Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

kleo9554
26.02.2019 4 z 5

Napínavé, ale ten Jurek už mi leze krkem

Lejdus
26.02.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení. Přestože jsem předposlední knihu četla před delším časem, autor čtenáře vtáhne do děje, obeznámí jej se souvislostmi, takže se kniha hodí i pro ty, kteří jiné nečetli. Napětí v knize bylo neustálé, narůstající a zase jsem četla vše jedním dechem. Na konci mne však zklamalo, jak to vše dopadlo, především poslední tři stránky. Přemýšlela jsem nad tím, proč nikdo neřeší i jiného vraha než-li toho nejnebezpečnějšího. To mne opravdu překvapilo. Každopádně jsem si příběh užila, četla jedním dechem a v podstatě za dva dny hotovo :)

manicka63
26.02.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal

Didi15
26.02.2019 5 z 5

Na Keplerovku v čele Jonnou se vždycky těším. Jsem zarputilá fanynka. Kniha mě nezklamala, v počtu obětí to byl tedy masakr, a Jurek je už doufám opravdu mrtvý:D
Ale prostě super, super, super:)

tanjaj
25.02.2019 4 z 5

Byla to tedy pro mě napínavá kniha od začátku až do konce. Jen mám výhrady k celkovému obsahu -nereálné, dost přitažené za vlasy...jednoruký,skoro nepolapitelný Jurek. I tak to byla super jízda v čele s Joonou, Sagou a dalšími. ...těším se na další nerváček ;)

Bacík
25.02.2019 5 z 5

Kepler mě rozhodně nezklamal, jeho detektivky mě baví a těším se na další. I když v ní byla použita postava z minulých kriminálek, tak mi příběh přišel originální a napínavý, těším se na další detektivku.

LadyBerushka
24.02.2019 3 z 5

Mám moc ráda knížky této autorské dvojce, ale Lazar mi připadá až moc přestřelený (při všem respektu k tomu, že detektivní thrillery jsou nerealistické, vždy s tím počítám) . Hlavní "padouch" má i přes své indispozice schopnosti překonávající Chucka Norrise a konec je najednou až příliš rychlý a jednoduchý. A těch mrtvol kolem nepočítaně... nebyly nutné.

čef
24.02.2019 4 z 5

Další monstrózní souboj detektiva Joony Linny se šíleným, ďábelským, krutým, geniálním a neprůstřelným Jurkem, který umí i vstát z hrobu. Zabíjí a zabíjí, všechny oblbuje, spřádá nerozluštitelné sítě a pastičky, pohybuje se nadpřirozeným způsobem a zrovna tak si asi i zjišťuje všechny informace a získává spolupracovníky. Někteří jsou obzvlášť vykutálení a podobně hnusní a tak se můžeme těšit na další tak příšerně neuvěřitelná dobrodružství švédských kriminalistů. Autoři umějí sestavovat opravdu hodně bombastické scénáře a když jim odpustíme trochu toho přehánění a uznáme jejich snahu po atraktivnosti a čtivosti, tak si můžeme na konci i spokojeně oddechnout.

Dada077
22.02.2019 4 z 5

sériu Joonu Linnu mám rada, preto som okamžite siahla aj po tejto, trošku bola slabšia, už mi ten Jurek začína liezť na nervy, a aj ten nedobytný bunker bol tak trochu pritiahnutý za vlasy, ale ešte stále dobré

Jane417
20.02.2019 3 z 5

"Lazar" a opět Saga Bauerová s Joonou Linnou! Musím bohužel konstatovat, že první polovina příběhu byla zbytečně dlouhá a taková nijaká. Přišlo mi, že vše je tak nějak zbytečně natahované a je tam moc omáčky kolem. Knížka má přes 500 stran, takže ta "nudná" část byla docela dlouhá. Nebyla to vyloženě nuda, ale prostě to bylo bez chuti a bez zápachu... průměrné čtení. V druhé polovině začal děj odsýpat a četl se na jeden zátah, protože Keplerovi thriller napsat umí! Co se týká obsahu... nevím, jestli už by nebylo lepší, kdyby autoři vymysleli něco nového. Lazar navazuje na Písečného muže, a proto všem, kteří se na čtení teprve chystají, bych doporučila, oživit si, co se vlastně v Písečném muži dělo a jak skončil. Mně už dělalo potíže se na některé události rozpomenout. Název "Lazar" jasně ukazuje, o čem vše bude a kdo tím Lazarem má být. Bohužel, to mi přijde už takové přitažené za vlasy. Kdo má rád v ději hodně mrtvol, přijde si na své a otevřený konec zaručuje pokračování! Závěrem bych asi řekla, že méně je někdy více!

Angelicca
19.02.2019 5 z 5

Od tohoto autora je to má první kniha, ale určitě ne poslední. Přesto musím říct, že ačkoli mám ráda krimi, tohle bylo i na mě moc drsné, avšak tak napínavé, že se nedalo od knihy urvat a za to dávám plný počet bodů, protože tohle mě na knížkách baví! Doporučuji k přečtení!!!

Termina
18.02.2019 4 z 5

Ano, je pravda že je příběh už taková nekonečná pohádka o statečném a nezničitelném policajtovi ale musím uznat že kniha byla opravdu čtivá a otevřený konec je zaručením že jakmile bude další díl budu ho potřebovat číst ..

janastok
18.02.2019 3 z 5

Velmi napínavé a čtivé. Ale mám pocit, že severští autoři v poslední době soutěží, kdo bude mít více mrtvol zabitých co nejnechutnějšími způsoby. Škoda

lapagerie
18.02.2019 5 z 5

Joona Linna nezklame. Tentokrat ma vetsi prostor Saga, ale vubec to neni na škodu... Dalsi skvělá detektivka. A velmi příhodný název.

garf
17.02.2019 2 z 5

Napinave - ano. Ctive - ano. Uveritelne - ani omylem. Souhlasim, ze je to zatim nejslabsi dil serie. (LEHKY SPOILER) Starsi bracha supermana - jednoruky duchodce Jurek, ktery si namaze za par vterin na chleba i vytrenovaneho armadniho experta na boj zblizka... to uz mi vazne prijde Kulhanek jako mene pritazeny za vlasy. A takovych momentu je tam vic. (/LEHKY SPOILER)

J3s13
17.02.2019 2 z 5

Ačkoliv je Kepler oblíbencem a Joonu stále zbožňuju, souhlasím s tím, že Lazar je nejslabším dílem série. Stále čtivé, ale na nápaditost a originalitu dílů předchozích nemá ani v nejmenším.

Nimunka
17.02.2019 5 z 5

Nedalo se od knížky odtrhnout.

Space.Junkienka
16.02.2019 5 z 5

Musím uznat, že u Lovce králíků jsem byla poněkud zmatená a musela jsem hodně uvažovat, co se předtím všechno vlastně stalo... Tentokrát ale jako by knížka byla psaná jenom pro mě. Všechno dávalo naprostý smysl, u každé postavy jsem věděla, kdo to je, a i když jsem doufala v jasný konec (a příště novou zápletku); tak nejsem ani trochu zklamaná - ba naopak. Knížka se četla úplně sama!

limruska
15.02.2019 4 z 5

Tak po Playground, které jsem nebyla schopná dočíst, přes Králíky, kdy jsem se zase na Keplerovce namotivovala, hodnotím Lazara velmi dobře za čtivost. Představa, že by to v realitě bylo vše možné je sice nesmysl, ale kniha splnila to, co se od detektivek očekává.

pet_pet
15.02.2019 5 z 5

super čtení, svižné, jako vždy :-)