Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

seredomi
12.02.2016 5 z 5

Odrazovala mě publicita, špatné hodnoceni hlavní hrdinky a celkově vlažné přijetí čtenářů... Pak jsem knihu dostala darem. Za mě velké a milé překvapení! Musím uznat, že pro mě to byl knižní zážitek:)

Makaja
11.02.2016 3 z 5

Od knihy roku jsem tedy čekala podstatně víc. Jediné plus vidím v tom, že příběh je vyprávěm ze třech pohledů (byť mi ten Annin přišel v podstatě zbytečný), další malinké plus dostane kniha srovnávaná se Zmizelou za to, že jsem jí zvládla dočíst, narozdíl od Zmizelé, která je odložená na neurčito v knihovně. Jsem zklamaná, nemám ráda knihy, kde v podstatě člověk musí nesnášet všechny hrdiny, Rachel mi lezla na nervy neuvěřitelně a Megan mi nebyla o nic sympatičtější a v momentě, kdy vyzradila své tajemství, jsem k ní pocítila přímo nenávist. Rozuzlení je sice relativně překvapivé (pro mě ne, přesně toto jsem čekala), ale příběh samotný tak nějak nereálný nebo nevím, moji vrstevníci, ale absolutně jsem se jejich chování nenašla.

delfin69
11.02.2016 3 z 5

Bohužel knížka mne zklamala....a opět malinko potvrdila, že čím větší reklama tím šedý průměr. Možná je spíše vhodná spíše pro ženy, které osloví více. Kniha na kterou na měsíc zapomenete, že jste ji četli.

Skripi
11.02.2016 1 z 5

Knihu som si vypočul nahovorenú v práci. V osobnom voľne alebo v papierovej forme by som ju isto nedočítal. Vysoké hodnotenie chápem iba tak že by to hodnotili nežnejšie polovičky, ktorým je román evidentne určený. Inak je dej nezáživný, predvídajúci, o ničom... WOMBAT - Waste Of Money Brains And Time...

Bloody Mary
11.02.2016 5 z 5

Dobře se četla. Kladné hodnocení hlavně kvůli vyprávěčky a jejímu pohledu na svět z pozice alkoholika. Zajímavé!

AkdarKa48
10.02.2016

Měla jsem co dělat,abych tuto knihu vůbec dočetla.A kdyby to nebyl dárek od dcery,byla bych jí odložila.Za mě palec dolů a nechápu,jak tohle mohlo lámat rekordy.

happy-smile
10.02.2016 4 z 5

Přestože to bylo napsáno velmi jednoduchým stylem (nebo možná právě proto?), tak se mi knížka opravdu dobře četla. Vyústění zápletky bylo zajímavé a konec byl napínavý. Celkově ale kniha vyznívala spíše jako román (pro ženy) než jako thriller/detektivka. Pořád se řešily nějaké vztahové věci a alkoholismus. Díky jednoduchému stylu psaní se i přes naznačené téma jedná spíše o odpočinkovou knížku.

Juzzy
09.02.2016 4 z 5

No, jak bych to řekl.. Hlavní hrdinka v mých očích výjimečně nepopulární, vlastně všechny postavy byly zvláštně laděné. Možná až přílišná romantika na tento žánr. Čtvrtá hvězda za kvalitní vyvrcholení.

Eevina
09.02.2016 1 z 5

Nedočteno... prostě to nešlo... Hodně je to podobné Zmizelé, kterou jsem taky nezvládla dočíst. Na rozdíl ale od Zmizelé tohle má aspoň hlavu a patu a je to realistické, navíc je to čtivé, talent se autorce upřít nedá, ale není to prostě můj šálek kávy.

vejnar0612
09.02.2016 3 z 5

Po přečtení Dívky ve vlaku se cítím velmi rozpačitě. Kniha je to dobrá a poutavá, ale po celou dobu tak nějak předvídatelná, šokující je pouze konec a postavy nejdou moc do hloubky. Prostředí, ve kterém se kniha odehrává, je bohužel velice jednotvárné. Různá světová média prohlašují, že se jedná o Zmizelou roku 2015, ale na Zmizelou Dívka ve vlaku opravdu hodně ztrácí co do komplexnosti, rozmanitosti a poutavosti příběhu. Ale jinak je Dívka ve vlaku velmi pozoruhodné dílo, zvláště, když si uvědomíme, že jde o autorčinu prvotinu.

