Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Glivuska
29.08.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale že bych ji označila za nejlepší detektivku, co jsem kdy četla, se říct nedá. Zajímavý nápad, ale pro mě poměrně zdlouhavý děj, navíc mi hlavní hrdinka byla dost nesympatická, tak jsem měla problém se do knížky začíst.

Sharru-ken
28.08.2018 3 z 5

Tři dívky, dvě zcela jistě labilní (ta třetí pravděpodobně taky) vypráví vcelku hezký příběh. Ta ich-forma, ač sem zcela jistě patří, působila celkem zvláštně. Pokud to mělo čtenáři pomoci se sžít s postavami, tak mně to moc nepomohlo. Možná je to opravdu kniha spíše pro ženy, to by snad i vysvětlovalo ten mužský stereotyp, který tu prezentují všechny mužské postavy. Teda postav jako šafránu... spíš než román bych to nazval trochu delší povídkou, ale doboru.

Triplex
27.08.2018 3 z 5

Kniha se dobře čte, donutí vás si uvědomit, že nikdy neexistuje jen jeden pohled na situaci a je třeba vidět věci z více úhlů. Celkově mi to ale nepřišlo až jako takový zázrak.

Čendovamáma
24.08.2018 4 z 5

Kniha je napsaná svižně a fakt dobře se čte. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do děje dostala, ale pak už sem knihu jen stěží odkládala. Závěr knihy byl naopak brutálně rychlý a dostalo to spád.
Dávám 4*

nicolettkaa
23.08.2018 4 z 5

Nejprve jsem viděla film, takže jsem věděla, co mám čekat. Knížka mě přesto, že jsem měla představu, jak to dopadne, hodně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Číst ji ale před shlédnutím filmu, užiju si ji asi víc :)

aliisalounu
21.08.2018 5 z 5

Řadím se do týmu nadšenců. Opravdu se mi tahle kniha velice líbila. Byla čtivá, ani jsem se nenadála a byl konec. Konec jsem opravdu nečekala.

pavči
19.08.2018 5 z 5

nádherne se četla. napínavé az do konce. jsem nadšená

kokos1
17.08.2018 4 z 5

Kniha napsaná dobře. Děj místy byl ale až nepřirozený. Konec nebyl překvapivý.

work
15.08.2018 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Výborně načteno, výborně napsáno, škoda jen mdlejšího konce. Jinak jedna z nejlepších moderních "krimi" a hlavne jedna z nejoroginálnějších.

iveta35
15.08.2018 4 z 5

Dobrá knížka, supr počtení a pro někoho i zamyšlení se nad alkoholismem ...)))

Zuzi98
14.08.2018 4 z 5

Dívku ve vlaku jsem četla až po hůře hodnocené knížce Do vody. Dívka ve vlaku mě bavila o něco méně, ale stejne musím říct, ze je to moc hezké čtení se zajímavě labilními postavami a nečekaným závěrem. Není to sice jedna z knížek, po jejichž přečtení jsem se musela s otevřenou pusou posadit a sklánět spisovatelce poklonu, ale za její přečtení jsem ráda.
Tento knižní hit mě v žádném případě nezklamal.

PabloFuentes
12.08.2018 5 z 5

Moc pěkné počtení. Sonda do duše alkoholičky okořeněná zápletkou vraždy. Čteno po návratu z Manchestru, kde jsme vždy vlakem projížděli mezi domy, přesně jak se to popisuje v knize. Závěr předvídatelný, ale dobře udělaný. Škoda, že film už se tak moc nepovedl.

lukasguran
11.08.2018 5 z 5

Naprosto fantastická kniha!!! Vřele doporučuji.

Bukovinska
08.08.2018 4 z 5

Fakt skvelá kniha. Rýchly spád nečakaný koniec. Tak ma vyzerať skutočný thriller. Čo mi ale vadilo bola ona. Rachel. Strašne mi liezla na nervy. Najviac ma dostalo to, že 3 mesiace chodila vlakom len aby sa jej spolubývajúca nedozvedela, že ju vyhodili. :D Určite si prečítam aj ďalšiu knihu od tejto autorky.

coffeelover2
05.08.2018 4 z 5

No nevím, trochu zklamání. Přece jen jsem tušila, kdo to asi byl. Určitě znám lepší knihy, ale do poslední chvíle jsem nevěděla jak to vlastně skončí, takže za to dávám plus.

Verry148
05.08.2018

Jedno velké páni. Vážně jsem nečekala, že knížka bude tak úžasná. Když jsem se dívala na film vůbec mě to nebralo a nemohla jsem se do děje zabrat. A navíc ve filmu více než polovina chybí. Knížka je podrobnější a nádherná. Doporučuji všemi deseti. Rachel byla sice alkoholička a myslím si, že to tomu příběhu také přidalo.
Líbí se jak každá postava vypráví svůj přiběh a nakonec se všechny střetnou.

ArwenAragorn
04.08.2018 4 z 5

Měla jsem už dlouho zálusk na tuto knihu, která vyvolala tak rozporuplné čtenářské reakce. Přečetla jsem ji na jeden zátah a představovala pro mě nevšední čtenářský zážitek. Napětí, zvraty, věrohodně vykreslené postavy, skvělá zápletka, to všechno tento výborný psychologický thriller splňuje. A věřím, že není určený jenom pro ženy.

medlovice
31.07.2018 4 z 5

Kniha je výborná do vlaku, na pláž, na lenošení s knihou v trávě nebo na terase, pokud se chcete tahat s tlustou knihou. Jak psala Agatha Christie , kvalitní příběh , který se musí číst s klidem Angličana .Dobré čtení pro lenošení, protože tady se nic neděje děj se hrozně táhne i když nenudí a po prokousání se 300 stránkama do sebe všechno zapadne. Nenudí i nudí, přeskakovala jsem i s chutí četla. Psychotriller s dobrou atmosférou. Shodou okolnosti jsem knihu četla ve stejné době kdy se děj odehrává, teda na přelomu července a srpna. Na Moravu dorazily tropy. Ten déšť jsem jim opravdu záviděla. Film dobře udělaný jen jinak situovaný.

Twinny
30.07.2018 3 z 5

Z myšlenek, představ a činů Rachel jsem fakt kvetla. Ještě se mi nestalo, že bych si každou druhou stránku říkala "ty seš ale blbá". A to neplatí jen o Rachel. Když se mi podařilo překonat nudný začátek, tak mě to začalo i bavit. Neříkám, že to byla úplná hovadina, ale jednou mi to stačilo.

Netopyr07
30.07.2018 5 z 5

Páni, tak musím říci, že mě to mile překvapilo. Jak se o knihách všude mluví, vždycky mě to odrazuje od čtení. Nicméně když zájem trochu opadne, zvědavost mi nedá. Toto dílo mě ovšem NADCHLO, až mě to samotnou překvapuje. Sice jsem viděla první film, nicméně kniha rozhodně překonala má očekávání. Jedna z výborných detektivek, nebo psychothrillerů.