Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9480 9480

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

NoelHudson
30.08.2019 5 z 5

Čím víc čtu detektivky a thrillery, tím je pro mě lehčí pachatele odhalit. Tady se mi to podařilo téměř na začátku a ani nevím proč, když na něj/ji nic neukazovalo až do samotného závěru. Je pravda, že jednu dobu jsem ale měla i tři typy ???? Kniha skvělá po(na) všech stranách.

dainny
30.08.2019 5 z 5

ta knížka se skvěle četla,nemohla jsem se odtrhnout a zajímalo mě jak to dopadne za mě super :)

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Další z mých oblíbených knih, jsem ráda, že jsem ji četla ještě předtím, než jsem viděla film (a u Dívky ve vlaku je kniha je pro mě v tomto pomysleném souboji jasný vítěz!). Těším se, až si ji přečtu znovu.

janina66
24.08.2019 5 z 5

Super. Kniha se mi líbila. Četla se dobře. Musíte číst dál a dál, chcete vědět, jak to bylo. A konec úžasný.

Verjuu
20.08.2019 4 z 5

SPOILER!

Ze začátku mi dělalo potíže se orientovat v čase i postavách. No, vlastně to byl trochu problém po celou dobu čtení :D Postupně mi to však přestalo vadit, jelikož příběh byl fakt zajímavý a já se nemohla dočkat závěru a rozuzlení.
Úplný závěr jako takový mě maličko zklamal a přišel mi "až moc", ovšem rozuzlení samotné.. No konec. Až po první jasné indicie jsem netušila, kdo je vrahem. A stejně se mi tomu nechtělo věřit!
Kniha je poutavá a moc mě bavila :)

Jane007
17.08.2019 3 z 5

Nebýt hlavní hrdinky, nejspíš by se mi knížka líbila. Takhle jsem byla větší část knihy znechucená.

lydieh
16.08.2019 4 z 5

Detektivky čtu jen okrajově, ale tato mne získala. Napínavé, uvěřitelné, lidské. Asi je to i tím, že také denně dojíždím vlakem - a také ráda pozoruji :)

Farg
08.08.2019 3 z 5

Příběh byl dobrý, akorát mě hrozně rozčilovala hlavní hrdinka.

Heli20
06.08.2019 1 z 5

Prostě hodně zvláštně napsaná knížka, nezačetla jsem se.

Lucie.H
04.08.2019 3 z 5

bohužel detektivky vůbec nemusím a i když jsem to chtěla zkusit u této úspěšné knihy .. marně..

sandra.sancho
02.08.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Hlavní hrdinku sem chápala a fandila ji. Konec jsem nečekala.

rada1260
01.08.2019 5 z 5

Četla jsem výhradně ve vlaku při každodenním dojíždění. Doporučuji vyzkoušet. Kniha tak získá nový rozměr.

Mikako
01.08.2019 3 z 5

Nejsem člověk, který přečte knihu za dva dny. Většinou čtu tak jednu knihu za týden i s tím, že si po každé přečtené knize dám chvíli na její strávení. Tuto knihu jsem četla velmi, velmi dlouho i na mě. Zajímavá pro mě začala být až druhá třetina. Do té doby jsem Rachel v podstatě nesnášela. Byla mi svým alkoholismem a slabou vůlí odporná a nesympatická. Úplně jsem cítila smrad z alkoholových výparů, moči a zvratků. Nedokázala jsem si k ní vybudovat žádný vztah, natož snad soucit a lítost.
Díky této knize jsem ale zjistila, jak jsou pro mne sympatie k hlavní postavě důležité.
Kniha není špatná, ale Rachel mi byla tak protivná, že mi to celou knihu kazilo.
Na druhou stranu musím říct, že jsem vlastně celou dobu nikoho nepodezřívala...
Výjimečně neudělím počet hvězd, protože nevím, jak knihu uchopit...

Jana512
29.07.2019 5 z 5

Co všechno může způsobit nalhávání si dokonalosti a nepostižitelnosti v nevěře u mužů, a jak to ublíží hlavně ženám, které citově strádají, a je pro ně těžké se "dostat" z následků, popsala autorka strhujícím způsobem.

Tvítíček
27.07.2019 4 z 5

Kniha je dobrá, ale kupodivu film mnohem lépe zachycuje to vnitřní utrpení hlavních hrdinek, ponurost a tu tragédii, která se jedné z nich udála.

gabriela7591
25.07.2019 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek a netušila jsem, jaký má vlastně ohlas ve světě. Přečetla jsem ji, jak se říká, jedním dechem a asi po měsíci jsem musela znovu. Pro mě perfektně napínavý příběh, nečekaný konec, skvělý výběr postav - moc se mi líbil vnitřní vývoj Rachel a její cesta a proměna během knihy. Dalším velkým plus je vyprávění z pohledu více postav a v různých časech, stejně jako například ve Skleněných tělech. Musím přiznat, že od autorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale stoprocentně se chystám! Za mě velké doporučení.

Jessie_
22.07.2019 5 z 5

Mně se líbila moc a to thrillery nijak zvlášť nevyhledávám. Napínavé počtení.

petule3389
20.07.2019 5 z 5

Knížka mě hodně zaujala a parádně se to četlo, určitě si ji pořídím do knihovny.

zoubek69
20.07.2019

Velmi zajímavá , čtiva knížka.

Bauriska
18.07.2019 5 z 5

Nevyhledávám thrillery ( a když už, tak alespoň pořádné severské), ale tenhle příběh se mi neskutečně líbil. A rozuzlení bylo perfektní.