Hermoso Risa
08.02.2016 5 z 5

Knížka mě velice překvapila! Můžu více než doporučit. A jaké si vzít ponaučení? Láska je slepá!

www.andrejka
08.02.2016 3 z 5

Zápletka super. Psáno pro mě moc jednoduchým jazykem :o)

destak
08.02.2016 2 z 5

Knihou jsem se pročítala docela těžko, což mě vzhledem k dělení na drobné kapitoly překvapilo. Bohužel asi od poloviny knížky jsem tušila závěrečnou zápletku, takže i napětí mě minulo, jen v úplném závěru knížky jsem byla zvědavá jakým způsobem vše skončí. Zároveň je ale nutné vyzdvihnout, že je knížka psaná jednoduchým a srozumitelným jazykem bez zbytečných cukrátek, což je pro kriminální žánr rozhodně plusovým bodem. Když jsem knihu dočetla, tak jsem z přebalu knihy zjistila, že jde o prvotinu mladé autorky, čím si vysvětluji své lehké zklamání. Teď jsem však zvědavá na další knihy, které mi budou doufám víc po chuti.

Lilith1
07.02.2016 5 z 5

Velice zdařilý příběh a můžu u něj jako u jednoho z mála říct, že do sebe všechny dílky skládačky nakonec správně zapadnou :) A také se kupodivu hodně dobře četl, ačkoliv Rachel nelze ozančit za zrovna sympatickou postavu. V závěru už se dalo vytušit kdo je vrahem, ale autorce se povedlo mlžit hodně dlouho, takže absolutní jistotu jsem až do odhalení prostě neměla :)

MagdaS
07.02.2016 5 z 5

Velice dobře napsaná detektivka. Dlouho jsem váhala, jestli si ji mám koupit, nakonec jsem ji koupila jako dárek na vánoce a obdarovaná i já jsme si dobře početli.

Ivuska.09
07.02.2016 4 z 5

Proč je tato kniha tolik přirovnávána ke Zmizelé? Kvůli tomu jsem ji původně vůbec nechtěla číst. Zmizelá mě absolutně nezaujala. Jenže nakonec převládla zvědavost a pustila jsem se do čtení Dívky ve vlaku. A příběh mě velmi mile překvapil. Děj byl svižný, zajímavý, líbí se mi rozvržení jednotlivých kapitol na pohledy a vzpomínky tří žen, které v knize hrají hlavní roli. Jednotlivé dílky do sebe postupně zapadají až se objeví ucelený obraz a vy přesně víte, kdo a co udělal. Pokud se vám nelíbila Zmizelá, nenechte se touto knihou odradit a pusťte se do čtení. Je možná, že vás překvapí stejně jako mě.

ivzu77
07.02.2016 5 z 5

Na knihu jsem čekala několik měsíců v rezervaci z knihovny. Dočkala jsem se a přečetla jsem ji za pár dnů. Velice čtivá, thriller dnešní doby. Sama jsem vraha neodhalila. Podobu se Zmizelou jsem také vnímala, naopak kniha nebyla tak brutální v popisech jako Temné kouty.

Taji
07.02.2016 2 z 5

První půlka se mi vůbec nelíbila, druhá byla o něco lepší. Vraha jsem nepoznala, i když všichni kolem mě ano, aspoň to tvrdí :-D . Nesympatické postavy ( všechny). Celkově bych řekla, naprosté zklamání, možná jsem byla až příliš natěšená, tolik doporučení. Ale originalita se autorce musí přiznat.

Nicoletka

Vůbec nechápu. To je můj jediný pocit :D
Pravdou ale je, že tento typ knih moc nečtu, možná proto jsem až do poslední chvíle obviňovala z vraždy nesprávné osoby, vlastně úplně všechny, jen ne tu pravou... Moc dobře napsané.

FillaSFC
07.02.2016 5 z 5

Hodně lidí tady píše, že jim bylo jasné, kdo je vrahem, už v půlce knížky. Já to nevěděl až do samotného konce, vlastně bych tipoval kohokoliv, jen ne toho, kdo nakonec vrahem byl :D Finále bylo dokonalé. Skvělý příběh a originální pojetí vyprávění (přechod mezi třemi postavami). Super kniha.