Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

pige
14.05.2019 2 z 5

Bavila mě hlavní hrdinka. Doslova jsem hltala všechno, o čem přemýšlí, co zamýšlí udělat, proč jedná zrovna tak, či onak. Ale ten závěr? Hodně laciný a zkazil celý příběh.

DadulaZ
14.05.2019 5 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce. Příběh o alkoholičce, která řeší lidí které nezná. Nevíte co je skutečnost a co vymyšlené vize. Knížka mě zaujala mnohem víc než film, ale tok tomu už bývá.

jaja1989
12.05.2019 odpad!

Kdybych si chtěla přečíst o alkololicce co si posrala život a neumí se z toho vyhrabat tak si přečtu životopis mýho otce.
Fakt kravina a nuda

Inny
12.05.2019 2 z 5

Na knihu jsem se vrhla s naději jako dalšího díla co přečtu jedním dechem. Bohužel hrdinka/alkoholička mi tak nehorazně lezla na nervy,že mi pokazila celý zažitek z knihy.

michaelaaa5
11.05.2019 5 z 5

Napínavý thriller od začátku do konce. Příběh z pohledu alkoholičky, která řeší problémy lidí, které nezná a nadělá tím více škody než užitku jak sobě, tak ostatním. Příběh, kdy nevíte co jsou skutečné vzpomínky a co pouze vymyšlené sny.

katka-kacav3318
07.05.2019 4 z 5

Brilantně vymyšlené a zpracované. Tento žánr sice moc nečtu, ale tato výjimka mi udělala radost. Rachel a její opilost hraje celkem zásadní roli. Ze začátku jsem nemusela Annu, kterou jsem si pak oblíbila. Naopak jsem to měla s Megan. Knížka mě zaujala narozdíl od filmu.

Barca.G
07.05.2019 3 z 5

Osobně tento styl moc nevyhledávám. Nicméně jsem si ji chtěla přečíst vzhledem k tomu, jak je vychvalována. Dělalo mi problémy se do hlavní hrdinky vcítit a pochopit to, jak své problémy řeší. Rovněž musím přiznat, že nebyla až tak napínavá, jak jsem očekávala. Do tuhého začalo jít zhruba na posledních šedesáti stranách.
Pozitivně hodnotím prolínání vyprávění ženských hrdinek.

Marika Vanova
01.05.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla ušima jako audio. Řešení jsem odhalila dřív, ale stejně jsem chtěla vědět, jak k tomu došlo a co se vlastně stalo. Nebylo to špatné.

Ajrad1981
01.05.2019 4 z 5

Začátek: No potěš koště, to je sestava! Alkoholička, která se utápí v sebelítosti a prudí svého ex a jeho novou ženu, jiný smysl života nemá. A panička, která neví co by a pro kterou je jakákoliv činnost asi nadmíru obtěžující.
Prostředek: Názor na Megan jsem moc nezměnila, ale ta Rachel je fakt magor! Akorát si zadělává na průser, když se motá do vyšetřování a přitom ani neví, co se opravdu stalo a co jsou její opilecké vize (teda pokud už si vůbec něco pamatuje). A Anna, no, takový neutrál.
Závěr: Říct, že mi spadla brada, by bylo hodně nadnesené, autorka dávala podobný konec tušit, takže zas až tak šokující to pro mě nebylo. Trochu jsem poopravila svoje mínění o Rachel, ale ne o moc. S někým, kdo svoje problémy řeší alkoholem, soucítit neumím.

Jen otázka na závěr: Policie nebrala otisky prstů z vražedné zbraně?!

mag097
27.04.2019 3 z 5

Nemám ve zvyku knihy odkládat, ovšem u téhle jsem se musela hodně přemáhat, abych to neudělala. První půlku se děj hrozně vleče, druhá půlka už byla poněkud čtivější. Plusové body bych této knize dala za to, že nebylo předvídatelné, z koho se vyklube hlavní záporák. Ovšem po té, co to zjistíte se děj stává předvídatelný.

Líbilo se mi prolínání tří postav, byla to jedna z malá věcí, která knize přidávala dynamiku. Knihu bych zhodnotila jako průměrnou detektivku

Nikolka001
20.04.2019 3 z 5

Z každé postavy se vyklubal psychopat. Konec má rychlý spád. Dlouhé, nic neříkající pasáže by mohly obsahovat napětí, adrenalin. Ne pouze popis a nudu.
Bestseller, který mě nenadchl, ačkoli jsem velká očekávání neměla.
Geniální jsou všechny postavy, protože ani jedna není sympatická - z obyčejného člověka je v závěru podivín. Text utíkal rychle a pozornost čtenáře udržovala čtivost.
Průměrná kniha.

Rita55
18.04.2019 3 z 5

Slyšela jsem to jako audioknihu. Díky tomu nebylo žehlení taková nuda :-) Výkony všech tří hereček výborné. Jako kniha by mne to asi bavilo míň.

