Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Peetullka
09.06.2018 3 z 5

Velký bestseller, ale upřímně, kniha byla fajn, ale čekala jsem asi něco víc.

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Přečíst knihu, nekoukat na film :) Kniha je mega super a škoda, že mě někdo nepřesvědčil (jako se já teď snažím) :) k tomu, abych si ten film fakt nepouštěl. Ale protože mojí vášní jsou jak knihy, tak i filmy, mám to 50/50, tak jsem ten film pustil a NE NE. Fakt NE. Mám rád tu herečku, je super, ale ten film nedokáže zobrazit ty pocity. A ta kniha je hodně o vnitřním hlasu, tím žádný spoiler nepíšu, je to zkrátka příběh, vyprávění a to se do filmu prostě dostat nedá....

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

určite jeden z nejpeších psycho thrilleru. četla jsem i Zmizelá od flynové , ale tohle bylo několikrát lepší a čtivější. Moc mě to bavilo

Merlinit
01.06.2018 1 z 5

Žádná sláva. Hlavní postavy protivné až do krajnosti (Rachel chybí kázeň, sebeúcta a logika, Megan pokora a Anna je dost otravná, mírně zákeřná a sakra hodně neurotická), děj se posouvá jen zvolna a škobrtavě. Příště si raději přečtu něco jiného.

lapagerie
28.05.2018 2 z 5

Mnoho povyku pro nic. Nevím, proč má tahle kniha nálepku Bestseller. Řekla bych, že je to běžná detektivka, odlišná jen tím, že hlavní hrdinka je alkoholička...

BarboraMichlová
27.05.2018 3 z 5

Opět jsem se trochu nešťastně nechala zlákat nálepkou "Bestseller". Čekala jsem napětí od začátku do konce, jak mi většina recenzí slibovala. Kvůli tomu se mi prvních 200 stran zdálo poněkud zdlouhavých a utahaných, pak ale kniha nabrala vcelku rychlý spád a konečně se příběh začal posouvat kupředu. Nemohu říct, že by na mě kniha udělala nějaký extra dojem. Je to takový průměrný dramatický příběh (nálepka thriller dle mého názoru není na místě), ale ve výsledku to bylo vlastně docela fajn a bavilo mě hádat pointu a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky. :)

(SPOILERY) Dramaticky vyprávěné a zkreslené vzpomínky jedné zoufalé alkoholičky, která se nesnaží odrazit ode dna a stále se upíná na život minulý. Tak nějak bych zhodnotila knihu po přečtení. Hlavní postavy mi nesedly, řekla bych, že mi byly dokonce protivné. Avšak na konci, když se rozklíčovala pointa celé knihy a postavy byly nastíněné z lehce jiného úhlu, vzala jsem je na milost :D
Rachel: hlavní postava, zoufalá alkoholička, po rozvodu bydlí u své známé, každý den jezdí vlakem na oko do práce, je však už několik měsíců propuštěna, cestou vlakem pozoruje domy v místě, kde dříve s manželem sama bydlela a zaměří se na mladý pár, celou knihu mi byla značně protivná tím, jak se chovala, co dělala a co říkala, na konci jsem však (možná i spolu s ní :D) zjistila, že vůbec není tak hrozná, jak se nám mohlo zdát ...
Megan: žena, kterou Rachel každý den pozorovala, zprvu se nám může zdát až panensky čistá a nevinná, v průběhu ale zjišťujeme, že zdání opravdu často klame, a že toho na svůj věk prožila ažaž ... ¨
Ann: mladá žena, která "dopomohla" k rozpadu manželství, nastěhovala se do domu svého milence, pár chvil po tom, co se odtamtud odstěhovala jeho manželka, a už v té době byla s oním milencem v jiném stavu ... typická mrcha, která zničí rodinu, nakonec z toho však vyjde nejlépe ...

MishelleBlack
24.05.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku pro mě byla trochu zklamáním. Čekala jsem úchvatné drama, které mi většina recenzí slibovala, ale nakonec to tak skvělé vůbec nebylo.
Hlavní postavy mi moc nesedly. Co se té zápletky týče, tak od začátku bylo jasné, že se autorka bude snažit odhalit vraha až ke konci a bude nám házet falešné stopy. Nakonec jsem ani nebyla moc překvapená koncem, už pár kapitol před se to jednoduše dalo čekat.
/spoilery/ Rachel mi jako postava vůbec nesedla. Věčné pití, lhaní, podezřívání a problémy. Megan nebyla o nic lepší - znuděná, nešťastná manželka hledá povyražení jinde a vymstí se jí to. Anna mi ze všech sedla asi nejvíc. Ačkoliv mi přišlo, že je posedlá představou dokonalé rodinky a nic jí nemohlo stát v cestě, a toho fanouškem úplně nejsem. /konec spoilerů/
Celkově dávám jen dvě hvězdy. Zkusím si knížku přečíst někdy jindy, s odstupem, a možná názor změním. Ale nyní mě prostě nějak neuchvátila.

zuzad
23.05.2018 2 z 5

Hlavní postava Rachel mi šla šíleně na nervy, což mi znechutilo celou knihu. Takhle zkrachovalou existenci aby člověk pohledal. Dočetla jsem jen z principu. Nechápu, proč je kniha tak populární.

