Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Kniha je plná napětí. Konec velice podařený až do poslední stránky!

Klichem1
13.01.2018 3 z 5

Nie som sice velky fanusik thrillerov, ale pri tejto knizke som vydrzala az do konca. Bavila ma hlavna hrdinka, clovek sa s nou veru nenudil a miestami som mala chut podporit ju a nad*bat sa tiez. Vraha som podozrievala vsak uz od polovice a tak velky zvrat na mna necakal.

Radvana
12.01.2018

líbila se mi sebelítostná,věčně pod parou Ráchel,pak mě zklamal film,tam byla i střízlivá,to už nebyla ona

Lucy1905
11.01.2018 3 z 5

Ze všech stran jsem slyšela jenom samou chválu, avšak po přečtení knížky mi nepřišla oprávněná. Myslím si, že to bude mít na svědomí fakt, že ne tolik lidí je knihomolsky založeno. Tím pádem jim může připadat naprosto skvěla a dokonalá kniha, která je pro pravidelnější čtenáře průměrná a to je případ právě Dívky ve vlaku.

terezka1313
10.01.2018 3 z 5

Hmm...... Nic moc ale hezky se čte

pipetion
10.01.2018 3 z 5

Průměrná detektivka. Sem tam napínavá, ale celkově utahaná.

lalaserka
09.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla. Rachel mi bylo celkem líto ale postupně jsem si jí zamilovala. Naopak Annu jsem si moc neoblíbila. u Megan vlastně ani nevím, myslím, že na tom byla ještě hůř než Ráchel ale ve finalé mi bylo trochu líto, že dopadla tak jak dopadla. Jinak napínavá kniha až do konce.Už se těším na další knihu od této autorky

IvetaM
09.01.2018 5 z 5

Líbil se mi hlavně styl, jakým byla kniha napsaná - jednak rozdělení kapitol podle vyprávění každé z hlavních postav, jednak po jazykové stránce.
Co se týče příběhu, dělala mi trochu problém depresivní atmosféra a pocity sklíčenosti a úzkosti, které provázely hlavní hrdinku, na druhou stranu to, že jsem to s ní prožívala svědčí o vtažení do děje - základní rys každé dobré knihy.
Ačkoliv čtu často thrillery, konec byl na mě už moc - ale to tady nebudu moc rozebírat, ať někomu nespoileruju :-)
Tato kniha byla pro mě něčím charakteristická a nezaměnitelná a proto jí dávám plný počet hvězdiček.

Konycek
07.01.2018 3 z 5

Dle mého názoru příliš mnoho humbuku pro ne až tak "kvalitní" čtení. Prvními zhruba 50 stránkami jsem se doslova prokousávala dál, poněvadž mě kniha vyloženě nudila.... Knihu jsem však dočetla a neřekla bych, že si zasloužila tolik ovací.

Marcelinag
06.01.2018 3 z 5

Asi 60 prvních stran jsem se do čtení nutila a uvažovala jsem o tom, že knihu odložím. Poté nastal zlom a děj začal být zajímavý. Kdo je vrahem jsem odhalila. Popravdě jsem ale po takové reklamě na knihu čekala více.

PetaZ
04.01.2018 4 z 5

Ze zacatku jsem si rikala, ze to teda az takova pecka neni, nakonec me ale dost prekvapilo, jak to nakonec cele bylo... Vetsinou toho, kdo za cinem stoji odhalim a se zaujetim ctu, jak se k tomu dostanou, ale u tehle knihy jako u jedne z mala jsem porad "obvinovala" nekoho jineho stridave :-) ... Ale co jsem nakonec moc nepochopila byl vlastne nazev knihy, nikdy jsem neslysela, ze by nekdo 35iletou zenskou, seslou nekdo oslovoval "divka"

Darami87
04.01.2018 2 z 5

Nějak nerozumím tomu, proč se o této knize tolik mluvilo. Každý mi říkal, jak je to skvělý trhák. Ale já byla vážně zklamaná. Kniha byla neuvěřitelně nudná. Po několika kapitolách jsem ji odložila. A pokud se k ní někdy vrátím, bude to jen když nebudu moct usnout. Protože tohle zabere víc než prášky na spaní.

