Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Ana72154
06.01.2019 3 z 5

Thrillery nejsou můj šálek čaje. Film jsem zatím neviděla, takže ho s knihou nemohu srovnat.
Poslední dobou mám u některých knih problém se začíst. Tady mi to trvalo do poloviny.

Maki21
06.01.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, neuvěřitelně napínavé až do konce. Od knihy se nedalo odtrhnout. Jednu hvězdičku strhávám za pro mě až příliš neuvěřitelný konec.

Paluska
05.01.2019 4 z 5

uff.. co napsat? Hlavní hrdinka se prostě nedokáže vyrovnat s tím, co ji v životě potkalo a tak si řešení našla v podobě alkoholu...Asi bych neřekla, že mi byla nesympatická.. Trochu jsem s ní soucítila.. Jak se postupně příběh vyvíjel, tak jsem ji postupně začala vnímat trochu jinak, až mi chvílemi lezla na nervy... Pro mě byl závěr nečekaný z hlediska chování jedné postavy, což bylo klíčové. Jinak bych řekla, že knížka čtivá je. Příběh špatný rozhodně není. Ale světový bestseller to teda taky není....

katerina7720
04.01.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná,ale čekala jsem od ní víc.

Peti081
01.01.2019 2 z 5

Kniha čtivá a napínavá jen jsem očekávala trochu víc,ale asi jen kvůli velké medializaci.Za přečtení určitě stoji.

martina.culik
01.01.2019 3 z 5

Propagace mě asi navnadila na něco ještě trochu víc... nevím, co...
Byla jsem ale trochu zklamaná, jelikož kniha mě zase tolik neuchvátila.

Martina1805
30.12.2018 3 z 5

tak jsem si myslela,že tuto knihu ani nepřečtu, zpočátku to bylo nudné vyprávění notorické alkoholičky, střídaly se postavy a moc jsem nepobírala kdo je vlastně kdo až asi 50 stran před koncem mě kniha chytla natolik, že jsem ji dočetla jedním dechem a konec mě opravdu překvapil, stálo to za to dočíst.

kattyV
29.12.2018 3 z 5

Dostala jsem Dívku ve vlaku jako audioknihu a v první polovině jsem si nebyla jistá, zda ji vůbec doposlouchám. Nebavilo mě nimrat v pocitech několika životních ztroskotanců a vyloženě nesympatických jedinců.
Závěr mě ale nakonec uspokojil. Potěšilo mě, že všechny otazníky, které se mi při čtení rojily v hlavě, byly vysvětlené, nezůstala žádná hluchá místa. A ze zpětného pohledu musím uznat, že mnohé části byly napsány opravdu obratně, ve stylu dobré detektivky - dát čtenáři šanci, ale ve skutečnosti nic neprozradit. Teprve zpětně si řeknete - no jo, aha, vždyť to tam bylo.
Nedá se říct, že by mě nějak zvlášť překvapilo, kdo se dopustil vraždy, nakonec, vzhledem k malému počtu postav to zase nebylo tak těžké odhadnout, ale konkrétní uzavření se mi líbilo. Ale za knihu roku Dívku ve vlaku já osobně nepovažuju. Slušný průměr.

Janisss
29.12.2018 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale po vší té propagaci jsem čekala o něco víc....

MichaelaDankova
27.12.2018 4 z 5

Velice čtivá a napínavá kniha. Rozhodně doporučuji, měla sem ji za dva dny sfouknutou jako nic :-)

pomero
25.12.2018 4 z 5

Zajímvý nápad, sledovat děj z hlavy alkoholičky, navozovat naptětí pomocí oken z minulosti a jako střípky skládat mozaiku příběhu. Kniha je čtivá, vtáhne do děje a nepustí až do samého konce, i když ten člověk tak nějak časem tuší.

Mersilynn
19.12.2018 4 z 5

Kniha byla skvělá, ani ne tak kvůli té krimi lince - překvapená jsem byla, ale už tak v půli knihy, kdy mi došlo, kdo to bude - ale bavil mě vhled do hlavy Rachel. Asi byla dosti lidem protivná, ale styl popsání jejích myšlenek byl zase něco úplně jiného a já si jí dost oblíbila, stejně tak Megan, která mě později zajímala nejvíc. Jen ten konec se dal useknout o pár stránek dříve a zůstal by více wow pocit.

tučňák222
17.12.2018 4 z 5

Mě kniha překvapila svým dějem.
Nebyl jsem z něho spolu se stylem psaní sice příliš nadšen, nicméně nepopírám, že dovedně popisuje psychologii jednotlivých postav a má zajímavý závěr a zápletku.

DuchDoby
16.12.2018 4 z 5

Přečetl jsem si pár komentářů ke knize...a žasnu.
Dívka ve vlaku je sociologický příběh s krimi zápletkou.
Ráchel je stále nalitá, protože si tím léčí svou opuštěnost, svou bezradnost, své zraněné já....její manžel jí vyměnil za jiný model a ona to neumí řešit jinak.
Ta kniha popisuje, skvěle popisuje, myšlení zoufalého člověka a zároveň myšlení člověka, který se cítí být ohrožen tím prvním. Ten podtext krimi příběhu je v knize až na druhém místě.
Po přečtení knihy jsem se podíval na film...ou shit. Je prostě nemožné přenést myšlení, pohnutky a city na filmové plátno.
Dívka ve vlaku je fantasticky napsaná kniha. Rozhodně stojí za přečtení.

caldap
16.12.2018 3 z 5

Začátek docela nudný, od poloviny byl děj lepší a ke konci zajímavé odhalení - ten byl pěkný.

Medunka22
15.12.2018 1 z 5

No, za mě rozhodně nálepku jako světový bestseller nedostane. Kniha mne nebavila, hlavní postava byla neustále pod vlivem alkoholu, snad jedině ocením ten konec, ten byl docela dobrý...

lazenskaveverka
14.12.2018 3 z 5

Zatím mě hlavní postava děsně štve... a štvala mě až do konce, nicméně celý příběh díky tomu skvěle fungoval.

AnnaDewitt
13.12.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny. Líbí se mi, že je tam velmi málo postav, ale až do konce nevíte, kdo je vlastně pachatel.

Chalupice
09.12.2018 3 z 5

Přiznám se, ze nebýt úžasné sestrihaneho traileru k filmovému zpracování, po knize bych nesahla.
Takže ještě před samotným shlednutim filmu jsem se do knihy dala.
Málokdy se mi stane, ze mě neskutečné leze na nervy hlavní postava.
Rachel byla na par facek.
Nicméně mě příběh zamotal správně hlavu.
P.S. Jaké to pro mě zklamání - shlédnutí filmu...

anna0480
22.11.2018 4 z 5

Kniha roku 2015, bestseller, trhající rekordy v počtu prodeje. A tak jsem si řekla, že bych si tuto knihu měla přečíst taky, abych věděla, co na ní všichni vidí.

Překvapená jsem byla mile. Pominu to, že mi kniha příběhem trochu připomínala Zmizelou - ale jen do určité části. Četla se snadno, příběh pojatý z pohledů tří žen, to mě bavilo. Napětí, zápletka, která vás donutí přemýšlet. Přistihla jsem se dokonce, jak jsem během dne přemýšlela nad tím, kdo by mohla být ta a ta osoba (nechci prozrazovat koho mám teď na mysli).

Za mě tedy fajn oddechovka. Možná jsem čekala trochu promyšlenější příběh, který mě donutí se víc zamyslet, nějakou větší pointu, které mě dokonale překvapí. Ale když pominu tento fakt, kniha to byla dobrá!