Dievča v ľade

Dievča v ľade
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483412/bmid_dievca-v-lade-zEP-483412.jpg 4 5925 5925

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život. Keď Erika začne pátrať hlbšie, vynoria sa súvislosti medzi vraždou a smrťou troch prostitútok, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch po Londýne. Aká je spojitosť medzi dcérou vplyvného aristokrata, ktorý si myslí, že môže ovplyvňovať aj vyšetrovanie, a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade skrývalo? Čím viac sa Erika približuje k odhaleniu pravdy, tým viac sa vrah blíži k Erike. Posledný prípad detektíva šéfinšpektora Fosterovej skončil katastrofou a smrťou piatich policajtov vrátane jej manžela. Erikina kariéra visí na vlásku, musí bojovať s vlastnými démonmi aj s vrahom, ktorý je hroznejší než ktokoľvek, komu dosial’ čelila. Dopadne ho skôr, ako udrie znova?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Káča Máča
21.06.2017 5 z 5

Výborná detektivka (obzvlášť, když uvážím, že to není můj nejoblíbenější žánr), která umí vtáhnout do děje a příjemně mě překvapila. Děj hezky plynul, nebyl nijak složitý díky absenci více dějových linek. Těším se na Noční lov :).

Pe3ček
19.06.2017 5 z 5

Hodně dlouho jsem hledal autora detektivek, který by mě zaujal tolik jako Jo Nesbo a jeho Harry Hole. A po mnoha letech se zdá, že jsem našel. Šéfinspektor Fosterová je postava, ke které si během čtení Dívky v ledu vypěstujete jakési citové pouto. Kniha je psána jednoduchým, čtivým jazykem, děj ubíhá kupředu, nikde žádná omáčky, což jí v mých očích přidává nejvíc. Osobně jsem měl ohledně vraha jiný typ, o to víc jsem si užil závěrečné rozuzlení z mnoha osobami ve výslechových místnostech. Co dodat? Nic. Dívku v ledu milovníkům detektivek rozhodně doporučuji a teď hurá na druhý díl, už se na Fosterovou zase těším. :)
Obsáhlejší recenzi knihy si můžete přečíst na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2017/07/24/divka-v-ledu-detektivka-z-londyna-kterou-doporucuji/

Lindulinek
18.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Odhalení vraha mě překvapilo. Těším se na další knihu.

Andynka
17.06.2017 4 z 5

Kniha docela mile překvapila. I když je děj trochu předvídatelný, rozhodně neurazila. Příjemně se četla a už se těším na další dil. :-)

Jamilily
17.06.2017 4 z 5

Zápletka byla zajímavá, přiznám se, že jsem až do těch posledních pár stran netušila, kdo z toho nakonec vypadne jako vrah. Vadila mi Erika, na to, jak na ni ze začátku všichni nadávali, si jí nějak podezřele rychle oblíbili, moc jsem tomu nevěřila a pořád jsem jí nemohla nějak přijít na chuť. Celkově se to dobře četlo, zvládla jsem knihu za pár hodin. Bohužel jsem ale od příběhu, o kterém se tolik mluvilo, čekala ještě něco navíc, než jsem dostala.

terezie6086
16.06.2017 2 z 5

Ach jo, tolik jsem se těšila jaký napínavý příběh to bude. Už po pár stránkách jsem nemohla číst dále. Knihy, které čtu mi trvá den max. dva dny, u této jsem strávila měsíc a stejně jsem se nezačetla. Ach jo, musím dát dvě hvězdičky..

princesse
13.06.2017 5 z 5

Kniha se skvěle četla. Moc dobrá krimi. Již mám připravenu další od tohoto autora. Těším se na další skvělé čtení.

raffi
12.06.2017 2 z 5

Kniha z kategórie "Prečítať a zabudnúť".
Detektívka na mňa pôsobí amatérsky, je plná klišé. Viac ma rozčuľovala, než nútila premýšľať.

