Lazar

Lazar
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396545/bmid_lazar-1Yu-396545.jpg 4 2620 2620

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Lazarus, 2018

Ticiana
10.04.2019 4 z 5

Mam rada Keplera. Doteď to držal jeste jak tak uveritelny. Ale tohle uz bylo fakt moc. Nesmrtelny hlavni hrdinove... a v tomhle dile fakt hodne vrazd... Takze hvězdička dolu.

hajrys
08.04.2019 5 z 5

S každou další knihou jsou mi příběhy detektiva Linny bližší a bližší. Doufám, že duo Kepler píše rychle :-)
Jinak souhlasím s Irikou, Jurek je tady opravdu tak trochu Terminátor, ale strhujícímu příběhu to vůbec nevadilo.

čika
07.04.2019 1 z 5

Ach, nie. Tymto sa asi navzdy lucim s keplerovkami, bo v ich knihach uz nevystupuju ludia, ale iba maso v roznych znetvorenych podobach versus diabolsky inteligentne a cvicene terminatory. Mne to pride ako vystavka vsetkeho, co dokazali autori dokladne nastudovat, nehovoriac o kombinatorike a logike, ktore daleko presahuju moje chapanie. Neohromilo, nudilo, nastvalo.

tereza8
06.04.2019 5 z 5

Neskutečné. Nevím, jak to spisovatelská dvojice dělá. Stále jsem na to nepřišla. A to jsem přečetla všechny jejich knížky. Že vás tak dokonale dokáží vtáhnout do děje a musíte číst. Číst a číst, dokud nedočtete poslední stránku. Lars Kepler mě ani tentokrát nezklamal. Ba naopak, po Lovci králíků byla toto kniha pořádná nálož plná napětí! 5*

Romkal
03.04.2019 4 z 5

Už to bylo tedy až na hraněě:-o
Jako adrenalin dobrý, ted dám něco klidnějšíhoo!

Irika
02.04.2019 5 z 5

Tento díl mě opravdu strhl, asi jeden nejsvižnějších, kde akce a děj rozhodně nechybí. I když mi pachatel přišel jaksi nadprůměrně dokonalý (Terminator hadr), tak to stálo za to a knize dávám plný počet. Těším se na další díl s Bobrem...

Hana62
31.03.2019

Ty jo.... Ale už bych chtěla něco klidnějšího, kde nestříká krev a mozek z každé stránky.

Kalina
31.03.2019 4 z 5

Opět skvělý příběh, který se čte jedním dechem. A opět příliš detailně popsány některé kruté části děje, nevím pro mne je to zbytečné. A ještě bych chtěla požádat ty čtenáře, kteří do svého komentáře prozrazují konec příběhu, aby to prosím nedělali. Třeba já si podle komentářů vybírám některé knihy a potom už strácím chuť si jí přečíst. Děkuji.

Aluškaleo
29.03.2019 3 z 5

Brutality až moc na mě..., ale přečteno.

BlackWidow
28.03.2019 5 z 5

No to bylo prostě super! Knihu jsem četla,kdykoliv jsem mohla. A vůbec mi nevadilo,že se znovu objevil Jurek,který měl být už vlastně dávno mrtvý,ale to právě dodalo celému příběhu neuvěřitelný děj.Je škoda,že na to doplatila Saga a další blízcí Joony Linny. Nevím,kde berou manželé Keplerovi tolik fantazie a nápadů,ale tím že konec zůstal otevřený,můžeme jen očekávat další pokračování komisaře Linny. Moc se těším na další díl a jen doufám,že to nebude trvat příliš dlouho. Snad jen bych měla říct:" Snad už bude lépe Joono a vše zvládneš! Držím Ti pěsti"..:)

Ossinky
26.03.2019 4 z 5

Asi nejdrsnější Keplerovka, chvílemi jsem musela odkládat, brutality bylo až moc, některé pasáže byly tak brutální že to bylo až přitažené za vlasy.

kykyna42
23.03.2019 2 z 5

Za mě strašný,Jurek předčil i Arnolda S.ve filmu Komando.
Divila bych se kdyby v dalších dílech znovu neožil,třeba jako zombii.

Drahuš
21.03.2019 5 z 5

Tak za mě teda ano!! Nejlepší Keplerovka co jsem četla. Napínavá, drsná a duo Joona a Jurek mě prostě baví. Závěr opět otevřený, asi se máme na co těšit....

Lenynek
20.03.2019 4 z 5

Božský Jurek vstal z mrtvých, zálibně se věnuje astrologii, manipulaci a zneškodňování všech typů muničních překážek. Za něj je ta hvězda dole, neb pan všemocný už opravdu agresivně probouzí mou skepsi. Ale to vše vyvažuje naprosto dokonalý popis detailů, které vás přenesou na místo a ještě lepší budování atmosféry. Tímhle mě Keplerovic duo dostalo a dostává vždy, když mi předloží své myšlenky.

Avila
20.03.2019 3 z 5

Keplera mám ráda od první knihy ale poslední dobou už nejsou to co byvaly na začátku... Z tématu Jurek si myslím že už využili úplné maximum a i něco navíc... aby to bylo vůbec ještě zajímavé. Tak doufám že v dalších dílech už nebude tato postava figurovat jinak nevím jestli bych pokračovala ve čtení dalších dílů série.

Erudite
17.03.2019 4 z 5

Lazar recykluje zlo z minulosti a je otázkou, zda je to dobře. Na jednu stranu nám dávají autoři možnost se ještě jednu knihu pomalu a hlouběji, s bušícím srdcem, pocitem znechucení a strachem, utápět v naprosto zvrácené mysli nám již známého vraha. Na druhou stranu dostává kniha nádech nereálna, kdy takové zlo má 7 životů, sílu tornáda a celé oceány nešťastně šťastných náhod.
Přes otázky zda je či není děj možný mohu ale s jistotou říci, že taková recyklace rozhodně stupňuje napětí, způsobuje šok a vyvolává strach z toho, co někteří (pokud ještě) lidé dokáží udělat a uskutečnit, aby dokonali dokonale dechberoucí noční můru.

(psáno po přečtení poloviny knihy, kdy následovala pauza, aby se srdce dostalo do normální tepové frekvence)

Hustoles380
17.03.2019 4 z 5

Je to pro mne nadprůměrná detektivka, žádná pohádka,ale napínavý emoční, trochu brutální případ,u kterého se nenudím.

alabra
16.03.2019 4 z 5

Mistrně napsané, strhující, nutí číst dál a dál. Dávám čtyři hvězdy. Přesto si od těchto knih ráda na čas odpočinu - moc temnoty, brutality, krve a všeho.

j.j.jan
16.03.2019 3 z 5

Nejméně uvěřitelná zápletka doposud vydaných dílů. Více než detektivku, bych ji zařadil do žánru sci-fi. Koncem této knihy by měla skončit celá série. Jsem zvědavý, čím se autoři vytáhnou příště. Snad to nebude znovu oživením Jurka. Nicméně je knížka čtivá, má spád, ale patří k méně povedeným.

rasputin
15.03.2019 5 z 5

Místy možná trochu překombinované, občas dost těžko uvěřitelné, ale mě se to prostě líbilo. ..... Blbý je, že můj soused je taky Bobr a je to hroznej Vůl. Snad si s ním Joona Linna (čtu to jako Línej jůna) v příštím díle poradí a zbaví mě ho.