Deväť brestov

Deväť brestov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484438/bmid_devat-brestov-Jws-484438.jpg 4 2707 2707

Kate Marshallová série

Robert Bryndza je pripravený dobyť svet ďalším bestsellerom. Na scénu prichádza vyšetrovateľka Kate Marshallová, ktorá zažila kruté poníženie a teraz musí bojovať nielen o svoju povesť, ale aj o holý život... Kate Marshallová bola vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Mladej ambicióznej vyšetrovateľke sa podarilo chytiť obávaného sériového vraha známeho pod prezývkou Kanibal z Deviatich brestov. Jej úspech sa však čoskoro zmenil na nočnú moru a Kate zakúsila traumu, zradu aj verejnú potupu. Jej nádejná kariéra sa napokon skončila nevídaným škandálom. Od týchto nešťastných udalostí uplynulo pätnásť rokov. Kate prednáša na univerzite a vedie pokojný život na anglickom pobreží, keď do jej života opäť vtrhne zločin. Na scéne sa objavil imitátor Kanibala z Deviatich brestov, ktorý chce zavŕšiť jeho krvavé dielo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Lindeni

Nine Elms, 2019

brunettlibrary
04.09.2022 4 z 5

Skvěle rozvětvená detektivka, která se mi velmi líbila. Asi v polovině příběhu jsem trošičku začala ztrácet ve všech dějových liniích, to se ale rychle spravilo o zase mě kniha pohltila (malé slabé místo knihy). Při knize cítíte napětí, stres, hněv nebo úlevu. Hlavní, ale i vedlejší postavy jsou vysvětlené bravurně. Hned mi padly do oka. Určitě se pustím do dalšího dílu. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi detektivky se složitým dějem.

Michelleee
29.08.2022 4 z 5

Nová série s Kate začala zajímavě a určitě se mi bude líbit jako série s Erikou. Hrdinka mi je sympatická i její asistent Tristan. Těším se na pokračování.

zimolka
23.08.2022 5 z 5

Robert Bryndza prostě umí,jdu rovnou na další díl.

Nelly
21.08.2022 4 z 5

Podle mě rozhodně lepší než série s Erikou (tam jsem to dotáhla jen na první dvě knihy) - Kate bude skvělá vyšetřovatelka, snad jí bude příště opět sekundovat Tristan. Oceňuji zajímavě zpracované pojetí vraha a jeho napodobitele. Takže vzhůru na další díl!

AnDyB
15.08.2022 3 z 5

Je to moje první audiokniha kterou jsem si poslechla a moc mě to bavilo poslouchat určitě si pustím další audioknihy. Nicméně musím dat 3*** asi z toho důvodu ze jsem zrovna před touto detektivku četla Lars Kepler a to je prostě jinde jejich psaní. Ale jinak mě to moc bavilo spíš jen trošku oddychovou formou což je fajn ! :)

Booky84
12.08.2022 5 z 5

Skvělá, čtivá a napínavá detektivka. Krátké kapitoly nutí číst stále dál a dál a čtenář prostě musí vědět, jak to celé dopadne. Postava Kate je mi sympatická, a to hlavně tím, že to je žena a není dokonalá a má v sobě minulost, se kterou se statečně pere. Těším se na další díl.

Čand@
07.08.2022 3 z 5

Po Zrkadlovom mužovi od Lars Keplera je toto skôr taká oddychová záležitosť. Zdá sa, že už mám brať ako rutinu, že detektív (či tu detektívka) rovná sa alkoholik, prípadne feťák so sklonom k depresiám a opustený celou rodinou. Na druhej strane asi sa netreba čudovať popri tom, čo stále riešia, to sa so zdravým rozumom zrejme nedá prežiť. Kate ma síce ako hlavná postava zatiaľ veľmi nebaví, dám jej však aj tak druhú šancu v ďalšom dieli.

ipkkk
27.07.2022 2 z 5

Za mě je to spíš podprůměrná detektivka/krimi. V jedné scéně je v autě starší žena (detektivka) Kate a její pomocník mladý muž Tristan, stojí někde ve městě v noci a k jejich autu přiběhne skupinka opilých mladých děvčat a všechny si vyhrnou trička a naprosto nesmyslně začnou svá prsa přitiskávat na jejich auto. To si reálně opravdu neumím představit, je poznat, že to napsal chlap, který si spíš píše své sexuální fantazie, navíc jsem čekala, že to bude mít tedy aspon nějaké zapojení do děje, což se nestalo. Celkově mi děj přišel předvídatelný, byla to vlastně většinu knihy tak trochu nuda.

