Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Nočnípták
04.04.2018

Tohle teda byla slabota.Sice jsem ji dočetla,ale přiznávám,že jsem přeskakovala.Dřív než jsem došla do poloviny bylo jasno. Do vody teda rozhodně číst nebudu.

Petro..nella
04.04.2018 5 z 5

Buďte rádi že jste neviděli film, ještě horší

EleanorJane
03.04.2018 3 z 5

Že by mě děj nějak táhl, to říct nemůžu. To že jsem ji chtěla dočíst, za to mohla moje motivace a touha po rozuzlení. Nicméně autorka použila nepředvídatelnou zápletku.

Pitbullka
03.04.2018 2 z 5

Kniha,která měla lepší marketing než samotný obsah. Věčně opilá Rachel byla chvílemi až otravná. Kniha mohla být minimálně o třetinu kratší, protože ve velké části knihy se toho moc nedělo. Vlastně až v závěru. Tím se podle mě autorka snažila všechno tak nějak dohnat, tak to zdramatizovala jak to šlo. Za mě kniha opravdu slabý průměr.

BarbaNechanicka
02.04.2018 4 z 5

Ač tenhle žánr úplně vyhledávám,kniha byla hodně čtivá.

Candide
02.04.2018

Mně ty moderní detektivky nějak nejdou. Stejně jako třeba u Zamilované hypnotizérky Liany Moriarty jsem vraha odhalila před stranou 100, a zatímco Hypnotizérku jsem odložila, protože jsem do dalších 300 stran naprosto ztratila motivaci, Dívce ve vlaku jsem se rozhodla dát šanci, když je to ten bestseller, všichni o ní mluví a básní a narozdíl od ZH mám těch stran před sebou jenom 200... No, ve finále by se nic nestalo, kdybych ji taky včas odložila. Ničím nepřekvapila, jen potvrdila svou plytkost a předvídatelnost. Autorka neumí gradovat děj ani udržovat napětí. Srovnávání se Zmizelou považuji za naprosto zcestné, Dívka ve vlaku ji nesahá ani po kotníky (a to jsem Zmizelou viděla jenom jako film).
Ze současné tvorby mě naposledy zaujali Nesbovi Lovci hlav. Od té doby jen nuda nuda, šeď šeď (i u samotného Nesba). Raději půjdu místo thrillerů oprašovat fantasy. Snad budu úspěšnější.

iceVS
31.03.2018 odpad!

Nenápadité, od první třetiny bylo jasno... knihu jsem přečetla s velkým sebezapřením, všichni ji tak chválili... ale prostě věčně opilou, obtloustlou a zanedbanou blbku nezkousnu

cmelda26
30.03.2018 4 z 5

nezklamala

Kačkaknihomol
28.03.2018 4 z 5

Thrillery nejsou úplně můj rybníček, takže nemůžu moc (skoro vůbec) porovnávat. Proto není žádným divem, že se mi kniha líbila a že na mě působila napínavě, jsem prostě amatér.
Do příběhu jsem byla hozena bezhlavě, informace týkající se Rachel se nám vynořují postupně, což je fajn, jelikož i na začátku jsem se musela trochu rozmrkat. Když to porovnám s filmem, tam to bez přečtení knihy muselo být stokrát věci, většina věcí je tu jen naťuknutá, střídání pohledů působí hodně chaoticky a flashbacky, ty taky úplně nefungují.
Po trochu zmateném konci jsem se do příběhu ponořila. Pravda, prvních sto stránek je to hodně o zášti Rachel, cítila jsem se pekelně frustrovaně jako ona.
Největší problém vězí v postavách. Ne že by byly špatně napsané, naopak, jsou uvěřitelné, nechybí tu sex a opačná strana lidské povahy nebo třeba přetvářka. Jde o tři hlavní hrdinky. Tedy Rachel, Megan a Annu. Jsou hrozně nesympatické. Sice nepotřebuji nějakého věčně optimistického člověka, ale come on, trocha sympatie by bodla. Potencioálně "nejmilejší" hrdinkou je tu Rachel, se kterou jsem soucítila a na konci se ukázalo, že za to vlastně ani nemohla, ale na kafe bych s ní nešla. Dále je tu Megan, jejíž prostřednictví je dost zvláštní a její cesty do minulosti hodně pomáhají k docelení celé zápletky. Pak je tu samozřejmě Anna. Řeknu vám, člověk ji nenávidí od první stránky. Z jejího pohledu sálá jakási rodinná falešnost a spokojenost, sama je radši milenkou nežli manželkou. Ta mě vždycky hrozně štvala, přestože mě její kapitoly nejvíc bavily.
Kniha dopadne, jak bych to u detektivky pro ženy čekala. Překvapivě, až na to, že jsem tak nějak tušila, že to překvapivé bude. Že vrahem bude ta nejvíc překvapující postava. Což opravdu byla. Ale přiznám se, že mě to stejně tak bavilo číst, ke konci je to o nervy.
Je to prostě thriller pro ženy. Překvapivý tím divným způsobem, strhující, hlavní postava (y), jsou většinou psychicky labilní. Takže moc nechápu, čím si čtenářky tahle kniha získala, ale budiž, mně se přeci líbila taky.

