Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

sBety
20.07.2015 5 z 5

Díky paní Lindgrenové máte možnost prožít ty nejkrásnější dobrodružství jaké si dítě může představit:) Musím si ji znova projít!

reader.007
19.07.2015 5 z 5

Téhle knize se prostě nedá vytknout vůbec nic (když pominu to, že jsem sama nevyrostla v Bullerbynu). Kolikrát jsem ji četla nevím, ale z celé mé dětské knihovny je to každopádně ten nejohmatanější svazek a i když jsem ji už pár let neměla v ruce, mnoho pasáží bych pořád ještě mohla přednášet :-)

barynka15
18.07.2015 5 z 5

Na tu knihu se nedá zapomenout. Doufám, že se k ní ještě někdy vrátím. Vzpomínka na mé dětství.

steph.tey
08.07.2015 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek, která se mi líbila natolik, že jsem si ji četla sama. Co dodat, když jsem ze čtením začínala.

tisha8409
02.07.2015 5 z 5

Takhle by měly žít všechny děti. Tato kniha ( a všechny autorčiny) je něco,co prostě musíte předávat dalším generacím dál.

amelie.m
25.06.2015 5 z 5

Nádherná srdcovka z dětských let. Není mnoho knih, které se promění v nezapomenutelné. Tato ano..

Enehy
19.06.2015 5 z 5

V šesti, desíti, patnácti nebo dvaatřiceti, je to jedno, tahle kniha je pořád skvělá.

marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Moje srdcová láska a trauma mých rodičů. Dostala jsem na Vánoce 1988 (jo, správně!), začala jsem číst skoro okamžitě a dočetla ještě před pololetním vysvědčením. Pak jsem dlouho řvala, protože to skončilo, až jsem donutila zoufalé rodiče, aby mi k únorovým narozeninám koupili Ronju :-D
Dodneška vidím ty praštěné ilustrace tří chaloupek. Dokonce jsem sousedku donutila natáhnout u nás mezi balkony na barácích provázek a posílaly jsme si po něm dopisy:-)
Nechápu, že taková neskutečná dáma literatury pro děti s úžasným slovním projevem a pohledem dětskýma očima, nedostala Nobelovu cenu za literaturu s odůvodněním, že je "málo dětská". Kdo, když ne ona?

Radegast2
21.05.2015

Miluju díl Anna a Brita jdou nakupovat.Jak pořád chodili tam a zpátky

Sláča
20.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě provázela přes celé dětství (i pubertu :o))), nyní v pokračuji - čtu ji velice ráda svým dětem, Ti ji taktéž milují.
Děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha - pro mě nejhezčí dětské knížky (z těch co jsme četla)

Mikik
19.05.2015

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti. Ale možná i dospělé. Já se k ní i teď vracím a ráda si s ní zavzpomínám na dětství:-)

Absinth_fairy
08.05.2015 4 z 5

Čteno Paní učitelkou na ZŠ, maminkou a nakonec mnou v mých sedmi letech- některé pasáže a kapitoly jsem si dokonce četla i víckrát :).

pe.tik
29.04.2015 5 z 5

kniha mého dětství

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Knížka mého dětství. Miluju atmosféru toho místa, kde se knížka odehrává. A teď v dospělosti se k ní hodlám vrátit, protože se chci vrátit i do svých dětských let a prožívat zase s hlavními hrdiny jejich příběhy všedních dnů :)

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Výborná kniha, kterou jsem si zamilovala díky povinné četbě, což je úspěch, protože jinak vybírali samí kraviny:)

Damato
15.04.2015 5 z 5

Moje milovaná knížka, jedna z prvních, které jsem začala číst, tuto knihu četli se stejnou láskou i oba moji synové a doufám , že se dočkám i toho, že mi ji budou číst vnoučata

Baiba
13.04.2015 5 z 5

V dětství jsem četla snad desetkrát, pak jsem ji četla své mladší sestře a teď své dceři. Jedna z nejkrásnějších knih. Astrid Lindgrenová byla geniální. Jednoduché, prosté příběhy, ve kterých je ukryté celé dětství.

Misan1993
07.04.2015 5 z 5

Přečteno formou vyvolávání asi ve druhé třídě, příjemné čtivo pro mladší generaci ;)

jitka7
04.04.2015 4 z 5

Co k této knize říct - je to prostě klasika. Nádherná knížka.

Katschka
20.03.2015 5 z 5

To je prostě evergreen mezi knihami! Už si ani nevzpomínám, kolikrát jsem ji četla! Pro mě je to nejkrásnější dětská knížka na světě! ;)