Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

YA-girl
09.02.2018 5 z 5

Ke knize jsem coby k bestselleru přistupovala skepticky, ale jsem příjemně překvapená! Děj je napínavý a rozplétaný velice pomalu, nedalo se odtrhnout a až do posledních stránek jsem netušila, kdo doopravdy za Meganino zmizení může. Navíc se mi velice líbil nápad (sledování rodinky z vlaku a vybájení si jejich životů; kapitoly rozdělené na "ráno" a "večer" podle toho, jestli Rachel jede do práce nebo z práce), zpracování (to, že děj vyprávějí na střídačku tři hlavní postavy, každá jindy) i vykreslení postav (všechny ženské v románu byly podané neskutečně nesympaticky, ale přitom reálně a velice uvěřitelně). Za mě plný počet :)

estrius
09.02.2018 3 z 5

Ten začátek se strašně táhl - zdlouhavé skuhrání nešťastných žen. Modlil jsem se ať už konečně někoho zabijou, což se nakonec naštěstí stalo. Co se týče rozuzlení - vzhledem k tomu, že jsem střídavě podezíral úplně všechny, nedá se úplně říct, že bych tušil, kdo je vrahem.

RudýOnkel
08.02.2018 4 z 5

Strašně se táhla, opravdu. Celkem uzavřený kroužek osob, což se mi líbilo - nemusel jsem hledat, kdo je kdo. Žánrově byla myšlena dobře, ale její vyzobrazení vyšlo trošku jinak. Rozhodně měla svůj šarm a další vlastnosti, jako např. napětí, ale čím dál jste se pročítali intenzita klesala, pomalu skomírala, ale na konci se trošku vzpamatovala. Slýchal jsem o tomto díle báje, ale znova bych do tohoto nešel.

rebciatko
08.02.2018 1 z 5

Čas strávený čítaním tejto knihy je pre mňa zbytočne stratený čas...na to, aký dobrý marketing mala táto kniha, mňa vôbec neoslovila...hlavná hrdinka mi bola od začiatku nesympatická, dej celkom nudný a predvídateľný...

dan3091
06.02.2018 3 z 5

Souhlasím se čtenáři, že kniha je poněkud přílišně natažená. Děj nemá takový spád a v polovině knihy je až bez vývoje. Každopádně ale nechává dost prostoru pro vlastní úvahy a rozuzlení je dosti překvapivé. Kniha se mi nakonec líbila i když nebyla úplně best z těch které jsem četl.

Janapek
03.02.2018 3 z 5

Knížka se mi líbila :-D

katerina2660
30.01.2018 1 z 5

Ufff... konečně dočteno. Mně se kniha nelíbila... nudná, utahaná... Jako téma dobrý, ale dle mého tomu chyběla šťáva, nějaký ten drive... ale jak je vidět z níže uvedených komentářů, tak jsme jako čtenáři rozdělený... buď se kniha líbí nebo ne. Nic mezi tím. Za mne tedy ne.... bohužel.

Penelope99
29.01.2018 5 z 5

Tak už i já jsem se k ní dostala a musím souhlasit. Byla jsem natesena, takže začátek pro mě byl trochu kousací, ale potom jsem dostala to, na co jsem se těšila... Napětí a zajímavý příběh. Mohu doporučit

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Pomalejší rozjezd, i když od první chvíle tušíte, že s Rachel a alkoholem to není úplně v pořádku. Líbilo se mi pozvolné odkrývání příběhu, což jej dělalo ještě napínavějším, padoucha jsem začala tušit až na konci. Dobře propracované postavy, bylo zajímavé sledovat jejich úhly pohledu. Knihu jsem původně vůbec nechtěla číst, protože nemám ráda "bestsellerové" nálepky - ráda si dělám názor sama. Na doporučení kolegyně jsem však Dívku ve vlaku vzala na milost a rozhodně toho nelituji - titul bestseller je dle mého názoru zasloužený (v době psaní tohoto komentáře má kniha na Databázi knih 5810 hodnocení, což není málo). I proto dávám 5 hvězd.

Amy27
24.01.2018 4 z 5

Příběh, který je zpestřen vyprávěním od různých osob, mě vždycky hrozně osloví. Tento typ literatury mě hrozně baví. :)

Flexa
23.01.2018 3 z 5

Hmm no tak kde začít. Tato kniha mě zdaleka neoslnila, vlastně mě i chvílemi přišla statická- děj se vůbec nevyvíjel. Chvílemi sem počítal kolik mi ještě zbývá stránek. Co s týče zápletky a nápadu začátek byl zajímavý ale někde kolem poloviny zamrzl a rozjel se až k závěru. Podle mě mírně lepší průměr. 57%

Nerolinka
22.01.2018

Tady jde vidět jak se z malého komára dá udělat majestátný velbloud, kterému akorát všichni sednou na hrb. Tohle bych bestsellerem teda nenazvala.

Anilka13
22.01.2018 5 z 5

Normálně tento žánr nečtu, ale asi začnu. :) Strhující, napínavé, postavy a příběh propracovaný, závěr neočekávaný. Za mě palec hore. :)

Rania
20.01.2018 2 z 5

Další ze série Světový bestseller, co mně stejně jako Manželé odvedle hodně zklamalo. Dočetla jsem to s obtížema. Poprvé musím říct, že film byl lepší než knížka. I když, u tyhle knížky to nebylo tak těžké překonat...

Luuca.S
19.01.2018 5 z 5

Skvělé. Nedokázala jsem se odtrhnout. Přečteno jedním dechem!

markuc
18.01.2018 2 z 5

velke zklamani, dost prazdnych mist, velmi slaby dej, ocekavatelna pointa

hejnak
16.01.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už jsem se neodtrhla. Za mě skvělá knížka.

martiline
14.01.2018 5 z 5

Kniha je čtivá ... četla jsem ji rychle. Na mne sice moc depresivní, ale budiž. Hned po přečtení jsem shlédla film a tentokrát se mi líbilo více filmové zpracování ... Ale teď se těším na nějakou odpočinkovou a klidnou četbu ... uff ...

callahanh
13.01.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku je příkladem knihy, která doplatila na to, jaký hype se kolem ní vytvořil. Sama o sobě vlastně není špatná, je psaná čtivě, má sice banální zápletku, ale jelikož je psána z pohledu několika postav a hlavní vypravěčka je silně nespolehlivá, je zajímavá a do poslední chvíle docela napínavá (osobně se mi vraha odhalit nepodařilo). A i když vlastně žádný z hrdinů není úplně sympatický, Hawkins se podařili vystihnout tak, že působí lidsky a v dobrém slova smyslu obyčejně. Problémem je opravdu čistě a jen očekávání, které je po mediálním nadšení logicky trošku vyšší a vzhledem k tomu, že je kniha přirovnávána ke Zmizelé, je o to větší. V tomto směru pak Hawkins prohrává, protože zatímco Zmizelá měla ironický nádech a jakýsi satirický přesah, Dívka ve vlaku nic takového nemá a je "pouze" čtivým a zajímavým thrillerem, který ani nechce být ničím víc. 70 %

stantere
13.01.2018

Tato kniha mě nenadchla a ani jsem ji po dlouhém přemlouvání nedočetla , pro mne nic moc