Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/bmid_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4 6137 6137

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören, 2009

nicky_f
13.10.2020 2 z 5

Přestože je tohle první díl v sérii, sešlo se to u mě tak, že jsem jej četla až jako poslední, a za to jsem velice ráda. Nevím totiž, jestli bych po přečtení Hypnotizéra měla ještě na další díly chuť. Tento díl mi prostě moc nesedl a nejdéle mi trvalo jej dočíst, některé pasáže jsem dokonce vyloženě přeskakovala, což opravdu moc často nedělám, ale tady mi některé připadaly tak nezáživné a nedůležité, že se mi vůbec nechtělo je pořádně číst. Keplerovy knížky mě hodně baví, ale tento díl je za mě jednoznačně nejslabší.

temna.vila
06.10.2020 3 z 5

Hypnotizéra jsem četla až po zkušenosti s knihou Stalker. A musím říct, že bylo opravdu vidět, jak se autoři zdokonalili a lépe pracují s textem. Ne, že by se mi kvůli tomu Hypnotizér nelíbil, rozhodně stojí za pozornost, ale vždycky jsem ráda, když u autora vidím nějaký progres. A tady rozhodně je, už jen proto si série zaslouží víc pozornosti. Hypnotizér byl fajn záležitostí, nechyběla mu správná dávka napětí, vyšetřování pěkně ubíhalo, postavy byly uvěřitelně zpracované.

munka
03.10.2020 4 z 5

Čo som čakala od tejto knihy? Asi dobré severské krimi. Bola to moja prvá kniha od tohto autora a akosi mi nesadla. Joona mi pripadal nemastný neslaný. Hlavný priestor zabral Erik Bark, až som mala pocit, že budú tvoriť s Joonom vyšetrovací tím . Nestalo sa. Dám sérií ešte šancu ďalším príbehom.

Lady.Lucrezia
03.10.2020 4 z 5

Není to moje první setkání s Keplerem, bohužel jsem četla Svědkyni ohně dřív, tak si to dávám teď popořadě. Nicméně s přihlédnutím k první knize musím říci, že je čtivá tak na hraně, příběh zajímavý, načasování věcí v příběhu dobré a obecně to spěje k tomu, že mě zajímá další počínání autorské dvojice. Za mě tak 3,5*

Palele
03.10.2020 3 z 5

Jsem fanoušek skandinávských detektivek a od Larse Keplera je to moje první kniha. A nějak Vám nevím... Bylo to celkem brutální, což by mi nevadilo (i když vždycky trochu hůř nesu, když jsou v tom namotané děti), ale nedokázala jsem s nikým sympatizovat-najít si toho svého koně. Většinou se vždycky "napíchnu" na nějakého svého favorita, někdy je jich i víc a tady nic. Bark byl většinou na facku, Joona takový nemastný neslaný . Ani nedokážu říct, kdo byl vlastně hlavní "hrdina" a trochu mi vadil i ten styl vyprávění, takové neurovnané skoky z jedné postavy do druhé, ono to do sebe vždycky nakonec zapadlo, ale prostě mi to celé neladilo. Ale příběh sám o sobě dobrý, hodně překvapivé zvraty, Joonovi prostě ještě šanci dám.

Obelix15
28.09.2020 5 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se rozhodl začít tuto sérii od manželů Keplerových. Jako velký fanoušek Adlera Olsena a jeho Oddělení Q jsem si byl jistý, že je laťka hodně vysoko, a nebyl jsem si jistý, že se chci pouštět do další série skandinávských kriminálek. Ovšem, byl jsem mile překvapen. Celou knihu jsem přečetl jedním dechem a nemohl se od ní odtrhnout. Příběh měl vše, co jsem očekával a co mám na severských kriminálkách rád. Kombinace vyšetřovacích metod hlavní postavy spojený s prostředím psychiatrického oboru je dle mého gusta. Už se těším na další díly :)

lencin
27.09.2020

Detektivní příběh ze současného Švédska.
Dobře napsané.
(2013)

Anna27
21.09.2020 3 z 5

Tento díl byl místy absurdní, ale opět to neubírá na čtivosti. Erik mě občas štval, téma hypnóza mě taky úplně nezaujalo.