KaryAestas
16.04.2019 4 z 5

Mám rozporuplné pocity. Děj je fajn. Téměř do konce jsem netušila kdo to udělal. Konečné vyobrazení vraha je dosti znepokojující. Jak někdo již poznamenal, chybí zde (alespoň pro mě) sympatická postava. Policistům a Anně bych rovnou dala ťafku :) V životě to však není jen o sympatických lidech a často mám pocit, že je jich nedostatek. Co mi však vadí, je alkoholismus hlavní hrdinky. Na jednu stranu chápu, že nezvládla svůj život a co jí k tomu zavdalo příčinu (přece jenom většina z nás má nějakou závislost), také bylo potřeba nějak děj obestřít, aby hned na druhé straně nebyl jasný vrah, kdyby neměla okno, ale na druhou stranu její vyprávění jen prohlubuje můj odpor k alkoholikům. Zde se omlouvám, jestli se dotknu nějakého milovníka alkoholu, ale nemůžu to prostě vyjádřit jinak. :)

kinee
16.04.2019 3 z 5

Je mi špatně po dočtení této knihy. Nejhorší na tom je, že je mezi námi pořád spousty žen, které žijí s tyrany a je jedno, jestli psychickými či fyzickými a ony se nechají týrat, protože nemají dostatek sebevědomí a víry v sebe sama, ať už z dětství, či z jedné jediné věty, která může přerůst v jejich přesvědčení, pokud jí řekl někdo, komu věří. Mají strach, protože takový tyran je dokáže zmanipulovat na jednu stranu tím, že jí chce vlastnit a slibuje hory doly a ženu to těší, ale zároveň jí tím ubližuje a její sebevědomí snižuje, protože ona pak nedokáže žít bez něj a jeho opičí lásky, nedokáže se radovat sama ze sebe, mít svoje koníčky, svoje radosti nezávislé na něm. Možná záleží, kdy si žena řekne Co víc má udělat, abych si uvědomila, že je to špatně a mám odejít, jako jsem to řekla já. Protože, pokud to neřekne, může to dopadnout přesně jako v této knize. Přitom i tyran má strach - třeba, když se použijí jeho zbraně. Svůj strach se pokouší zahánět tím, že nahání strach jinému a neví, že to je to největší zbabělectví...Kdo tohle zažil, ať tuhle knížku radši nečte...

hana.hanigerova
15.04.2019 4 z 5

Výborná kniha, velmi mile mě překvapila. Čekala jsem leccos vzhledem k hodnocení, ale nakonec mě chytla a posledních cca 150 stránek jsem musela dát na jeden zátah. Zpočátku mi trošku lezlo na nervy, že má hlavní hrdinka důležité události v mlze kvůli alkoholu, ale když se to nakonec vše vysvětlilo, spadla mi brada. V poslední části knihy už bylo vše jasné, ale do té doby bych opradu neodhadla, kdo byl vrahem, ba dokonce jsem si myslela, že to vím a byla jsem úplně vedle. Jednu hvězdičku ubírám za trošku rozvleklý začátek, kdy kniha ještě neudržela mou plnou pozornost a kvůli tomu jsem ji četla docela dlouho. Nutno podotknout, že jsem měla asi týden čtecí krizi, kvůli různým událostem. Ale napínavý příběh by mě nutil číst dál a dál :-)

Pro hlavní hrdinku jsem měla narozdíl od ostatních pochopení. Já sama sice problémy s alkoholem nemám a nikdy jsem neměla, ale dokážu se vcítit do toho, jak jsou některé situace těžké a jak náročné je vše přečkat. Když se nakonec ukázalo, jak moc s ní bylo manipulováno, bylo mi jí líto o to víc.

Moc se těším na film, ale zároveň se ho trošku bojím, protože už po dočtení knihy jsem měla velmi nepříjemné pocity a začala jsem být podvědomě ostražitější vůči mužům. Tak jsem zvědavá, jak se mnou jejich chování zamává ve filmové podobě.

PS: Annu bych nejradši vzala golfovou holí po hlavě :-D

bar_sol
12.04.2019 3 z 5

Není to špatný příběh, ale hrozně mi vadilo, že všechny postavy v knize jsou absolutně nesympatické a rozuzlení bylo předvídatelné.

DK197
10.04.2019 2 z 5

Originální pojetí, fajn příběh, zajímavá hlavní hrdinka - s jejím alkoholismem nemám problém, aspoň je jiná. Navíc za spoustu jejích výstřelků může právě chlast. Sama o sobě není zlá, možná zoufalá. Můžete ji chápat, nebo nemusíte, ale shazovat knihu proto, že se nemáte s kým ztotožnit, mi nepřijde fér. To mají být všichni hrdinové stejní, jen abychom měli komu držet pěsti? Ale no ták! Tato kniha sází na nevšední komplikované charaktery a to se mi líbí. :-)

Jenže... ta forma, to bolí. Mnohé informace se v díle točí v kruhu, než se to dozví všichni, kdo se to dozvědět mají. Tudíž děj stagnuje, pasáže nudí... A vraha vám odhalí rovnou někde v druhé polovině, stačí si to logicky poskládat. Takže o napětí nemůže být řeč. Už tedy jen čekáte, jak se to proflákne a na vyvrcholení... Ach jo.

Už dlouho jsem nebyla tak nadšená originalitou postav a příběh mohl být strhující, něco v něm bylo - potenciál - , mělo to na pět hvězd... kdyby to autorka neunudila k smrti mlácením prázdné slámy a jasnými náznaky dlouho před koncem knihy... Poslední dobou většinu nerozhodných knih nadhodnocuji, tudíž tady slabou třetí hvězdičku za charaktery neudělím. :-( 50 %

Radka1911
08.04.2019 4 z 5

Pěkná, napínavá detektivka.

---Veronika---
01.04.2019 4 z 5

U prvních cca 100 stránek jsem se musela ke čtení nutit, jelikož se převážně jednalo pouze o to, který druh alkoholu si hlavní hrdinka zrovna koupí.
Poté jsem už knihu nedokázala dát z ruky a četla jsem jako zběsilá.
Závěr jsem tedy nečekala a dost mě překvapil.

leonessa
31.03.2019 1 z 5

Fuj, četlo se hrozně. Nemám ráda alkoholiky. Hlavní hrdinka neustále pod obraz.