Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Coudy_no1
24.07.2018 4 z 5

doporučuji :)

šipek
16.07.2018 4 z 5

Tak dávám čtyři hvězdičky. Zajímavý styl psaní z pohledu tří hlavních postav této knihy. Nechybí spád, děj je zajímavý, jen mě mrzelo, že jsem nejprve viděl film a následně četl knihu. Tohle se mi stalo poprvé a naposledy.

bookwoman
16.07.2018 5 z 5

I když jsou recenze a názory na tuto knihu všelijaké, mně se knížka líbila. Podle mě byl fajn nápad, že hlavní hrdinka, Rachel, byla alkoholička. I když občas jsem si říkala : ,,Rachel, už nepíj, nepomůže ti to." , tak musím říct, že bylo dost zajímavé, jak si postupně vzpomínala na " tamtu" sobotu a vlastně přišla na vyřešení celého případu. Taky mě bavilo, jak byla knížka vyprávěna z pohledu více lidí. Když jsem knížku četla, tak jsem měla více tipů, kdo by mohl Megan zabít, takže mě celkem překvapilo, když jsem zjistila kdo je vrah. Knížka byla zajímavě napsaná, a určitě se teď, po přečtení chci kouknout i na film.

caroline7390
16.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Jsem ráda, že jsem si v tomto případě nejdříve přečetla knihu a až potom viděla film. Opět se potvrdilo, že jsou knihy mnohem lepší.

Lymril
14.07.2018 3 z 5

Nebylo to špatný. Opravdu ne, ale ta reklama a nadšení ostatních lidí mi přišli zbytečné. Není to nic tak světoborného ani "nového". Ale i tak jsem se při čtení nenudila, ale rozhodně nemůžu říct, že mě to nějak dostalo.

Ivetaaa
09.07.2018 4 z 5

Fajn knížka:)

Maevie
09.07.2018 3 z 5

Dlouhodobě mám problém s nálepkami bestselleru, které kolikrát ve čtenáři vzbudí jenom velké očekávání. Ani u této knížky nemám po přečtení pocit nějakého velkého nadšení a vlastně kromě toho, že je knížka čtivá a autorka měla dobrý nápad, k ní nelze nic dalšího říct.

modrakytara
06.07.2018 3 z 5

Jako oddychová kniha dobrý. Konec mě nijak zvlášť nepřekvapil a musela jsem na nějaký pořádný děj čekat na posledních 20 stran. Ale postava Rachel hezky napsaná.

ikul
03.07.2018

Po shlédnutí filmu už nemám zájem tuto knihu číst a proto ji nebudu hodnotit. Věnuji ji někomu, kdo si ji rád přečte.

Plaknel
30.06.2018 3 z 5

Celkem to šlo

ikorka
28.06.2018 4 z 5

Nevim no, asi jsem od toho čekala víc. Hlavní hrdinka mi v některých situacích připadla dětinská, nevyzrálá a panovačná. Na druhou stranu, příběh byl čtivý, 4 hvězdy.

verunecek
28.06.2018 4 z 5

jak tak čtu jine komentáře, tak to pro dost lidi takovy bestseller neni...ale ja mam jiny nazor, zaujala me hned od zacatku, poslednich 180stran jsem chtela docist za kazdou cenu jeste v ten den...jen mě s*ala postava Anny...nechapu ze nekdo kdo rozvrátil manželství nevidi ze udělal něco špatného, ze ublížil tomu co zustal sam, ikdyz byla Rach alkoholicka nezaslouzila si hnusne jednani ani od Anny, Toma natoz od policistů, nebo Scotta... schytava to teda pořádně...jen od te Cath - bytne to bylo celkem zaslouzene... jinak je to velmi procitené a ma to spád!

Doporucuji ;)

az bude cas chci videt film ;)

Film jsem videla a knizka je o moc lepsi...maji tam oproti knizce nejasnosti a to me na filmu vytacelo,to by melo byt tresny takhle mystifikovat divaky!!

