Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Jitka822
30.03.2019 1 z 5

Tak toto už víckrát ne. Po knize jsem sáhla na základě pozitivních hodnocení, která vedla i k zfilmování. Hlavní hrdinka je alkoholička (netvrdím, že "nemá" důvod) kterou se celý příběh snažím pochopit, ale nejde to. Příběh sám o sobě nic moc.

Mergirus
28.03.2019 3 z 5

Zpočátku jsem nevěděla, proč měla kniha takové ohlasy a patří mezi bestsellery. Popravdě....nezařadila bych ji mezi nejlépe napsané knihy. Nemohla jsem se odtrhnout asi tak posledních 40 stránek od konce, tam to konečně mělo spád. Ale přetrpět ten začátek a prostředek...to chtělo trochu přemlouvání.

oblakaknih
28.03.2019 3 z 5

Ze začátku hodně průměrná kniha. Ne, že by se to změnilo.
Vůbec mi nevyhovoval styl psaní. Celé je to divné a zmatené. Bohužel jsem se nedokázala vcítit ani do jedné z postav.
Příběh je vyprávěný z pohledu tří žen, za což dávám malé plus, protože to mám v knihách ráda. Nemůžu si pomoct, ale všechny mi připadají až příliš podobné – zmatené, divné, nesympatické (stejně jako styl psaní).
Několikrát jsem se dokonce nachytala, jak nevnímám a nevím, co čtu.
Thriller? Nepřišlo mi to vůbec napínavé, nezajímalo mě, kdo je vrah.
Byl tam (jen) jeden moment, kdy jsem cítila bolest, která byla textem vyjádřená.
Konec byl nejlepší částí celé knihy. Škoda jen, že to přišlo tak pozdě.
Film jsem viděla v době, kdy byl v kinech, ale úplně jsem ho vytěsnila z hlavy.

Angie_Missfit
27.03.2019 4 z 5

Film jsem neviděla, ale myslím, že prostě nemůže být lepší, než kniha, protože mi přišla jako přesně ten typ, co by se špatně filmoval. Obsahuje dlouhé vnitřní monology, myšlenkové pochody, odkrývá minulost hrdinů a jejich tehdejší i nynější pocity, což se u filmů s takovou knižní předlohou většinou dobře natočit nepodaří (i když výjimky by se našly). Ale zpět ke knize. Přesně takhle si představuji nenáročný román, do nějž se člověk snadno začte, nebude se chtít odtrhnout a bude zvědavý, jak to dopadne. Dobrá psychologie postav, i když jsem posledních X stran už měla silné tušení, jak to dopadne (a pak mě to tedy moc nepřekvapilo), ale abych byla fér, chvíli mě kniha skutečně udržovala v napětí, což jsem (vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala na všech těch kriminálkách, co chodily odpoledne v televizi, a jsem tedy trénovaná v hádání, kdo je vrah) ocenila. Rachel si přes všechno získala mé sympatie svou přirozeností a vlastně i neschopností cokoli předstírat. Ještě teď na knihu myslím, i když už je to chvíle, co jsem ji četla, což se nestává pokaždé, takže mohu doporučit. Obzvlášť pokud máte rádi rozplétání záhad a skládání mozaiky, jak to vlastně všechno bylo.

LenkaGonn
18.03.2019 3 z 5

Upřímně? Zas tak nadšená jsem nebyla. Příběh ok. Zápletka fajn. Konec neočekávaný, ale jinak jsem od toho čekala víc. koukla jsem se i na film a to stejné. Nápad určitě zajímavý, ale příběh mi přišel docela nudný. Očekávala jsem víc akce. A asi nejvíc mi vadila opilá hrdinka, která lže. Chápu, že všichni hrdinové nemůžou být jen pozitivní, ale stejně jsem byla zklamaná.

nikiss76
16.03.2019 4 z 5

Jakmile se člověk prokouše prvními několika nudnějšími stránkami, tak počáteční zklamání okamžitě vyprchává. Opravdu napínavý příběh s trochu netradiční hlavní hrdinkou, která si mě úplně nezískala, ale proč ne. Za mě povedená kniha, která stojí za přečtení. Filmové zpracování také povedené.

