Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

may.t
25.04.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, napsaná v zajímavém stylu. Je osvěžující, že není hlavní postavou vždy úplně kladná osoba plná ctností a řádného života. Pokud tohle čtenář přijme jako fakt, je to velice čtivé a napínavé.

Míša.Šnaj
23.04.2018 5 z 5

Věřím, že tohle není příběh pro každého, i proto se na knihu objevují tak odlišné komentáře. Sama jsem z počátku měla problém se smířit s faktem, že vypravěčkou je nezaměstnaná alkoholička, takže jak si u některých knih velmi oblíbíte určité postavy nebo se do nich dokonce vžíváte, zde si budete radši myslet své. Příběh je ale skvěle promyšlený a až do konce vás autorka napíná, co se vlastně stalo. Člověk během knihy několikrát změní svůj názor ohledně vraha a pokud se někdo nakonec přece trefí, tak ho obdivuji :)

verense
23.04.2018 3 z 5

Opět se mi potvrdilo, že bestsellerem se nestává kniha, která je skutečně dobrá, ale kniha, která má skutečně dobrý marketing. Už jsem se odnaučila od bombasticky vychvalovaných knih očekávat něco lepšího než průměr. Dívka ve vlaku není špatná, základní myšlenka má něco do sebe, pohled do hlavy alkoholika byl rozhodně zajímavý. Navíc mám ráda knihy s více vypravěči, jenže tady jsou všechny tři postavy psané na jedno brdo, že jsem se občas ztrácela v tom, jestli vypráví Rachel, Megan či Anna. A chyběla mi tam aspoň jedna trochu sympatická postava, na jejíž objevení na scéně bych se mohla těšit. Takhle řadím Dívku ve vlaku do kategorie "Tak jsem to taky přečetla" a zatím nějak nemám chuti se k autorce vracet.

malkina11
22.04.2018 2 z 5

Teda... žádná hitparáda! Jsem zklamaná a měla jsem problém knihu dočíst.

dagmar0959
21.04.2018 4 z 5

Čtivá, napínavá knížka, zajímavá hlavní hrdinka, nesympatická. Film bych asi nepochopila, kdybych neznala knihu, dokoukala jsem z povinnosti. Nechápu, proč byl ve filmu děj přenesený z Anglie do USA.

KKK
20.04.2018

Tak ta mě totálně zklamala!

Rihatama
20.04.2018 5 z 5

Paula Hawkins vytvořila dosti nesympatickou, někdy vážně příšernou hlavní hrdinku, což nebývá obvykle dobrý předpoklad pro bestseller. Docela odvaha. Příběh nevypráví pouze Rachel a toliko z okna vlaku. V jeho průběhu do něj vstupují se svým pohledem na dotčené události další dvě ženy. Vlastně se nám před očima profiluje taková menší plejáda manželů lhářů a nešťastných ex/manželek. Přečetla jsem si příjemně důvtipný, tak trochu sociologický a tak trochu krimi román, psaný lehkým perem, který u mě udržoval více méně stálou hladinku zvědavosti a zájmu. Mou výhodou zdá se je, že jsem doposud neviděla film ani nečetla Zmizelou.

david5746
17.04.2018 4 z 5

Tady jsem dřív viděl film, ale to vůbec nevadilo, protože jsem si z něj stejně skoro nic nepamatoval. Dívka ve vlaku je napínavý a vcelku svižně plynoucí thriler. Autorka přepíná 3 vypravěčky a občas nechronologicky, což může být problém, protože začátek předchozí kapitoly a na ní uvedené datum asi nikdo nehledá, takže jednou za čas si musí čtenář i trochu zadedukovat, kam to do děje vlastně zařadit. Ale to je asi tak všechno, co mi na tom trochu vadilo, 3 vypravěčky nám postupně rozpletou, jak se to všechno přihodilo, subjektivně se kniha zlepšovala, zatímco začátek jsem četl snad týden, tak poslední třetina padla za odpoledne, protože se prostě nedalo přestat. Vypravěčka Rachel nám jako přidanou hodnotu dá ještě pěknou sondu do hlavy alkoholičky - odkopnuté manželky a to také stojí za to.
Jo a vlastně mi trochu vadilo, jak vrah ve finále ze sebe všechno jako ve škole pěkně po pořádku a víceméně dobrovolně vysypal, tenhle moment mohla autorka ještě promakat, ale na dramatičnosti to neubírá.