Hunters
22.05.2018 5 z 5

Nejdřív jsem podlehl dojmu, že jde spíš o děvku ve vlaku, ale postupně se rozplétal zajímavý příběh a to je přesně ten typ příběhů, kdy nevíte, co jak bude a to je právě to, co vás vtáhne. Poněkud zvláštní sloh, ale to je asi překladem... za mě ale dobrá kniha.

any37
20.05.2018 5 z 5

Tohle vůbec není žánr, který normálně čtu, ale do knihy jsem se zamilovala. Slova jsem přímo hltala. Autorka píše vážně skvěle. Chování postav a jejich vlastnosti na začátku knihy se úplně liší od těch vlastností na konci - to jak si Rachel představovala Jess a Jasona je úplný opak Megan a Scotta. Nebo chování Toma v prvních 3/4 vs. v poslední čtvrtině - BUM!!!

Marekh
20.05.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře, nenudil jsem se. Zpočátku jsem si myslel, že knihu ohodnotím na 100 %, ale po přečtení jsem dospěl k závěru, že ji ohodnotím na 4 hvězdičky.

V minulosti jsem si stáhnul film, podíval jsem se zhruba 30 minut a film jsem vypnul a už jsem se k němu nevrátil, nebavil mne. Kniha se mi líbila mnohem více.

Tyrkysová
18.05.2018 4 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu 3 hlavních hrdinek se čte dobře, má spád a ke konci, kde se všechny dějové linky protínají, již rychle graduje. Psychologie postav je vykreslena velmi dobře, na druhou stranu každá z nich má "něco", takže v celé knize nezbývá nikdo, kdo by byl vlastně úplně "normální". Osobně mi trošku vadilo přeskakování v čase, jak se děj dobře čte, zapomínala jsem číst data a musela se vracet, abych se podívala. Určitě ale stojí za přečtení, i když jsem, vzhledem k vychvalování všude možně, asi čekala o maličko víc :)

Pazďa
16.05.2018 1 z 5

Celková zápletka knihy byla zajímavá ovšem kámen úrazu jsou hlavní postavy. Kniha je střídavě psána z pohledu tří žen, přičemž ani jedna není zajímá ani líbivá, naopak, každý z pohledů se vám hnusí z různých důvodů. Rachel, hlavní postava je zoufalá alkoholička z rozpadlým životem která má v čtenáři vzbudit soucit což se jí ovšem absolutně nedaří. Anna je v nitru zlá mrcha a jako poslední tu máme husičku Megan která nemá ponětí co od života chce a tak přebíhá a přebíhá což se jí poctivě vymstí. Kniha nemá do třetí třetiny pořádný spád a i vyvrcholení je ve výsledku dost mdlé protože naznačení "nečekaného" pachatele proběhne asi o 50 stran dřív než si hlavní postava dá dvě a dvě dohromady.

Liggy
16.05.2018 2 z 5

Nic moc. Hlavní postava - alkoholička měla nejasný pocit, že se stalo něco zlého, postupně všechny obtěžovala svými víceméně výplody fantazie, pořád byla pod vlivem a občas se pozvracela, nebo si někde natloukla nos.
Zápletka sama o sobě byla zajímavá a rozuzlení také, jen nechápu, proč hrdinka knížky musí být věčně v lihu, nebo ve vlaku, případně oboje.

Eviku-miluna
11.05.2018 3 z 5

Dostala jsem darem. Napínavé a čtivé. Doporučuji. Film o poznání horší ale tak už to bývá

LajkaVonSputnik
11.05.2018 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku, možná i proto, že sama jezdím do zaměstnání vlakem. To, že hlavní hrdinka působí politvánihodným až nechutným dojmem mi přišlo zajímavé a vlasntě i motiv alkoholického okna - kdo z nás nějaké to okénko někdy neměl? Co ovšem musím zkritizovat je konec knihy. Zbytečně překombinovaný americký závěr mě velice zklamal, až jsem přemýšlela, že 1 hvězdu v hodnocení seberu. Ale jelikož valná většina knihy byla parádně čitelná, tak nechám plný počet.

zimka.r
09.05.2018 3 z 5

Pár knížek, kde mi nesedla hlavní postava, už mám přečtených....ale tady mi alkoholička vyloženě vadila. Nicméně závěr se mi líbil. Na film koukat nebudu. Pokud něco čtu, nekoukám na film a naopak :)

esfinge
07.05.2018 3 z 5

Napad pribehu dobry a cetlo se i dobre. Ale kdyz me tak vadilo, ze byla Rachel furt pod vlivem...

Mire
05.05.2018 2 z 5

Není to knížka, ke které bych se chtěla vrátit a přečíst si ji znovu.

jan0504
30.04.2018 4 z 5

Nedá sa uprieť originalita knihy: príbeh rozprávajú 3 ženy formou denníka. Ale...je to obyčajný krimi thriller...a až niekde v polovičke knihy ma to začalo konečne ťahať, aby som ju čítal ďalej. Kniha mala neskutočný marketing pri jej vydaní a ešte bol aj podľa nej natočený film. Nechápem dôvod...asi tu má niekto "tlačenku" :-)