Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9480 9480

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Adél784
18.07.2019 4 z 5

Od této knihy jsem neměla velká očekávání, protože jsem na ni slyšela negativní ohlasy. Kniha mě ale překvapila. Je to super napsaný psychothriller, chystám se teď podívat na film:) - tak film mě zklamal, kniha je lepší:)
dávám tak 4/5

sorceress15
18.07.2019 4 z 5

Na knížce se mi líbilo, že jednotlivé části byly popsány daty, a i když jsem se musela párkrát vracet zpět, abych zjistila jaké datum bylo v předchozí kapitole a jak moc na sebe navazují, tak mi to nevadilo. To, že je knížka psána z pohledu více lidí mi přišlo zajímavé a více napínavé, zejména když se jednalo o jednu situaci z pohledu více osob. Také vracení se do minulosti bylo příjemné zpestření, zjištění, co v té dělala jiná osoba a jak do sebe všechno zapadá. Zejména poslední část knihy byla úžasným vyvrcholením záhady a nemohla jsme se jen divit, jak to nakonec skončilo. Napínavé až do konce.

Mnaui
16.07.2019 5 z 5

Je to tak napínavé a strašidelné, že nedoporučuji číst v noci ...

pepco
13.07.2019 3 z 5

Nebyl to špatné čtení, ale nenaplnilo mé očekávání. Zkusím se podívat na film, kvůli srovnání. P

PanKrbec
11.07.2019 2 z 5

Asi vlivem reklamy a recenzí jsem od knihy čekal víc. Když jsem později koukal na film, nic moc už jsem od něj nečekal a asi o to víc mne mile překvapil. Takže se přidávám k jednomu z předchozích hodnotitelů - i mně se libil film víc než kniha

Liduka
10.07.2019 5 z 5

Mě se kniha dost líbila. Autorka si neustále pohrávala s tím, kdo byl vlastně zodpovědný za Meganino zmizení a jaká ve skutečnosti byla. Asi posledních 100 stran jsem se od knihy vůbec nemohla odtrhnout. A ten konec byl bravurní.

Skiller
29.06.2019 4 z 5

To si tak jezdíte vlakem do práce a čtete při tom knihu Dívku ve vlaku. Život vás tak úplně nebaví, takže při tom čtení zevlujete a jen tak koukáte kolem sebe. Projde kolem vás průvodčí, uplyne pár dnů a nestane se vůbec nic. Občas někdo vystoupí a přistoupí. Uplyne pár týdnů, přeloží vás jinam, dostanete firemní auto - a najednou zjistíte, že to v tom vlaku s tou dívkou bylo vlastně fajn.

Bulldog
27.06.2019 2 z 5

Tak tohle se mi stalo možná dvakrát v životě, že se mi film líbil víc, než kniha...v knize mě hlavní představitelka vyloženě vytáčela, ale ve filmu byla Emily Blunt skvělá...

katallinka
27.06.2019 4 z 5

Velmi dobře napsána kniha. Závěr mne překvapil. Rozhodně chápu proč si kniha našla tolik čtenářů. Pouštím se do další knihy autorky.

miroslava999
26.06.2019 3 z 5

Kniha je na letni cteni zcela idealni. Da se lehce vctitit do chovani a pochopit strachy alkoholicky. Dalo se odhadnout jak to dopadne ale presto ctive.

sissque
25.06.2019 4 z 5

Ač nemám moc ráda "záporné" hlavní postavy, Rachel mi byla něčím sympatická a vůbec mi nevadila.
A to jsem abstinent. :-)

Myslím si, že tahle kniha je přesně ten typ příběhu, který se Vám buď bude líbit, nebo nikoli.
Mně se to líbilo, akorát Anna a detektivka Rileyová byly "na zabití".

Celkově to hodnotím jako takový lepší průměr, ale na dlouhé letní povalování se u bazénu, proč ne.

U obou autorčiných knih mě vcelku překvapilo nízké hodnocení, mám pocit, že jsem četla horší knihy s vyšším hodnocením, ale myslím si, že to právě dělá ten "bestseller".
Člověk má tak od příběhu mnohem větší očekávání a dostane průměr.
Pak máme sklon k přísnějšímu hodnocení.
Já si nálepek už nevšímám a snažím se knihy číst, až opadnou ty prvotní vlny nadšení.
Na to, že jsem neočekávala téměř nic jsem byla mile překvapena.

