Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Becca_books
22.11.2018

První kniha této autorky. Líbila se mi hodně. Byla napínavá a pokaždé když jedu vlakem koukám z okna a přemýšlím nad tím, jestli bych se chovala stejně jako Rachel...
A teď si můžu pustit film :-)

T-Ral
21.11.2018 2 z 5

Vlastne by mi vubec nevadilo, ze hlavni hrdinka je ztroskotala existence, vecne v lihu, bez cile, bez schopnosti se oprostit od minulosti. Co mi vadilo skutecne, je opravdu pritroubla premisa, ze kazde zene jde pouze o to, ulovit nejhezciho a nejprachatejsiho samecka a udelat si s nim dite. Oboje, protoze jen se sameckem prece nemuze byt stastna, ackoli maji idealni vztah, ktery je zenska kvuli diteti schopna totalne pohrbit. Kdyby se tak chovala jen jedna, prosim, ale vsechny ty tri zenske byly v tomhle jako pres kopirak, jedine omilane tema byly deti. Jinak se mi to podani Rachelinych polovedomych stavu stylem vypraveni libilo, stejne jako postupne staveni zapletky, ackoli nebyla uplne originalni ani neprustrelna.

MagdalenaSlaba
19.11.2018 1 z 5

Příšerně přeceňované dílo! Hlavní hrdinka mě vyloženě rozčilovala. Nějak mi ta její věčná sebelítost a posedlost bývalým partnerem brnkala na nervy. Dočetla jsem to jen proto, že nemám to srdce odložit knihu stranou, aniž bych ji dočetla do konce...

JulietRocks
14.11.2018 2 z 5

Váhala jsem mezi 2-3 *. Rozhodla jsem se pro 2, protože je kniha podle mě silně nadhodnocena. Trvalo mi 120 stran, než jsem se začetla a kniha začala být zajímavá a přestala (to jsem si tedy myslela) být o ničem. Ke konci začala mít dobrý spád, ale useknout ji ve chvíli, kdy začala být zajímavá, a potom dát o kolik dní posun dopředu... No nenadchlo mě to. Vlastně kniha celá mě nenadchla. Hlavní hrdinku si prostě oblíbit nelze, stejně jako nikoho z ostatních. Všichni jsou vlastně docela podobní, labilní, není v nich rozdíl. Nevím, prostě za mě ne.

Jarmila97
12.11.2018 5 z 5

naprosto skvělá kniha ač jsem ji měla doma prez rok a nechtělo se mi do ní nakonec mě uchvatila :)

sipkulka
10.11.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a musím říct že mě moc nezaujal. V práci hodně poslouchám audioknihy a narazila jsem na tuto, tak si říkám: proč to nezkusit v nejhorším jí utnu ;). Byla jsem knihou velmi mile překvapena - oproti filmu je to opravdu nebe a dudy ;)

jana79
08.11.2018 4 z 5

Velmi mile mě překvapila ze začátku jsem se občas zasekla, ale pak se to rozjede. Zajímavé rozuzlení a i když byla zfilmovana, radeji si necham v paměti tuto detektivku jako knihu.

Barbaanek
07.11.2018 4 z 5

Začala jsem číst tak říkajíc "na blind", tj. bez jakýchkoliv informací okolo. A byla příjemně překvapená! Předně mi vyloženě sedlo, že hlavní postava statečně bojuje (a chvílemi prohrává) s alkoholem, což mi ji příjemně zlidštilo. Ta představa, jak ráno mžourá na telefon a zoufale vzpomíná, co to proboha provedla, to je prostě super. Zápletka ne nezajímavá a rozuzlení jako krásná třešinka na dortu - ne překombinované, ne nelogické, prostě to tam sedlo. Za mě naprostá spokojenost.

Najezchlebova
07.11.2018 4 z 5

Napínavé, tajemné a v závěru na čtenáře čeká překvapení. Tedy je to detektivka, jak má být. Líbilo se mi to velmi.

Lenoulinka
04.11.2018 5 z 5

Musím říct, že mě kniha bavila. Z nevinného ježdění vlakem "do práce" se stal takový psycho thriller. Bavily mě postavy, které se ve svých kapitolách vykreslovaly. Kniha byla čtivá, měla děj a rozuzlení mě překvapilo. Oceňuji, že autorce stačilo pár osob a dokázala to zamotat. Na prvotinu to nebylo vůbec špatný.

Mindy
03.11.2018 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla (ale vždy jsem se musela malinko přinutit, hlavní hrdinka moc sympatická není). Děj trochu zdlouhavý, překombinovaný, ale konec to napravil.

lucie5407
01.11.2018

Takhle rychle jsem asi zadnou jinou knihu neprecetla. Pujcena nahodne v knihovne, nazev mi byl povedomy, ale nalepky Bestseller jsem si vsimla az doma. Zacetla jsem se okamzite a za par hodin jsem mela docteno. Velmi ctiva forma, obcas jsem se musela vracet kvuli preskakovani v case, ale to na ctivosti neubiralo. Konec byl pro me velkym prekvapenim, do posledni chvile jsem netusila kdo, co, jak, proc :) Urcite doporucuji.

Lucianka23
28.10.2018 5 z 5

Skvělá knížka! Doporučuji.