Trolice
25.03.2018 1 z 5

Tato kniha má hodně fanoušků, ale za mě teda ne... Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, věčně opilá, nic si nepamatuje a potom velkým zázrakem vše rozluští

Bobina74
23.03.2018 3 z 5

Tak tohle moc ne. Detektivkářský průměr. Chvílemi to bylo napínavé, tak už jsem se začala těšit, že konečně....a ejhle zase jsem se přistihla, že u toho myslím co zítra uvařím....a to je u detektivky průšvih.
P.s. : Bohužel mně to odradilo na tolik, že "Do vody" už neskočím...

markettH
22.03.2018 2 z 5

Dlouho jsem čekala než jsem si ji v knihovně mohla půjčit. Bohužel nesplnila moje očekávání. Kniha byla pro mně byla zdlouhavá a hodně vyumělkovaná. Existují mnohem lepší detektivky než je tato, ale styl psaní byl čtivý.

eva3695
22.03.2018 3 z 5

Skoro třičtvrtě knížky mě nebavilo, až konec trochu, když se něco začalo dít. Mě Dívka ve vlaku nezaujala.Četla jsem hrozně dlouho a opravdu mě nebavila...

verca0794
20.03.2018 5 z 5

Dobře se četla a napínavá až do samotného konce :)

ComposeAdela
19.03.2018 2 z 5

Ale lepší dvě hvězdičky.
Knížka není nečitelná, měla jsem ji přečtenou během jediného dne, ale zdálo se mi jaksi, že to nikam nevede. Zkrátka kdyby to nebylo napínavé a nechtěla jsem vědět, co se vlastně stalo, tak jsem se vůbec nenutila číst dál, ale takhle mě to zajímalo. Nicméně konec se mi líbil, děj se rozpohyboval a snaha z předchozích asi tak dvou set nebo více stran se vyplatila.

vivalamuff
18.03.2018 4 z 5

Dočteno :-) Já jsem spokojená. Zpočátku jsem měla strach, že jsem sáhla po špatné knize (kvůli zdejším recenzím), ale naštěstí pro mě jsem to zkusila a zažila několik napínavých večerů u Dívky ve vlaku.
Problémy jsem měla pouze se všemi třemi hlavními hrdinkami a jejich charaktery. Jedna ženská horší než druhá! Až mi z toho bylo na nic :-( Vlastně mi bylo líto pouze Rachel. Ta jediná byla nakonec obětí. Nechci se jí však nějak zastávat. Tolik věcí si způsobila sama - hlavně pitím, ale dokážu pochopit, že do toho takhle spadla. Věřím, že existuje hodně žen, které potkal stejný nebo hodně podobný osud a odsuzovat je za to rozhodně nehodlám. Člověk by si měl zamést nejdříve před vlastním prahem.
Spoiler!!!!
Konečné rozuzlení mě však překvapilo. Na rozdíl od některých jiných komentářů pode mnou jsem vraha neuhádla. Docela mě to šokovalo. Myslím, že příběh byl dokonale promyšlený.
PS: Vzápětí jsem viděla i film. Je rovněž dobrý, kniha se mi však zdála o chlup lepší :-)

Dani25
14.03.2018 3 z 5

Velmi dobre sa čítala, Rachel ma s tým svojim pitím kus znervózňovala, dej spočiatku zvláštny, no časom sa to rozbehlo :)

Prateri
14.03.2018 4 z 5

Kniha se mi nezdála vůbec špatná. Pěkně se mi četl příběh rozvinutý na tom, co zahlédne holka alkoholka Ráchel z okna vlaku. Její následná snaha pomoci naráží na paměť zatemnělou alkoholem, na následující kocovinu, polopravdy a lži.
Hodnocení této knihy je tu velice různé, přesto ji do dneška podle databáze knih ohodnotilo, předpokládám, že i přečetlo, přes šest tisíc čtenářů. To si myslím, že na debut spisovatelky je dobrý výkon.

hopen
13.03.2018 3 z 5

Knihu jsem se vcelku nutila číst, film se mi líbil více

Katka14
12.03.2018 1 z 5

Hrozně jsem se na tuhle knihu těšila, ale bylo to pro mě velké zklamání, nestává se mi moc často, že bych se musela nutit do čtení. Na to, že je to světový "bestseller" opravdu nic moc, ale názor si musí udělat každý sám .