Žožik
04.01.2018 5 z 5

Když jsem knihu poprvé otevřela, můj dojem byl jako: "Co na tom všichni vidí?!", ale hned po tom jsem se do ní začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Přečetla jsem ji dokonce tak rychle, že jsem si ani nestihla tipnout, kdo by to mohl udělat. Což je celkem škoda, protože tohle bývá pro mě u detektivek to nejoblíbenější.
Chápu názor nějakých lidí, kteří říkají, že je to spíš román pro ženy, ale já mám ráda oba tyto žánry, takže mi je celkem jedno, který by to měl být. Ale za sebe bych řekla, že je to spíš detektivka.
Hodně lidí si stěžuje na chování Rachel - ale ono kdyby se chovala jinak, tak by to zase nebylo reálné. Bylo by sice hezké, kdyby uprostřed knížky najednou přestala pít, ale v normálním životě by se to asi taky tak nestalo... Mě její chování přišlo úměrné tomu, jaká je to osoba, a ani mi nijak nevadilo.
Celkově tedy hodnotím knihu velmi pozitivně a musím ji doporučit.

Anet369
03.01.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem. Úplně mi změnila pohled na tajuplné a detektivní případy, začaly se mi více líbit. Nečekala jsem takové zakončení. Celou dobu jsem si myslela opak. Myslím si, že ji mužů na 100% doporučit.

Inka063
03.01.2018 4 z 5

Rachel je alkoholička. Je nešťastná. Je tlustá, stárnoucí, bez manžela a bez práce. Lže ostatním i sama sobě. Jezdí denně vlakem jako že do práce, aby sama před sebou neztratila poslední zbytky glanzu. Nikdo se sní nebaví, a tak se dívá z okna a konstruuje si příběhy. Jak se ti dva z toho domku u tratě musí milovat. Jak je to dobře, že aspoň někdo ... Ale co je to tam najednou za cizího chlapa? A jakto, že se jí dotýká? A kam ona najednou zmizela?
Rachel se dá do pátrání na vlastní pěst a my díky ní odkrýváme další charaktery a životní příběhy až do konečného rozuzlení a odhalení. Které tušíte tak nějak už v poslední třetině knihy.
Přesto se mi to líbilo. Docela zajímavý příběh. Rachel chápu a myslím, že takhle nějak by se mohly alkoholičky chovat a přemýšlet. Megan a Anna pro mě moc pochopitelné nejsou, ale kvůli tomu to autorka určitě nepsala :-).
Doporučuji jako oddychovku na dovolenou.

Nuny
02.01.2018 4 z 5

Tahle kniha má jednu vlastnost. Je nesmírně čtivá.
I když postavy příběhu působí jako špatný vtip, každý kdo jí začne číst, tak jí musí dočíst. A takhle napsat knížku, to podle mě umí málokdo.
Děj není nijak složitý. Spoustu alkoholu, lží a nevěr.
Jako by ta hlavní zápletka stála na pozadí a vy četli o příběhu několika lidí, kterým se život zrovna pěkně rozsypal. Nakonec to dopadne jako v pohádce.

sarash
01.01.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila.Cetla jsem ji jedním dechem.

Hermiona8703
01.01.2018 2 z 5

Opět se mi potvrdilo, že bestsellery a hodně čtené knihy mě prostě moc neberou. Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla a jediná postava, která se mi aspoň trochu líbila byla ten zrzek z vlaku (na jméno si nevzpomínám). Konec se mi sice líbil, ale to je tak všechno.

marcolka
31.12.2017 3 z 5

První hrdinka alkoholička - stalkerka, druhá nevyrovnaná, nevyzrálá a nevděčná vražedkyně a třetí hysterka a fiflena, která se vyžívá v přebrání manžela jiné. První hrdina žárlící despota a cholerik, druhý hrdina chorobný lhář, děvkař a psychopat a třetí mužská postava také nepříliš sympatický uprchlík muslim. To je bilance hlavních postav tohoto thrilleru. Pachatele jsem sice neuhádla, přišlo mi, že ve finále to mohl udělat prakticky kdokoliv, tudíž tu určitá zvědavost pohánějící mě, abych tuto knihu dočetla, byla. Celkově shrnuto tato kniha neomráčila ani neurazila. Rozhodně lepší než autorčina druhá kniha "Do vody". Ale obě knihy jsou opravdu mediálně nafouknutá bublina a značně přeceňované.

Petaoo
28.12.2017 2 z 5

Knihu jsem dočetla jen ze zvědavosti. Jinak nepříjemné čtení kvůli nesympatické postavě Ráchel.