Maanna
17.06.2019 4 z 5

V rámci žánru byla kniha poměrně povedená, minimálně co se stavby příběhu týče, i když mi rozuzlení nakonec přišlo jako trochu moc náhod najednou - hlavní hrdinka si vzpomene na podstatnou věc a zároveň jiná postava náhodou najde klíčový důkaz - ale budiž. Tyto knihy člověk obvykle nevyhledává kvůli intelektuální stimulaci a napětí a zlomy se konaly. Trochu slabší pro mě byly postavy - hlavní hrdinka se povedla a byla přiměřeně odporná i politováníhodná, ale u ostatních jsem vnímala určitou plochost a schematičnost. Megan jako oběť mi úplně smysl nedávala. Jednotlivé izolované komponenty v jejím životě fungovaly, ale dohromady mi to nefungovalo - jak se třeba z nedostudované dívky prchající z domova stala elegantní galeristka?

Margherita_N
13.06.2019 3 z 5

První půlka knihy skvělá, pak to bylo trochu natahovaný. Ale popisy prožitků a pocitů alkoholičky, to vás dostane. Hodně autentický, autorka si vůbec nebere servítky a popisuje bez skrupulí taky to, co si o sobě ženy navzájem myslí. Super!

JointlieKat94
13.06.2019 4 z 5

Kniha je dobrá! Ze začátku to bylo takové roztahané, to ano. Ale zase jste se stihli úplně "seznámit" s hlavní hrdinkou, alkoholičkou. Ta byla sepsaná bravurně. Ze začátku mi nebyla sympatická, jelikož prostě pila jen aby byla.. to je jedno. Nakonec ně kniha skvěle překvapila, překvapila mne i myšlenka, na co vše si člověk dokáže vzpomenout! Jelikož vlastně se mi stalo něco dost podobného, jako ji, ale nikdy jsem si detaily nevybavila, a to mám vyzkoušenou i tu hypnózu, o které se zmínila. Je to několik let a nic. Ale to jsem zase mimo knihu :)..

byla povedená a moc se mi líbila. Stále jsem nevěděla, kdo za tím stojí. Konec je překvapivý a moc dobrý.!

Nickyheat
09.06.2019 odpad!

Ano, nic horšího jsem nikdy nečetla...i na straně 200 jsem pořád čekala, kdy se rozjede nějaký děj...a pořád nic... nedokážu pochopit, jak takový odpad někdo může vydat

Ondra_P
08.06.2019 5 z 5

Příběh tří hrdinek, odehrávající se ve dvou časových liniích. Hlavní postava je vylíčena naprosto famózně :-) Od půlky knihy jsem tušil kdo za tím vším stojí, ale celkově se mi hodně líbila :-)

martineden
08.06.2019 5 z 5

Já jsem knihou nadšená.

terimila
30.05.2019 4 z 5

Tohle bylo super. Největší palec hore za hlavní hrdinku - ta holka je vylíčena tak živě, že mi občas bylo zle i s ní. Povedla se. Nejprve mi jí bylo líto, pak jsem ji obdivovala, že to ustála. No a ten příběh taky není špatnej. Sice obecně fakt nemusím příběhy (u detektivek to ještě obvykle snesu) z toho prostředí nablejskanejch pokryteckejch šťastnejch rodinek, supermužů a zelenejch vdoviček, ale tohle si aspoň na nic nehrálo a ukazovalo to tu hnusnou stránku věci. A ten obrat v ději, jak se najednou všecko ukázalo být úplně jinak... ten byl celkem dechberoucí. Za mě dobrý.

oranginka
16.05.2019 2 z 5

Opět jsem se bohužel nechala zlákat nálepkou Bestseller.
Knížka se mi četla vcelku lehce i přes to přeskakování s postavy na postavu. Ale docela brzy jsem se začala těšit až knížku dočtu a odložím (jelikož nemám ve zvyku odkládat nedočtené knihy). Pro mě průměrná detektivka, žádný zázrak. Film je ještě větším zklamáním.
A to jsem si neprozřetelně pořídila i Do vody, která mne teprve čeká :-(

Ethys
14.05.2019 4 z 5

Začátek mě moc nebavil, ale postupně se to zlepšilo, konec uz mel rychlý spád. Kdyz se nad tim zamyslim, tak se mi líbil styl psaní i příběh.