Kikuše007
12.06.2017 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala. Dříve jsem detektivky nečetla, ale po přečtení série od Chrise Cartera, jsem začala vyhledávat i jiné detektivky, ovšem tato mě moc nezaujala, není špatná, číst se dá, ale není to takový ten wau efekt ze kterýho všem spadne brada ale je to pouze můj názor, protože jsem člověk co potřebuje děj od začátku do konce, a tady jsem se musela nutit abych stránky nepřeskakovala. každopádně, jediný čím mě knížka zaujala, je hrdinská hlavní postava jakožto detektiv, pro tohle mám prostě slabost ikdyž zde to byla žena. Takže pro čtenáře, kteří nejsou příliš naroční na výběr, vřele doporučuji, ale pro ty více náročné jako jsem já, už asi ne.

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Kniha dobrá, ale.... taková klasika. Náročnější čtenáři ji mohou klidně vynechat.

Barush64
11.06.2017 2 z 5

Divka v ledu pro me byla dost zklamanim. Rada se nechavam nalakat na nove detektivky a uz se mi to mockrat vyplatilo. Ne vsak u tehle knihy, kdy si ani nebudu shanet pokracovani. Nesympaticka Erika, ktera si (jak proboha?!) brzy ziska oblibu celeho policejniho tymu, nevyrazne osobnosti tymu (uz ani nevim kdo tam byl) a zapletka pritazena za vlasy tak moc, ze jedine na co ta kniha spoleha je wow efekt pri zaverecnem rozuzleni. Jinak moc napinava neni. Cist se to da, ale jsou mnohem lepsi :).

prochajda
09.06.2017 5 z 5

Super detektivka, měla spád, moc dobře se četla a byla napínavá až do konce, který pro mě byl i dojemný. Určitě si přečtu pokračování.

Rodaw
09.06.2017 4 z 5

Skvělá detektivka/thriller! Opravdu mě to hodně bavilo, knížka je neuvěřitelným způsobem čtivá a tak nějak Vás stále nutí číst dál a dál:)
Pointou jsem byla překvapená, měla jsem své jisté teorie a předpoklady, ale ty teda byly úplně mimo :D
Pokud jste ještě nečetli, napravte!:)

Nikola_94
08.06.2017

Za mě super, vcítila jsem se do děje a závěr mě překvapil. Teď se chystám na druhý díl tak mám trochu obavy.

Mil@n
08.06.2017 5 z 5

Napínavé, rychlý spád. Líbila se jak mně tak i manželce. Za oba 5*

Ivulik7
07.06.2017 5 z 5

Kniha splnila mé očekávání, byla velice napínavá a čtivá. Určitě můžu doporučit.

Lucibuska
07.06.2017 4 z 5

Byla to úplně první kniha tohoto žánru. Bavila mě, ale asi ne tolik, jak jsem očekávala. Byl to zajímavý příběh, ale nic originálního a bez šokujícího odhalení. Teď čtu od téhož autora Noční lov a děj se mi líbí mnohem více.

Majii
05.06.2017 5 z 5

Senzační čtení. Nejsem žádný akademik a tedy je pro mě důležité jen jedno měřítko - ČTIVOST. Tato kniha mi byla doporučena tu na Databázi knih po výzvě - Poraďte ....a nelituji. Okamžitě po dočtení knihy, kterou jsem přečetla za tento víkend a díky tomu byla moje rodina i na skromném obědě ( nebyl čas na náročné vaření) jsem si koupila i Noční lov. Děkuji spisovateli za dobrou knihu, která vtáhne a nepustí a lidem, kteří tu na DK obětují trochu času a poradí. Hezké čtení přátelé.

Žaklína
05.06.2017 3 z 5

Kniha se ke mě dostala v rámci čtenářské výzvy a musím říct, že jsem dle recenzí čekala mnohem sofistikovanější děj a závěr. Erika mi nebyla vůbec sympatická.

HoneyBunny
04.06.2017 4 z 5

,,Dveře byly zavřené a na nich cedulka s nápisem: Vítejte v Lindině pokoji, prosím, před vstupem klepejte. Protože na sobě možná nemám kalhotky."