LenRan
08.03.2019 3 z 5

Byla jsem z toho místy dost zmatená a to jsem před tím viděla film, takže jsem věděla o co jde.
I tak to bylo ale napínavé a zajímavě napsané, určitě bych ale neoznačila za bestseller...asi se dobře prodávala, což k tomu označení evidentně stačí.

pavpaz
07.03.2019 4 z 5

Ze začátku mě moc nebavila, ale až se něco stalo, tak už se nedala odložit. Líbilo se mi prolínání mezi hrdinkami knihy, jak to vidí ony.

jfialova
06.03.2019 4 z 5

Mě se to líbilo. Hrdinové teda nejsou žádní sympaťáci, spíš naopak, ale v tomto bych dala bod za originalitu. Použít jako hlavní hrdinku rozvedenou alkoholičku, která nemá všech pět pohromadě, bylo neotřelé. A kupodivu to fungovalo, aspoň u mě :-)

Charlie
06.03.2019 4 z 5

Protože jsem v době čtení věděla, že je natočený film a kdo hraje Rachel. (Vím, že opilou hraje skvěle :) ) Dokázala jsem si scény živě představit. To, že jsou kapitoly vypravovány pokaždé jinou ženou dává čtenáři tu zvědavost, že chcete zjistit, jak danou situaci vnímá.

Adel153
02.03.2019 5 z 5

Než jsem se pustila do čtení dlouho mi to trvalo, ale kniha vůbec nezkalamala. Je to ten typ knihy u které musíte číst dál a dál dokud jí nedočtete.

moff
27.02.2019 4 z 5

Opravdu pěkný a čtivý příběh, se zvraty a zápletkami. Napínavé až do konce. Moc se mi líbila hlavní hrdinka a její "okna" :) Vřele doporučuji.

pingu1
23.02.2019 3 z 5

Žádná dívka ve vlaku nebyla, jen postarší rozvedená alkoholička ... :-) Pomalý rozjezd, trochu zmatek v postavách, ale nakonec jsem se zorientovala a nebylo to tak špatné :-)

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

Příběh je velice náročný na sledování událostí, neboť není vyprávěn chronologicky a navíc se střídají vypravěči. Ale i dva roky po přečtení cítím to vnitřní napětí, které jsem vnímala při čtení. To je tak , když si myslíte, že někoho znáte a přitom se nemůžete mýlit víc. Člověk zná leda své pohnutky.

Knihontýnka
19.02.2019 4 z 5

Docela dobrý thriller, který docela autenticky vykresluje (malý spoiler) člověka se závislostí na alkoholu. Závěr není až tak překvapivý, ale co. Vyšší hodnocení jsem dala asi proto, že jsem vzhledem ke komentářům tady měla velmi malá očekávání, která nakonec byla překonána :).

babsi66
18.02.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku, která dávno není dívka a thriller, který není thrillerem, protože postrádá jakékoli napětí.

Základní motiv slídění při cestování vlakem by mohl být dobrý, kdyby nezabředl v tuně jakože thrillerových klišé a zmatku deníkových záznamů tří žen, z nichž se dozvíte o některé z nich více než jen základní charakteristiku a z nichž si sotva některou opravdu oblíbíte. Bohužel mužští hrdinové to nevytrhli už vůbec. Prostě tentokrát spíš nic než moc.

adela2230
16.02.2019 3 z 5

Kniha na mě působí zvláštně, nejdříve se mi nelíbila, přišla mi zmatená a nemohla jsem se do ní začíst. Ale četla jsem ji, protože jsem až do konce nevěděla jak to dopadne, a konec byl velmi překvapivý.

Mike99
13.02.2019 4 z 5

Přišlo mi, že autorka pro svou prvotinu vzala námět z Okna do dvora (oknem vlaku sleduje "sousedy") a Zvětšeniny (hledání pravdy, přičemž otisk tentokráte není ve filmovém okénku, ale v alkoholem poznamenané paměti hlavní hrdinky).
Na začátku mi trochu dělalo problém přepínat mezi Megan a Rachel, ale to po chvíli přešlo, navíc psaná ve dvou časových rovinách, než se protnou. Kniha se četla dobře, mírně ale těžší na soustředění, psaná ve dvou, v závěru ze tří pohledů, pokaždé v Ich formě, vraha jsem odhalil o něco dřív (ale to asi všichni :-)), kniha mohla být asi kratší.

preciousek
13.02.2019 5 z 5

Moc se mi líbila a vždy jsem byla napnutá co Rachel uvidí cestou vlakem....

Martas84
12.02.2019 2 z 5

Poutavý příběh, zapletka rozlustena az na konci pěkné čtení