Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Péťa.Š
28.12.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc nelíbila. Nedoporučuju :( Bohužel kniha mě sklamala.
Asi mě ukamenujete že se mi to nelíbilo ale je to tak. :)

Nikol1010
27.12.2017 3 z 5

Ze začátku mě to nebavilo, ale od poloviny jsem byla napnutá a nedokázala jsem přestat se čtením

Kacule88
26.12.2017 3 z 5

Byla jsem zvědavá, proč se tato knížka stala nejlepší knihou roku 2015.
A musím říct, že se četla velice dobře a rychle, v postavách jsem se neztrácela.
Jediné, co mě zklamalo, byla ta konečná zápletka.Nepřišla mi vůbec ničím jedinečná.

Kekik
25.12.2017 4 z 5

Kniha Do vody se mi líbila, a Dívka ve vlaku též. Autorčin styl vyprávění mi vyhovuje.
Příběh vypráví tři ženy- Rachel, Anna a Megan. Která těch z třích je vlastně oběť? To vám zodpoví Dívka ve vlaku.

Crowley
24.12.2017 1 z 5

Bohužel nejsem cílovka. Jelikož má být komentář subjektivní, tak rozjedu menší shitstorm. Dobře napsané to je. O tom není pochyb. Dynamické a moderní. Problém nastává při zjištění, že je to celé tak šíleně ženské. Je to jako číst dívčí román. S penisem jsem se cítil v tomto okruhu nesvůj. Nechci spoilerovat, tak alespoň pokusím nastínit. Postavy jsou podrobeny psychologickému rozboru. Každá má svůj archetyp, kterého se drží. Případně ho upravuje ve prospěch "společnosti". Na tom, že někdo používá klasické archetypy není nic divného, ale jsou tak pochybně zpracované, že jim prostě nemohu uvěřit. Vše je tak jasně dané, že se přes to nedokážu přenést. Což je na psychologický thriller/krimi dost špatné. Pochopím, že se kniha někomu líbí. Jak jsem napsal. Je to dobře napsané. Jen nejsem cílovka. Sorry jako!

DoDidDone
23.12.2017 3 z 5

Sice jsem už sem komentářů psal několik, ale pokaždé mi připadalo, že to sklouzlo jen do samé kritiky, což nechci, protože si myslím, že tahle knížka má i přes mé nízké (a nejen mé, co tak sleduju komentáře) hodnocení, dobré momenty.

Většina uživatelů si stěžuje na hlavní hrdinku v podobě alkoholičky Rachel, to, že neustále fňuká, vrací se zpět, pije, není schopná udržet peníze, lže lidem kolem sebe a v jistých momentech i sama sobě. Ano, ona byla na zabití, v jistých chvílích se chovala příšerně, někdy jsem nechápal její chování a moc k neuvěření mi přijde to, že se tolik zajímá o lidi, které pouze vidí z vlaku. Chápu její živou představivost, ale pořád si nedokážu představit, jak je jimi tolik posedlá.

Postava Megan mi připadala od začátku horší, protože měla vše, ale nevážila si toho. Její příběh je o dost temnější než příběh Rachel, sezení s psychiatrem jsou zajímavé, ale já její pohled četl nerad, protože mi strašně vadil její charakter. A vlastně i minulost a čtenáři asi ví, co tím myslím.

Ale korunu tomu nasadila Anna, tak nepříjemnou postavu jsem hledal opravdu dlouho a ani po roku čtení asi sedmdesáti knížek ji nenašel. Nepochopil jsem její uvažování a rozhodování. (To vážně bude tak hnusná na Rachel, když jí přebrala manžela?)

Autorka umí psát, navodit atmosféru, že vám až připadá, že cestujete s Rachel a díváte se na lidi kolem. První část se mi líbila podstatně více než ta poslední. Dívka ve vlaku byl můj první... thriller? Spíš ženský román, ale dobře.. a když se ukázala záporná postava ve všech svých barvách, připadal jsem si trochu ochuzený, protože jsem čekal podstatně větší drama a zápletku. Koncem to kniha u mě zazdila, protože byl jednoduchý a VELMI přeceňovaný. Kdyby to udělal KDOKOLIV jiný, asi bych to tolik nečekal a zvedl hodnocení, protože mě se vývoj událostí a postav zamlouval, ale odůvodnění vraha... no... jako epizoda z Vražd v Mindsomeru.

