztahy. Jedna linka ukazuje Erikovu rodinu, druhá jeho bývalé pacienty. A vše se spojí do poslední kapitoly.

ctenarkaEva
16.01.2021 2 z 5

Na Keplera jsem slyšela samou chválu, tak jsem se s nadšením pustila do Hypnotizéra. Začátek se mi líbil, ale postupně se mi děj zdál hrozně natahovaný, některé části mě vůbec nebavilo číst a postupně už mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Dočetla jsem, ale nebavilo mě to. Ještě mu dám šanci a přečtu druhý díl.

Jurkyns
12.01.2021 3 z 5

Chvílemi moc zdlouhavé a nanepínavé. Ovšem konec byl zajímavý. Nicméně i tak se pustím do dalších knih.

Helenka657
12.01.2021 1 z 5

Bohuzel neni to muj styl, nedocetla jsem, je to moc strohé

Surikata369
09.01.2021 3 z 5

Tady opravdu váhám s hodnocením, protože jsem ji přečetla už asi před měsícem, tak nemám nejčerstvější dojmy, ale co se mi tak vybavuje - na to, jaká to je bichle, tak se četla vcelku rychle (tyjo, to se rýmuje:D) a nutilo to jako tak člověka číst pořád dál. I když ve finále pro mě v knize nebylo moc překvapivých momentů. Musím také říct, že jsem měla strašně obří očekávání od tohoto autora(ů) a Hypnotizér byl má prvotina a možná jsem to čekala ještě o ždibec lepší no, až váhám, jestli vůbec budu číst další díly. Četlo se to dobře, ale velká očekávání jsou velká očekávání holt a já asi nebudu největší fanynka :)

Matilda
08.01.2021 3 z 5

Jsem ráda, že mě hned první díl neodradil od přečtení dalších. Moc mě nezaujal.