Slunik127
26.07.2022 4 z 5

Prvni pripad Kate Marshallove me chytl vic nez prvni pripad Eriky Fosterove. S Kate budu pokracovat.

fis.rena
22.07.2022 4 z 5

Nová série s Kate se mi jeví jako dobrý začátek další skvělé práce jako tomu bylo s Erikou. Začátek byl slušně odpálenej a děj, ač předvídatelný,byl fajn. Samozřejmě bych uvítala mnohem víc kapitol o pobytu v Great Barwell a jeho chodu,ale jsem spokojená. Co mě bavilo,byl Jake puberťák v péči urputné Glendy :D tak vzhůru do čtení,uvítejte Kate, ponořte se do jejího světa a nehledejte v ní Eriku...

Toledo
13.07.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale stále hodnotím sérii s Erikou jako lepší.
Začátek mě uchvátil, potom byl příběh horší a čtení nešlo úplně rychle, ale konec byl super.
Za mě lepší průměr co se týče detektivek, ale top to není.

derminator
11.07.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms je má první kniha od Roberta Bryndzy. Kniha mě nadchla! Svého času jsem měl hrozně rád knihy od autorky Hayder Mo a tento autor mě její styl dost připomíná. Mám rád temné a drsné thrillery kde se vrazi nezastaví před ničím a to je styl této knihy. Bryndzovi jsem se vždy nějak vyhýbal, nevím proč, ale již nyní mohu říci že to byla obrovská chyby a hodlám přečíst celou jeho biblioteku. Knihu doporučuji, čte se jedním dechem a dávám 100%.

jasnyj
24.06.2022 4 z 5

Nová řada s Kate je trochu slabší oproti předchozí s Erikou. Začala dobře, ale pak mi připadalo že spíš přešlapuje na místě. Konec samozřejmě gradoval. Jenže některá místa mi trochu připadala "přitažená za vlasy" - třeba usmrcení člověka vystřelovacím nožem jen pomocí pružiny umístěné uvnitř. Možná se mýlím, ale domnívám se, že pružina nemá dostatečnou sílu aby pronikla hluboko do těla, byť by se jednalo o ucho.
Přesto zajímavý příběh, byť mi trochu připomínal knihu Oběť bez tváře co jsem nedávno přečetl. Uvidíme, zkusím další díl.

mekkejla
20.06.2022 4 z 5

Další fajn detektivka od pana Bryndzy. Nová vyšetřovatelka je fajn, i když jsem v ní ze začátku neustále viděla Eriku. Příběh se mi líbil, i když tentokrát to byl tedy opravdu hnus ty zločiny. Vůbec bych se v tomto případě nezdráhala trestu smrti... Akorát mi vadilo, kolik bylo v knize chyb a překlepů (očividně se s vydáním velmi spěchalo) a moc mi nesedla postava Jaka - 14 letý kluk, který je nadšený ze stavění hradu z písku s mámou a pořád někde poskakuje nadšením - to mi zkrátka nepřijde moc uvěřitelné.

Jani23
06.06.2022 5 z 5

Robert opět nezklamal. Opět moc pěkné čtení. I když konec jsem čekala trochu jiný.

Nikol2110
05.06.2022 4 z 5

Nádherná kniha! Do příběhu jsem se hned začetla a kniha byla přečtena za 2 dny. Kate je nyní moji oblíbenou vysetrovatelkou.

Hanulka25
05.06.2022 1 z 5

Přečetla jsem opravdu jen malý kousek, ale nějak jsem nedokázala sama sebe přesvědčit, dát tomu ještě šanci. Po knížce jsem sáhla kvůli autorovi, ale očekávání se nedostavilo.

krizek
31.05.2022 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem se na knihu těšila, ale bohužel mě trochu zklamala. Děj byl příliš zdlouhavý a předvídatelný, takže jsem se k dočtení musela opravdu nutit. I když je to má prvotina od Roberta Bryndzy, věděla jsem, co přijde na dalších stránkách a přiznám se, že mě to ani moc nebavilo. Ovšem musím přiznat, že i přes to všechno mě na stylu psaní něco upoutalo a rozhodla jsem se, že tomu dám ještě šanci a po nějakém čase zkusím i 2. díl s Kate Marshallovou, tak snad mě mile překvapí.

ElizPetrova
23.05.2022 3 z 5

Detektivka, která mě ničím nepřekvapila, nijak zvlášť nenadchla, ale ani mě neurazila a celkem mě bavila. Začátek se vyvíjel slibně, konec za mě spíše zklamáním. Pokračování si nicméně nejspíše přečtu.

Hermiona419
21.05.2022 5 z 5

Perfektní kniha! Napínavá, strhující a jednoduše skvělá. Kate Marshallovou jsem si strašně moc oblíbila, velmi se těším na další díly. Velké díky autorovi za skvělý čtenářský zážitek!