Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

radka8970
11.03.2018 4 z 5

Kniha je psána zajímavým způsobem a myslím si, že vykreslení postav nebylo vůbec na škodu. Kniha je čtivá, ale první dvě třetiny knihy se prakticky nic neděje a v posledních stránkách je tolik akce, jakoby se autorka snažila v kompenzovat předchozí neakčnost. Moc hezké počteníčko.

Lisa123
11.03.2018 4 z 5

Po zkušenostech s některými "bestseller" knihami (např.: Hadrový panák) jsem neměla moc velká očekávání. Kniha se mi ale líbila. Je čtivá, je v ní málo postav a děj je přehledný. Hlavní hrdinky mi bylo docela líto. Líbilo se mi, jak autorka popisuje její pocity a myšlenky. Knihu doporučuji :)

chandel
11.03.2018 3 z 5

Přeceňovaný bestseller, hlavní hrdinka mě od začátku iritovala tak moc, že jsem se občas musela přemáhat knihu číst dál. Myšlenka zajímavá, ale celé je to zbytečně přehnané. Za mě lepší průměr. Poprvé, co je film lepší než kniha.

sunkasmakem
10.03.2018 5 z 5

Něco neuvěřitelného. Na hrozně moc postav z knihy jsem hned několikrát změnila pohled a názor, což se mi u knížek moc nestává, ale bylo to skvělé. I přesto, že jsem si navymýšlela tucet možných závěrů, tento byl absolutně nečekaný. Nic lepšího jsem nečetla.

daniela8978
05.03.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když hlavní představitelky mi bylo dost líto už vlastně od začátku. Občas jsem musela koukat na ta data v knize a jméno aktérky, protože jsem v tom začala mít trochu zmatek. Závěr pro mě absolutně nečekaný. Knihu jsem si moc užila a přečetla ji za víkend.

daniska
05.03.2018 4 z 5

No já ani nevím jaký bych dala komentář, čekala jsem, že to bude něco extra, když to byla kniha roku. Začátek knihy byl slabý, konec předvídatelný. Jsou lepší knihy třeba za zavřenými dveřmi.

Kamčučák
04.03.2018 4 z 5

Tato kniha mi přijde o něco lepší než ,, Do vody" . Kniha je celkem čtivá, ale hlavní hrdinka mi moc nesedla. První polovina knihy byla místy až nudná, za to část druhá byla celkem napínavá a závěr? Ten bych opravdu nečekala. Jako oddych doporučuji.

MarcelPaška
04.03.2018 1 z 5

Zklamání, docela banální děj, dialogy, sloh...lehce vykradené Body a přímka z Japonska.

michelle.22
04.03.2018 4 z 5

Příběh není nějak složitý, ale konec je opravdu nečekaný.

Petro..nella
03.03.2018 5 z 5

Není co dodat,první jsem si přečetla knihu a pak film .... Ta kniha nemá chybu

nicole1990
03.03.2018 4 z 5

není to špatná kniha tím že jsem viděla i film tak jsem věděla kdo za tím stojí. Hlavní postava alkoholička o které jsem si myslela jak nezvládá rozvod přitom to bylo vše uplně jinak . Začetla jsem se poměrně rychle a knížka mě bavila.

malazluta
02.03.2018 3 z 5

Upřímně netuším, proč se kolem této knihy dělal takový povyk. Není špatná, ale nepřijde mi zase tak skvělá. Charaktery postav mi přišly bizarní a nereálné. Viděla jsem i filmové zpracování a v porovnání s ním z toho kniha vychází rozhodně lépe.

Lenkas9
01.03.2018 4 z 5

Hlavní postava mi byla velmi nesympatická, ale i přesto mě kniha tak zaujala, že jsem ji přečetla během pár dnů. Knihu určitě doporučuji :-)

kyblicek004
28.02.2018 4 z 5

Určitě zajímavá kniha. Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale jakmile jsem se do Dívky ve vlaku ponořila, zhltla jsem ji za den. Autorka tu ukazuje svůj dar vystupňovat napětí a dávkovat nové a překvapivé informace v dobrých částech knihy. Na konci velké boom, které jsem rozhodně nečekala. Za mě určitě doporučuji.

hvězdo.kupa
28.02.2018 3 z 5

Bylo to celkem předvídatelné. Někdo holt nemá ten dar umět to pořádně zakamuflovat. Přikláním se k názorům, že se o tom tak moc mluvilo, až to knížce uškodilo, protože každý čekal bůh ví co nevídaného. Ale je to obyčejný příběh s vraždou. A film? Ten dle mého názoru neměli točit tak rychle, jenom proto, že to čtenáři vyžadovali. Kdyby si s ním víc vyhráli, mohl aspoň ten být solidním thrillerem.

Jahoda197
28.02.2018 5 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem četla pokaždé, když jsem měla chvilku čas.

ATheo
28.02.2018 3 z 5

Kniha je napsaná pěkně a čtivě. Proto má ode mne aspoň ty tři hvězdy, a proto jsem ji taky neodložil během první poloviny.
Nebylo k tomu ale daleko, Rachel mě totiž neskutečně štvala. Asi ji má čtenář litovat a na základě toho si k ní vytvořit nějaké ty sympatie... No, nevyšlo to. Rozčilovala mě její slabost, ufňukanost a především naprosto na hlavu padlé a nepochopitelné činy.
A v průběhu druhé půlky, kdy začala být o trošinku méně otravná, už zase netrvalo dlouho a bylo jasné, kdo je pachatel.
Takže na zabití času to nebylo nejhorší. Nebylo to nudný, to zas ne. Ale radši mám jiný typ hrdinů a hrdinek.

FrankCastle
28.02.2018 1 z 5

Tak jsem dal na hype a řekl si, v audio podobě tomu ten čas věnuj. No, tak abych to shrnul. Otravnější charaktery jsem už dlouho neměl tu čest poznat...jedna ukřivděná chudinka, druhá přehnaně sebevědomá a třetí ňuňu maminka na "mateřská, ale určitě ne dovolená"... všechny tři do jedné, jsou přesně ten typ, od kterých se držím v reálu co nejdál. Ale asi jsem jenom špatná cílovka a vážně už budu ignorovat všechny ty bestsellery s klišé obálkou jako z Shutterstocku a navrch ocejchované zlatou stickerkou.
Edit: s odstupem a když jsem četl tohle: "Její nejprodávanější román Dívka ve vlaku, byl složitý thriller s tématikou domácího násilí, zneužívání alkoholu a drog", tak se musím smát a ubrat hvězdičku. Neskutečná hromada klišé, kde složité není vůbec nic a ještě kniha roku??? Tak to já jdu taky sepsat nějaký bestseller, protože laťka asi notně klesla...

BusyStudent
26.02.2018 3 z 5

Hned na začátku mi připadalo divné, proč se kniha vzhledem k povaze i věku hrdinky nejmenuje spíš "Baba ve vlaku", k dívce má opravdu na míle daleko :) Ze začátku mě děj moc nezaujal, ale nerada odkládám nedočtenou knihu. Nakonec nelituji, že jsem knihu dočetla, ale znovu už ji myslím neotevřu.

Klarka251
26.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Velmi mě zaujal její děj a přestat číst ani nešlo. Doporučuji