Lili
28.10.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku mi vběhla do cesty sama. Nijak jsem po jejím přečtení netoužila už proto, že jsem viděla filmové zpracování, zápletku jsem si mlhavě pamatovala, ale řetězec událostí už vůbec ne. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla, vpravila se „tam k nim“ a začala alespoň trochu akceptovat nepříjemnou Rachel, která se mi oblíbenou nestala ani ke konci. Ale časem mě ten příběh začal opravdu zajímat, co která postava viděla a jak si vyložila. Přečtená byla natošup!
Nemám ráda nálepky typu bestseller, kniha roku aj. Většinou se jim skoro záměrně vyhýbám a pokud na ně přeci jen narazím, jsem často v menšině, která nejásá. Nejásám ani tady, nemyslím, že je to něco velkomyslného, ale od určitý chvíle se stala neskutečně čtivou, napínavou, a ač jsem se nesžila ani s jednou z postav, pro jednou mi to nevadilo. Konečné vyústění mi přišlo trochu přehnaný, ale buď jak buď. Tohle byl příjemně strávený čas.

Morgainne
23.10.2018 2 z 5

Knih jsem si zcela náhodně půjčila v knihovně, netušila jsem, že má jít o tak vychvalovaný bestseller a že na DK má tisíce hodnocení. To jsem zjistila, že až po přečtení a pročítání komentářů, a souhlasím s většinou, která hodnotí do 3 hvězdiček. Já bych dala tak 2,5-3*.
V podstatě souhlasím s komentářem "verense" - pohled do hlavy alkoholika byl zajímavý, ale i tak mě Rachel tím svým vymýšlením si hrozně štvala. Knihy psané z pohledu více postav mám ráda, ale tady bylo opravdu potřeba soustředit se na to, kterou postavu zrovna čtu, protože někdy jejich myšlenkové pochody lehce splývaly. Také je důležité při čtení dávat pozor na datum, kdy se zrovna daná kapitola odehrává. Dívka ve vlaku je kniha na jedno přečtení a dvě odpoledne, není v ní žádná hlubší myšlenka, většina postav jsou labilní magoři, i když to na první pohled nevypadá.

Metla
20.10.2018 4 z 5

Takřka komorní psychologický thriller, ve kterém se prolínají osudy tří žen. Dotyčné snad závodí o titul Nejpitomější megera století: na vybranou máme mezi notorickou alkoholičkou, znuzenou ženou v domácnosti a bezohlednou mrchou. Každá z nich je svým způsobem duševně poškozená a jedno mají společné (nevím, jak to formulovat a vyhnout se spoileru). Střídají se osoby vypravěček i čas, je maximálně vhodné udržovat si přehled, co se kdy odehrává. Zpočátku je autorka na informace dost skoupá a dominují zmatené stavy věčně ožralé Rachel. Trochu jsem ji litovala a hodně mi lezla na nervy, ve výsledku však její linii vnímám coby osobní přínos. Jako exot, co se nikdy neopil, leč má v rodině a mezi známými několik alkoholiků, považuji za studijně zajímavý pobyt v hlavě osoby, která ztratila veškerou sebeúctu, vůli i ochotu vyhrabat se ze dna žumpy. Chlast ještě nikdy žádný problém nevyřešil, naopak, nepřestává mě tudíž překvapovat, kolik lidí k němu utíká bez ohledu na následky. Knihy jsou rozhodně lepší závislost, méně škodlivá;-). Pro Megan a hlavně Annu se mi pochopení nalézalo o něco hůř, možná jsem v tom směru taky exot, když jsou mi cizí zálety a hysterické výlevy.
Samotná zápletka je lehce netradičně podaná (tedy svědkyně na baterky a "vyšetřovatelka"/stalker v jednom), jinak postrádá originalitu. Zhruba v polovině románu poskytne spisovatelka zřetelné vodítko k pachateli zločinu a potom zbývá pouze otázka, za jakých okolností se to proflákne.
"K dívce ve vlaku" jsem přistupovala poněkud skepticky, takže jsem spíše mile překvapená, nakolik mě příběh chytnul... a už chápu, proč byla nadšená příbuzná, co mi knihu půjčila (vyléčená alkoholička). 70%

Katulinka69
20.10.2018 5 z 5

Super kniha,zhltnuto,ale se Zmizela bych nesrovnavala.

Mabie
16.10.2018 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale podle hodnocení, na jejichž základě jsem si knihu vybrala, dost nadhodnocená. Prostě měla velmi dobré PR.
Samotný příběh a hlavně postava alkoholičky jako hlavní hrdinky byl zajímavý, stejně jako popis jak se k takové závislosti propracovat (tedy aspoň pro mne). Vlastně to začne nenápadně a pak se to raz dva vymkne. Znám, resp. jsem znala, pár podobných případů, ale nikdy mne kromě znechucení nad blábolícím opilcem nenapadlo se zajímat proč pijí a dodnes to úplně nechápu.

cepice
13.10.2018 3 z 5

Slabší román, kde půlka knížky se dala přeskočit a o nic jste nepřišli. První půlku je kniha neskutečně otravná a o ničem. Pak to začne být mírně zajímavé a když si myslíte, jak to bude gradovat a jak epický bude finiš, tak budete akorát zklamáni. Čtěte v případě, že již nemáte co číst

Millyf
07.10.2018 4 z 5

Knihu som citala uz davnejsie,no viem,ze patrila medzi knihy,od ktorých sa mi tazko odputavalo,sice ku koncu som uz tusila,kto je za vsetkym,ale aj tak bola velmi napinava.Film som videla az po precitani,takze za mna jednoznačne kniha lepsia