Tomiholula
16.04.2018 5 z 5

Mňa kniha veľmi zaujala, nevedela som ju odložiť. Veľmi napínavé, a aj napriek niektorým zdĺhavým pasážam sa dobre čítala.

Žurinka
16.04.2018 4 z 5

nejprve sem viděla film, pak si přečetla knihu. ze začátku jsem byla zmatená ale ten konec jsem nečekala

Zdenas5
15.04.2018 1 z 5

Velké zklamání, čekala jsem mnohem víc. Hlavní hrdinka byla nesympatická. Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Film jsem nedokoukala.

pepa4081
15.04.2018 1 z 5

Jen díky některým komentářům zde na Databázi si nepřipadám divně. Opět se mi potvrdilo, že některá vychvalovaná díla nejsou pro mě. Dělám to jen vyjímečně, ale zde jsem přeskakoval věty i odstavce, abych už měl knížku za sebou. Velmi dlouho se nic nedělo, a i pak to byla slabota. Hlavní hrdinka jen šmíruje a řeší své alkoholové problémy. (Mimochodem alkoholické deprese jsou zde popsány velmi realisticky.) Ani jedna postava v knize mi nebyla sympatická - já znám ženy jako tisíckrát lepší, než jsou zde popsány. V poslední třetině knihy jsem uhodl, kdo je vrah a čekal jen, jak mu to dokáží. Knížka si čtenáře jistě najde, (mé manželce se například celkem líbila) ale pro mne to byla opravdu veliká nuda.

yaja8823
15.04.2018 3 z 5

Film jsem na štěstí neviděla.... kniha se četla dobře, místy zmatený popis osob, trochu se mi pletli...ale jinak se mi líbila.

Polinka92
13.04.2018 1 z 5

Ze startu jsem byla zmatena. Působilo to, jako by se kniha zakládala na: "Jedu vlakem do práce" a "jedu vlakem z práce".
Překvapením bylo, jak se to dále vyvíjelo.
Ano, kniha se mi ve výsledku i trochu líbila. Za to film mě brutálně zklamal.

Hania932
12.04.2018 5 z 5

Když jsem se dívala na film musela jsem ho v půlce vypnou protože pro mě byl příběh pomatený a nepochopitelný. Ponějaké době jsem si řekla že si přečtu knihu a já musím říct že jsem nadšená! Kniha se velmi dobře čte. Je zajímavá, dramatická a napínavá od začátku do konce! A ten konec? No to jsem teda vůbec nečekala. Za mě velmi dobrá a napínavá kniha! A teď když už ten příběh chápu tak se těším až se znovu podívám na film. :D

Ronnieve123
12.04.2018 5 z 5

Velice zajímavá kniha, dobře se čte. Nesedne každému ale pro mě to byla dobra kniha.

myšpa
05.04.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku je napínavá, kniha se mi líbila. Film jsem neviděla.

SmisekIvuska
05.04.2018 4 z 5

Knížka byla fajn - napsaná je čtivě, ale je pravda, že v určité fázi mě už o tom pití přestávalo bavit číst. Chápu, že když člověk klesne na dno, tak ho to jen tak nepustí, ale....

leona223
05.04.2018 4 z 5

Po přečtení několika desítek stran jsem film shlédla v TV. A vůbec toho nelituji, knihu jsem dočetla. I když psychothrillery nevyhledávám, nakonec se mi to docela líbilo. A souhlasím s "majáčkem", je to čtivé a celkem dobře propracované.

majáček
05.04.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku je psána stylem, který je pro mnohé tzv. matoucí. Musí se vracet někdy, kdo je kdo a co vlastně, ale až si zvykne, tak to má spád. Život ženy, který se jí zhroutí kvůli nemožnosti otěhotnění. To se zprvu nám čtenářům jen zdá. Měli bychom se zamyslet nad tím, proč a jak se dostala do takové situace. Má to děj, čtivá a velmi dobře propracovaná. Ne všem vyhovují psychologické thrillerry.