artlucie
24.08.2020 3 z 5

Opět jeden z těch případů kdy si připadám, že jsem četla jinou knížku než všichni ostatní. Odpouštím nesourodost, zjevení osob, které mají pramálo společného s dějem a tak, ztrácela jsem se místy v čase ale nevadí. Co mi vadilo je to, že jsem neměla komu fandit. Joona mi nesedl a Erika bych místy zaškrtila. Bohužel, mohlo to být super, ale mě to moc nebavilo.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů). Byla to ta knížka, která mě po dlouhé době donutila vrátit se ke čtení a na každý večer jsem se těšila jen proto, že můžu zase číst. Líbila se i mé mamce, takže je vhodná pro všechny generace.

Jrsnbl
12.08.2020 4 z 5

Řekl bych, že jsem našel další skvělou severskou detektivní sérii. Bohužel jsem zatím nenašel velké sympatie k Joonovi Linnovi, tak jako k Harrymu Holeovi. Nějak mi prostě nesedí. Na druhou stranu tento díl byl o hypnotizérovi, Eriku Maria Barkovi, jehož postava byla naprosto úžasně popsaná a strašně jsem mu po celou tu dobu fandil. S Lars Kepler jsem určitě neskončil a těším se na další díl. ;)

Martina166
27.07.2020

Čekala jsem víc. To je samozřejmě můj problém. Myslím, že téma využití hypnózy, vztah lékaře a pacienta, komunity ...ještě čeká na lepší zpracování.

Atlantis
18.07.2020 2 z 5

Hypnotizér mě prostě a jednoduše nebavil. Zaprvé jsem si musel dlouho zvykat na zvláštní styl vyprávění, který fiktivní Lars Kepler používá a zadruhé mne nezajímal titulní psychiatr Erik Bark. Linula se z něho podivná nabubřelost a vždy, když byl na scéně, jsem měl chuť knihu odložit.

Vanula06
13.07.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem kdy četla. Už od první stránky je kniha napínavá, neustále se něco děje a ani na chvíli se člověk nenudí. Joona Lina je velmi sympatický detektiv. Určitě mohu jen a jen doporučit, stejně tak knihu Svědkyně ohně.

playada
07.07.2020 5 z 5

Ohromně zajímavý.

Aivinka
02.07.2020 4 z 5

Z prvního dílu mám lehce smíšené pocity. Vůbec to nebyla špatná detektivka, právě naopak. Bála jsem se, že mi bude chybět pohled vraha nebo oběti, které by doplnilo napětí, nakonec ho však vůbec nebylo zapotřebí. Jediné, co mi v knize chybělo a co já osobně vyžaduji, je příběh vyšetřovatele. Pokud si nezamiluji detektiva, je všechno straceno. Joona je dobrá postava, jen bych ocenila, kdyby jsme se s ní trochu více seznámili.

Vlaďkaa4
07.06.2020 5 z 5

Bylo to opravdu strhující. Psychika je zrádná. Oběť nebo viník hranice je velmi tenká.

Landys
27.05.2020 4 z 5

Zacatek me neskutecne nudil, za to davam jednu hvezdu dolu. Pak to zaclo byt neskutecne zajimave. Pohled do minulosti super. Urcite si prectu dalsi dily...

AnDyB
27.05.2020 4 z 5

Kniha se mi četla moc pěkně a zápletka je opravdu neskutečně dobrá a konec nečekaný. Celkově mě nadchlo psaní této manželské dvojice a hned jsem koupila další díly :) Jedině co tak jsem měla krizi v určitě části a přišlo mi to zbytečně dlouhé kdyby bylo třeba o 50 stran méně tak by mi to nevadilo ale i tak to byla skvělá kniha a další díl je již rozečtený. ♥

monushka
20.05.2020 5 z 5

Bravurně napsaný příběh, který je vystavený na vícero dějových linií. Ačkoliv mám problém se zapamatováním si severských jmen, u Hypnotizéra jsem problém neměla. Navíc knihu nešlo odložit, otáčela jsem stránku za stránkou.