Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoct, tohle je pro mě prostě pecka! Spousta lidí, co znám, tenhle příběh odsuzuje na základě toho, že viděli film, ale nečetli knihu. Já film neviděla, takže to (naštěstí) nemůžu posoudit, ale knížka se mi četla úplně sama. Výborný styl vyprávění. Napětí od začátku do konce. A na rozdíl od některých z vás mi byla Rachel opravdu sympatická :-) Mrzí mě, že druhá autorčina knížka je asi mnohem slabší, a vlastně ani nevím, jestli se do ní pustím.
Tohle se jí podle mě povedlo na výbornou.

aetos
06.10.2018 4 z 5

Není to nikterak hluboké dílo, ale čte se to jedním dechem. A takové knihy mám rád. Pokud bych ale knihu četl rozloženou například do dvou týdnů, tak si myslím, že mé hodnocení by bylo o hvězdu méně.

Tyto kriminální knihy, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel, nejsou postavené na situaci, kdy nemám čas celý den. Sednou, přečíst a koupit další. Konzumní thrillery pro konzumní společnost. A zde to vše funguje jak má. Spokojenost.

Macicekh
03.10.2018 3 z 5

Příběh zajímavý, ale nevím proč, hlavní hrdinka mě strašně rozčilovala..

Minah
01.10.2018 2 z 5

Obrovské zklamání. Průměrná kniha s předvídatelným dějem a ještě průměrnějším zakončením.

sasena
30.09.2018 4 z 5

Zajímavě napsaný kriminální /?/ příběh. Tady jsem fakt dost dlouho netušila, kdo je pachatel. A mimochodem - alkoholismus je fakt hodně ošklivá nemoc.

veronika8042
30.09.2018 5 z 5

Tenhle žánr knih úplně nečtu, ale byl kolem toho takový boom, že jsem si to prostě musela přečíst. A rozhodně nelituji! Knha mě pohltila, písmenka na strankách jsem hltala, že jsem to měla za jeden den přečtené. Za mě spokojenost :). Dokonce jsem se podívala i na film, a film mě taky úplně nezklamal...

janadibelkova
29.09.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale i tak mě kniha úplně nepřesvědčila..četla jsem tak nějak ze zvědavosti a určitě se k ní vracet nebudu, ale pokud máte rádi příběhy o vztazích, plné napětí a zvratů, bude se Vám líbit. A budete překvapeni, jak si jednotlivé postavy získají Vaše sympatie a během chvíle je nesnášíte a sympatie jsou jinde..takové přesýpací hodiny v lítosti, podezírání..je to vlastně zajímavé..

KláraH.
25.09.2018 3 z 5

Ale no tak co k tomu napsat. Asi v polovině knihy mi došlo, jak to asi bude a nemýlila jsem se. A to mi zkazilo ten dojem, že to pro mě vlastně nebylo překvapení. Škoda, jinak asi trochu provokující kniha, ale že bych byla napnutá jak malý gaťky, to bohužel nikoliv...

Kopretina
24.09.2018 5 z 5

No, ty jo! Dobrovolně se přiznávám, že knihu podobného žánru jsem dlouho nečetla. Proto mě asi tak chytla a nepustila. Včera (včera?) večer mi to nedalo a musela jsem ji dočíst. Můj tip, který se stále potvrzoval, nakonec prasknul jak bublina a mně zůstala pusa otevřená. Fakt hustý :D.

Aterianna
21.09.2018 4 z 5

Vidět hodnocení v bledě modré barvě mě trochu překvapilo. Dívka ve vlaku mě bavila, charakter hlavní hrdinky obzvláštněn stíny osobní minulosti, která se všemi okolnostmi dere plynutím příběhu na povrch až do vygradovaného finále... Ano, tomu finále možná můžeme částečně připsat vinu, jinak si toto hodnocení nedokáži nijak moc vysvětlit.Ale, jaká kniha podobného žánru tak nekončí, že?
Celý thriller patří za mě k těm lepším, a to, že je na žebříčku stále níže, jako několik dalších, než Zmizelá, je už tak. Určitě si ale nálepku kniha roku zaslouží.

skyline
21.09.2018 3 z 5

Od zacatku me hrozne rozcilovala Rachel, trochu magor. Nechtelo se mi knihu kvuli ni docist, ale nastesti se to v pulce zacalo trochu rozjizdet. Sice jsem uz vedela kdo za tim stoji, ale ten konec byl napinavy. Kdyz pominu ujetou Rachel , tak je to slusny thriller. Souhlasim s tim, ze v knize byli vsichni ujeti. Normalni byla jen Evie.

BoubelkaLulu
18.09.2018

Kniha se mi také velmi líbila. A víte proč? Nejdřív mě totiž naladila, pak byla pomalá a postupně se zrychlovala. Ke konci se to tááááhlo až to bylo rychlejší a rychlejší. Nakonec to byla moc fajnová jízda. A ani mi nevadilo, že tam byli všichni takoví divní. A hlavní hrdinka byla nejdivnější.

Markushka
18.09.2018 2 z 5

Začátek knihy mě naladil, ale celkově se mi příběh moc nelíbil. Důvodem asi bude, že mi byla nesympatická hlavní hrdinka i některé postavy a jejich motivy chování. Nějak se to celé táhlo.

Gejitka
13.09.2018 4 z 5

Další thriller, který jsem v poslední době četla. Kniha se mi líbila. Vůbec jsem netušila, jak to celé dopadne. Zajímavé bylo vyprávění příběhu dle jednotlivých postav (Rachel, Megan, Anna). Ještě se chci podívat na film, abych měla srovnání.

bigben
12.09.2018 1 z 5

Nelíbilo, děj mě nezaujal, postavy nesympatické. Velké zklamání

Hyaenodon
11.09.2018 2 z 5

Nejsem čtenářem detektivek, takže jsem zaujatý. Samotný příběh, dobrá, dejme tomu. Co mě ale v podstatě od začátku štvalo, byly jednotlivé postavy. Alkoholička Rachel vršící jednu chybu za druhou, hrubián Scott, hysterická Anna, které vadí, že Rachel projde pět bloků od domu. Ne, ne, jediná postava tam nebyla normální. A Ken... ehm... Tom tomu dal všemu korunu.

Bajunek
10.09.2018

Divka ve vlaku..ze začátku docela nezaživná, ale potom jsem dočetla hned. Konec jsem úplně hltala. Doporučuji

jindra3953
09.09.2018 3 z 5

Za mě průměrná krimi.

Véča
08.09.2018 2 z 5

Knihu jsem hodně dlouho odkládala, čekala jsem, až pomine ten velký "boom" kolem. Ale proč vlastně nastal a jak se tato kniha mohla dostat na první místo žebříčků, mi je větší záhadou než zmizení Megan.
Ze začátku jsem měla s knihou i s nesympatickými hrdiny trpělivost, ale od půlky jsem začala přeskakovat všechny emocionální výlevy a četla jen přímou řeč. Přišla jsem o něco? Pochybuji.
Už dlouho se mi nestalo, abych byla takto kritická, ale já zkrátka nevím, co na Dívce ve vlaku mám hledat pozitivního. Snad kromě dobrého nápadu, který byl ale bohužel hned od začátku špatně napsán.

yerisley
04.09.2018 5 z 5

Dostala jsem jako dárek a kniha mě vůbec nezklamala. Přečetla jsem jí za dva dny. Musela jsem vědět co bude dál a vyprávění Rachel je velmi čtivé a zajímavé. Na začátku jsem se těm alkoholovým zážitkům Rachel docela smála. Doporučuji přečíst a nekoukat prvně na film :-)