Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

i.stefany
26.02.2018 3 z 5

Tak u této knihy jsem na vážkách, jak hodnotit. Začátek jsem musela dost překonávat, váhala jsem, zda to nevzdám. Naštěstí pak se to celkem rozjelo a zvědavost mě dohnala až do konce. Nicméně, téma dobré, jednání postav logické, ale i tak mi to úplně nesedlo.

Janpa
25.02.2018 5 z 5

Od této knihy jsem opravdu nevěděla, co mám čekat. Čtenáři se totiž dělí na dva tábory. Jedni ji bezmezně zbožňují a druzí nenávidí. Málokdy je něco mezi. Prvních asi 70 stran jsem si myslela, že se zařadím ke skupině těch, které nebaví. Přišlo mi to nudné. Ale pak se stal zvrat, kniha mě začala neskutečně bavit. Mnozí říkají, že to bylo od začátku jasné, jak to dopadne. Mě to překvapilo a vůbec jsem to nečekala. Možná je to proto, že já tento žánr knih témeř nečtu, a tak v tom nejsem ještě tolik zběhlá.
Za mě tedy pozitivní hodnocení a vřele doporučuji. Nenechte se zvyklat hodnocením a udělejte si vlastní názor.

Lenkakolar
23.02.2018 3 z 5

Zvláštní příběh, zvláštní hrdinka, zvláštně napsáno. Kniha mě celkem nudila, nic se tam nedělo, autorka popisovala život hrdinky, odpuzující a zoufalý. Je to škoda, něco mi tam prostě chybělo :(

Vampier1
23.02.2018 5 z 5

Mrazivý příběh, zoufalá hlavní hrdinka a zajímavé rozuzlení. Knihu jsem nemohla odložit.

Miška.Miška
20.02.2018 4 z 5

Dlouho jsem s knihou otálela, nakonec jsem si ji přeci jen přečetla. Na a .... byla jsem mile překvapená. Doporučuji !!! Čtivá a zaujme, místama celkem depresivní ale to spíše přidá na jejím kouzlu.

pecinka21
18.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem i když k hlavní hrdince jsem cítila odpor, no spíše k jejímu stylu života, ale děj, i způsob jak je to napsané se mi moc líbil. Takže rozhodně doporučuji.

Restang
16.02.2018 4 z 5

Knihu jsem četla, až po knize ,, Do vody,,, takže jsem trochu byla v očekávání jaká teda bude dle recenzí na knihu. Kupodivu kniha pro mne byla milým překvapením a líbila se mi více než ta novější. Postavy se zajímavě rozvíjely a hlavní představitelka pod vlivem alkoholu ? No proč ne i když už toto známe u hlavní postavy z knih Nesba. Tak uvidíme, co přinese úplná novinka letošního roku.

Bet
16.02.2018 5 z 5

Četla se velmi pěkně. Mám tento styl psaní ráda, kniha je tajemná a napínavá do poslední chvíle se tam něco děje a to je pak velkým překvapením. Po přečtení jsem koukla na film a jako vždy film velké zklamání. Kdybych knihu nečetla film bych po pěti minutách asi vypnula. :)

Terry.89
16.02.2018 5 z 5

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku!

Neami2
15.02.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, byla napínavá, čtivá. Hlavní hrdinky mi bylo spíše líto. Porovnala jsem to s filmem, který byl, dle mého názoru, horší. Chybělo tam plno scén a celkově byl chaotičtější, než kniha.

aneta1897
14.02.2018 4 z 5

Napřed víc než rok rozečtená a pak přečtená během víkendu takřka jedním dechem.... byť se mi pak zdálo, že ležím na plech před služebnou MP, tak knihu určitě přečtu ještě několikrát

Havrnka
14.02.2018

Četla jsem již lepší romány. Od knihy jsem čekala lepší příběh vzhledem k tomu, že se jednalo o Knihu roku.

LUKYfeatBOUŠKA
13.02.2018 5 z 5

Tak ten konec jsem fakt nečekal...boží!

sarka4699
13.02.2018 1 z 5

Téměř celá kniha nudná o ztroskotané hlavní postavě, která se není schopná vrátit zpátky do života, jediná akce se přihodí na konci knihy, který je sice konečně záživný a zajímavý ale předvídatelný.

vall55069
12.02.2018

Kniha rozhodně stála za přečtení.
Negativa:
Začátek trochu slabší. Konec docela předvídatelný, trochu odfláknutý.
Myslela jsem, že kniha bude něčím zajímavá, ale celé je to jen o tom, že je alkoholička která se snaží vzpomenout na to, co dělala.
Pozitiva:
Kniha rozhodně čtivá a napínavá.
Určitě lepší než film. Postavy celkem zajímavé.
Určitě dobře že Rachel nebyla dokonalá, ale spíše problematická. Do knihy se dalo krásně vžít a tím jsme mohli sledovat, co s ní alkohol udělá. Určitě dobrý nápad.

Aelka
12.02.2018 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala. Při tak rozsáhlé reklamní kampani jsem čekala něco jiného. Hrdinka mi byla velmi nesympatická.

1kopruskqa
12.02.2018

Ani nevím, jak popsat svoje pocity z knihy. Hlavní hrdinku,jsem opravdu neměla ráda. Děj se místy táhl, tak ,že jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Velmi brzo jsem také přišla na to, kdo je vrah. Což je všeobecně můj problém s detektivkami. Kniha je velkým zklamáním.

polednice1705
12.02.2018 2 z 5

Trošku slabší rozjezd a lehce jsem se občas ztrácela v čase, konec byl docela překvapivý.

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Dostala jsem jí k vánocům a ani chvilku jsem nelitovala. Byla čtivá, poutavá a psychologická.

klarabooks
10.02.2018 4 z 5

Výborné, výborné, výborné! Kniha nejenže nám ukazuje současné problémy jako alkohol,domácí násilí atd ale ukazuje nám hlavně , že i toto se vůbec může někde dít... Krásná kniha,napínavá až do poslední strany a hlavně lepší než film ! Dávám 4 hvězdy!