Lenule123
21.12.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila

vcelkalenca
21.12.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha za rok 2017, co jsem četla ;)

PavlínaAlžběta
17.12.2017 3 z 5

Další Bestselller, a dokonce údajně thriller , který u mě nebodoval. Pravděpodobně očekávání bylo zbytečně veliké. Námět mě lehce připomínal od A. Christie Vlak z Paddingtonu až tedy na ožralou hrdinku. Ani jedna postava mě nedokázala zaujmout, postavy mě iritovaly, děj se nějak sunul, pro mě žádný spád, alkoholismus, nečekalo mě ani velké napětí, ale docela povětšinou nuda. Nadšení, když jsem knihu dostala dárkem a nemohla se dočkat, až k ni zasednu bylo fuč. Vraha jsem ke konci odhadla a závěr se dal čekat. Knihu mám v knihovně, ale nejsem si jista, zda někdy bude chuť se do ní pustit.

March
15.12.2017 2 z 5

Přečteno poměrně rychle, vraha jsem odhalila

takana
15.12.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku se mi líbila víc jako Do vody

Dominika21
14.12.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsou názory opravdu hodně rozporuplné. Mnozí z mého okolí se knihou museli doslova prokousávat, někteří knihu bez okolků odložili a mnozí byli z knihy velmi nadšení. Já patřím do poslední skupiny - kniha se mi četla krásně, nejsem si vědoma, že bych se musela ve čtení přemáhat nebo bych se snad nudila. Je ale pravda, že mnoho knih s touto tématikou přečtených nemám a ani je usilovně nevyhledávám, tak zřejmě má laťka pro srovnání není nastolena příliš vysoko.

Evaneva
12.12.2017

Kniha byla zajímavě napsaná, ale trochu mi dělalo problémy přeskakování z různých časových rovin.

zdencaaa
11.12.2017 2 z 5

Po přečtení se nemůžu ubránit pocitu, že něco podobného bylo již mnohokrát napsáno. A lépe...

teepek
08.12.2017 3 z 5

Ale... jooo

dendishek
08.12.2017 5 z 5

Ještě jsem nečetla knihu, kde je příběh vyobrazen skrz opilou hlavní hrdinku. Bylo to zvláštní osvěžení. Dychtivě jsem toužila dozvědět se, kdo je vrahem a proč. Těšila jsem se každý večer do postele a začíst se znovu a znovu.
Filmové zpracování bylo slabší než kniha, ale i tak se mi líbilo. Manžel se ale u filmu nudil.

ThomasRuhe
07.12.2017 3 z 5

Hawkinsová využívá oblíbený styl vyprávění děje, a to deníkovou formu z pohledu několika postav.
Ovšem trochu se veze na vlně obdobných knih, a vlastně nepřidává nic nového. Nechává čtenáře tápat zatajováním klíčových informací, aby je pak vytáhla v překvapivém finále.
Nějaké podobné knihy už mám přečtené, takže tento trik už na mě nemá takový efekt.
I tak ale solidních 60%.

NečumSlone
04.12.2017 4 z 5

Upřímně nejsem na tyhle bestsellery, kolem kterých je hrozný humbuk. Vlastně je čtu jen z povinnosti, že je dostávám darem.
I tuto knížku jsem si přečetla po více než roce, co mi ležela na poličce mezi darovanými knihami. Jelikož jsem se do ní docela nutila, neměla jsem od ní žádná velká očekávání - což bylo asi dobře.

Tím, že jsem od toho fakt moc nečekala, tak mě kniha naprosto překvapila. Nadchla mě forma psaní, nadchla mě hlavní postava, kterou, než abych si ji oblíbila, jsem prostě neměla ráda (ale v tom dobrém smyslu). Sice ta retrospektivita byla někdy až zmatečná, tak přesto jsem knihu zhltla rychleji, než jsem si myslela.

Takže za mě - kniha za to přečtení stojí, zaslouží si šanci. Bohužel je to ale takový ten typ, že jednou a dost. Víckrát si ji asi nepřečtu - nikoli kvůli kvalitativní stránce, ale tu zápletku nemá cenu číst víckrát. :)

Caa
30.11.2017 2 z 5

První dvě třetiny knihy mě bavily i přesto, že mi Rachel byla dost nesympatická a štvalo mě její nelogické chování. Pak už to bohužel za moc nestálo a pointa příběhu mě vyloženě zklamala.

Mayashell
29.11.2017 3 z 5

v první chvíli mi to přišlo jako kniha o alkoholičce co kouká lidem do oken z vlaku. Hlavní postava mi přišla dost ujetá, což se v průběhu vysvětlilo. Postupně se to zamotává a kupodivu se ani neztrácím ve vyprávění ze třech různých pohledů. Poprvé jsem četla knihu psanou touto " formou " a kdo byl vrahem jsem netušila v podstatě do konce. Čekala jsem více, ale nakonec se mi kniha i líbila.