Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9490 9490

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Rup
17.03.2021 3 z 5

Musím přiznat, že v záplavě těch severských pitomostí dost vyčnívá, ale že bych šel do kolen, říct nemůžu. Popravdě ve mně četba žádné nesmazatelné dojmy nezanechala. Je zřejmé, že stane-li se mizerná kvalita normou, vše co vybočuje se považuje téměř za zázrak. Pro mě průměr.

petrulkaa
06.03.2021 5 z 5

Uf, tak to byl mazec, od knihy jsem se téměř neodtrhla.
Dívka ve vlaku je kniha, na kterou určitě nezapomenu.
Bavila mě od první stránky a hlavní hrdinku jsem měla ráda a hrozně jí fandila. Nejprve jsem Rachel odsuzovala, protože je alkoholička,ale pak to byl při čtení důvod jí fandit a těšila jsem se, až jí to dojde a pít přestane, pořád jsem si říkala- tak už nepij. Kadopádně kniha mě velice bavila.
Jsem ráda, že jsem film ještě neviděla a teď si ho konečně pustím pro srovnání. I když už teď vím, že se knize určitě nevyrovná.

monica322
26.02.2021

Kniha měla skvělý konec, jinak se příběh podle mě trochu vlekl. Jinak se mi ale líbila a určitě doporučuji zkusit přečíst.

Terez1977
23.02.2021 5 z 5

Mám ráda, když něco nemůžu prokouknout, když mě knížka překvapí. Tady jsem se o to okradla, protože jsem dřív viděla film, ale samozřejmě kniha ještě lepší.

katerina.marko
19.02.2021 4 z 5

Příběh mě rozhodně pohltil, i přesto, že tento žánr u mě není na denním pořádku.

ZdenekP.
17.02.2021

Nevim jak kniha, ale audiokniha je naprosto fantasticka. 3 protagonistky, ktere se stridaji v naprosto skvelem podani, paradne to odsejpa. Megan je fantasticka. Absolutne neporovnatelne s filmem. Ten je moc ponury a tezko se v nem orientovat. Kdybych neznal knihu, film nepochopim.

Fourgirl
14.02.2021 5 z 5

Super kniha, život prostě není jednoduchý. Chvílemi bylo složité číst o problémech druhých, když člověk sám má vlastní starosti. Tahle kniha byla ovšem velmi čtivá, samotný konec člověka překvapí. Fandím Rachel, neni tak zlá, jak si myslí.

pinkstrom
11.02.2021 5 z 5

Ani nevím, proč jsem knihu tak dlouho odkládala, ale rozhodně nelituji. Po dlouhé době jsem cetla něco, co mě naprosto pohltilo, musela jsem cist dal a neustále přemýšlet, jak to vlastně všechno bylo. Příběh je vyborne propracovaný, zápletky jsou skvělé.

ferda16
10.02.2021 5 z 5

Zajímavá a napínavá knížka. Není to ucelené vyprávění, ale přeskakuje se v příběhu mezi 3 ženami, což vás drží stále ve střehu. Čte se svižně, nechybí napětí a závěr byste asi nečekali. Určitě lepší, než filmové zpracování.

Delira
08.02.2021 3 z 5

Kniha se velice dobře čte, je napínavá a má zajímavý námět. Bohužel pro mě je hlavní hrdinka velice nesympatická, až otravná. Kniha je psaná z pohledu tří žen, rozdíl mezi pasážemi však není žádný, osobnosti žen nejsou vůbec rozlišené. Konec je sice překvapivý avšak mě tedy zklamal.

Rimmsi
07.02.2021 2 z 5

Co říci, očekávání bylo velké, ale kniha je nudná, žádné velké překvapení se nekoná. Upřímně jsem měl co dělat abych ji dočetl do konce.

Eliška750
06.02.2021 3 z 5

Kniha byla fajn, ale znám lepší. Četla se dobře, takže byla přečtená rychle.

Gleam
01.02.2021 2 z 5

Přečteno, dvě hvězdičky za zajímavý nápad s vlakem, ale jinak jsem spíš měla pocit že čtu, abych četla. Asi jsem zmlsaná severskými detektivkami

Luciasek31
01.02.2021 4 z 5

Moc se mi líbila, rychle se četla, hlavní hrdinka je trochu nesympatická, ale pro mě typická žena, která neví jak dál. Mám ráda tento typ knih.

renne
01.02.2021 4 z 5

musela jsem často listovat zpět abych si dala dohromady časovou osu - prolínání současnosti a minulosti a zároveň i vyprávění více osob. Ale i přesto moc pěkná kniha

Rosana
31.01.2021 5 z 5

Skvělá, čtivá, napínavá a neodložitelná knížka. Velice doporučuji.

alkazemka
31.01.2021 4 z 5

Pro mě příběh přesně na hraně dobrého čtení a toho, čemu se sice někdy říká "bestseller", ale není to vždy synonymum pro "bestreadable".
Dobrý nápad, jedna životní šmodrchanice a vztahový propletenec, ale jakoby tomu něco chybělo. Takže asi po "Dívce ve vlaku" v budoucnu podruhé nesáhnu, ale byly to s ní docela příjemné, nenáročné chvíle.

"Nikdy jsem nechápala, jak mohou lidé bezstarostně ignorovat škody, které napáchají tím, že se řídí svým srdcem."

capricorn__
23.01.2021 3 z 5

"Dívka ve vlaku" je jedna z těch knih, kterou bych jinak vesele kritizoval, a dal jí třeba i to nejnižší hodnocení, které jde. Najít sympatickou postavu je prakticky nemožné, děj je neskutečně předvídatelný, detektivní zápletka je až překvapivě jednoduchá, kniha opět obsahuje "dívku" v názvu, což je skvělý marketingový tah, protože "dívky" očividně berou, no a v neposlední řadě nesmí chybět zlatá placka na obalu. I tak si mě něčím získala. V tomto případě to nejspíš je jazyk, který Paula Hawkins používá a který mě baví, i atmosféra se mi líbila. Možná nakonec i ty nepříjemné postavy nebyly tak špatně napsané, protože mi připadalo, že jsou věrohodné a že snad každý musel někdy za život přijít s některou z nich do kontaktu. Proto tři hvězdy, s knihou jsem (relativně) spokojený a dost mě to překvapuje.

Elka252
22.01.2021 4 z 5

Záživná, drama kniha která se rychle četla. (jsem ale čekala trochu něco víc) . Po celou dobu my po zádech projížděla husí kůže, byla jsem napjatá a zvědavá.

LiLinka
21.01.2021 2 z 5

Podle ohlasů jsem čekala něco víc. Moc mě nebavila, děj se táhnul, neměla jsem vůbec chuť ji číst dál a kdo je vrah jsem sice nepoznala, ale ani mě to vlastně nezajímalo... dočteno, ale za mě nedoporučuji.