JmenujiSeZuzla
20.06.2018 3 z 5

Kniha je pro mne opravdovým zklamáním. Těšila jsem se po delší době na knihu, která mě vtáhne a nebudu se moci odtrhnout. Dokonce jsem ji četla i v originále, abych měla příběh přímo z první ruky. Nálepka bestselleru asi není na správném místě. V thrillerech a detektivkách nemám moc zkušeností, protože dávám přednost jiným žánrům, takže jsem neměla moc s čím srovnávat, bohužel jsem byla spíše smutná. Začátek knihy se mi docela vlekl. I tím, že jsem knihu přečetla v původním znění (tedy v angličtině), zdlouhavé popisy a vyprávění, které nevedlo k většímu posunu v příběhu, mě unavovaly. Těšila jsem se na překvapivý konec, který byl slibován, bohužel nenastal. Čekala jsem, že se tam objeví nějaký obří zvrat a kniha dostane spád a nebudu pořádně vědět, co se děje, ale ne. Sice spád dostala (v druhé polovině knihy), ale konec byl v jistém slova smyslu očekávaný. Film jsem neviděla, ale mám v plánu se na něj podívat a zjistit, jestli aspoň jeho filmové zpracování stojí za víc než knižní předloha. Co mi naopak na knize bylo sympatické, tak to postavy. Nejsem sice cílová skupina, tedy některé činy hrdinů pro mne byly dosti nepochopitelné a zvláštní, tak se mi líbily a jejich zajímavost alespoň přidala knize na lepším hodnocení. Samotná myšlenka knihy si myslím, že je parádní. Bohužel způsob, jakým byla provedena, je horší. Trošku nedokážu pochopit důvod toho, že kniha byla tak dobře hodnocena a ze všech koutů vychvalována. Autorčin styl také nebyl nijak více osobitý. Zajímalo by mě, jestli kniha ''Do vody'' od Pauly bude stejným zklamáním (protože je podle kritiků také skvělá) nebo jestli mne naopak ohromí.

Pav
19.06.2018 3 z 5

Moc mě to neohromilo. Nějak mi nevyhovuje styl autorky, která příběh vypráví očima několika postav. Pachatele jsem odhalila cca ve dvou třetinách a Rachel mi trochu lezla na nervy. Každopádně je to neotřelé téma.

FlLys
18.06.2018 4 z 5

Na této knize by mělo být napsané nevhodné pro bezdětné třicítky toužící po dítěti, docela psycho...
Jinak pěkná knížka, čtivá, zajímavá především pro ty kdo jezdí pravidelně vlakem.

Lunitka
16.06.2018 3 z 5

Necetla se spatne, ale i tak pro me je to jedna z knih, kdy uz za tyden nevim o cem byla. Jednou a staci.

marve
14.06.2018 5 z 5

Skvělé

daudurhundur
13.06.2018 1 z 5

Úplně nechápu ten hype, který tuhle knihu provázel. Běžná detektivka s předvídatelným rozuzlením (ne, tohle skutečně není "překvapivý konec"), od ostatních tuctovek se odlišuje snad jen nesympatičností hrdinky, hysteričností vedlejších postav a rozvleklým úvodem (cca první třetina se docela táhne).
(i když uznávám, že asi nejsem úplná cílovka...)

iveta3867
12.06.2018 4 z 5

jedním dechem, super bylo, že opravdu až do konce nevíte, kdo to byl:).. ocenila jsem taky nový, neokoukaný námět thrilleru..

verulinka20
10.06.2018 4 z 5

Ač jsem to nečekala a měla jsem v minulosti problém se do knihy začíst (odrazovaly mě citové problémy hlavní hrdinky), nyní jsem knihu po pár měsících opět otevřela a světě div se, dočetla. A světě div se ještě víc - je skvělá. Zvrat a celé rozuzlení je nečekané, fakt mě to překvapilo. Žádný nudný konec, opravdu se tam něco dělo. Jediné, co bych vytkla je, že (pro labilního jedince jako jsem já) se kniha nedá číst, když sami máte osobní/vztahové/citové problémy, protože se s hlavní hrdinkou (i když nejste alkoholik) můžete ztotožnit a to vám vůbec, ale vůbec nepřidá.
Jinak to bylo fajn čtení, četlo se jedním dechem ..