Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

katerina.p.
29.11.2017 3 z 5

Nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Jako plus hodnotím to, že ještě krátce před koncem to vypadá, že vrahem může být reálně a uvěřitelně "kdokoliv" z podezřelých.

Balenka
29.11.2017 3 z 5

Nebola to zlá kniha, ale myslím si, podobne ako mnohí ďalší, že nie je až taká úžasná, aby bola najpredávanejšou knihou roka (uvedené na obale knihy). Zaujímavá kriminálka, rýchlo sa čítala, páčilo sa mi, že jednotlivé kapitoly boli písané z pohľadu iných žien, dej rýchlo postupoval.

karolina94
24.11.2017 4 z 5

Příběh nepostrádá napětí, ale toho alkoholu je tam trochu moc.

Kopretina_aku
23.11.2017 4 z 5

Ukázkový příklad toho, že masivní reklamní kampaň udělá bestseller i z průměrné knihy. Četla se dobře, ačkoliv žádná postava nebyla sympatická, obzvlášť šmírácká alkoholička, která se prostě do všeho musela motat. Možná proto ve mně příběh nevyvolával žádné emoce, ani lítosti nad některými postavami. Byli mi všichni ukradení. Zápletka nebyla nijak překvapivá, pozorný čtenář lehce během příběhu vydedukoval, kdo je ze všech ten největší padouch. Je to tak na něco mezi 3 a 4 hvězdami.

7475
22.11.2017 4 z 5

Detektivní román sepsaný formou deníku hlavních postav. Kniha má až do posledních stránek spád. Nechybí zajímavá zápletka a překvapivé rozuzlení.

Irika
22.11.2017 4 z 5

Kniha - detektivka - se mi líbila. Zvláštní styl pohledu několika postav, forma deníku, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, ale po první třetině se čtenář dostane do děje a čte se to již samo.
Hlavní hrdinka je kr..a, aspoň to jsem si říkala celou dobu. Nicméně díky zamotanému ději a postavám dlouho hádáte vraha, může to být vlastně kdokoli (podezřívala jsem asi fakt všechny) a rozuzlení je zajímavé. Plus dávám za to, že narozdíl od většiny detektivek, zde pátrání po pachateli je z pohledu někoho jiného než policie. Celkově hodnotím 80%.

Elieneth
20.11.2017 4 z 5

Na knize mě zaujalo vyprávění z více pohledů. Mile mě překvapilo, že jsem se v tom (až na výjimky neztrácela).

Mátová
20.11.2017 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem dala tři. Oceňuji na ní důmyslné dávkování informací i cílené zavádění do slepých uliček, promyšlenost, i vykreslení charakterů vypravěček (které mi ale byly bytostně protivné, přesto mě ale nepřestalo bavit číst). Ale čím víc jsem se dostávala ke konci, tím mi přišla vyprázdněnější. Tam kde by měla být gradace, silné emoce, se všechno nějak rozplynulo. Od jistého momentu jsem autorce nevěřila a četla jen, abych věděla, jak to dopadne, jestli jsem správně uhodla, o co tam jde (uhodla).
Takže, odpočinkové čtení pro ukrácení dlouhé chvíle (pokud čtenář snese trochu toho fňukání a alkohličku) - ano, ale mě tam prostě něco chybělo i v rámci tohoto žánru.
Mimochodem - jedna z nejlepších filmových obálek, které jsem potkala, zato ji ale sazeč odflákl v knižním bloku. Co se dá dělat.

lassse
20.11.2017 3 z 5

Také jsem tak nějak nepochopil, proč byla tahle kniha bestsellerem. Přišla mi jako běžná kniha nevyčnívající z průměru.

shay
19.11.2017 4 z 5

Za mě určitě krásná kniha s překvapivým dějem i závěrem. Vůbec jsem neměla ponětí, jak vše dopadne, přesto mi tam něco málo chybělo. Tentokrát se mi víc líbil film, ale kniha je určitě taky super.

xxiixxi
19.11.2017 5 z 5

Paradoxně jsem dle nálepky bestseller neočekávala, že mne kniha bude bavit (na základě několika dřívějších zklamání z podobné nálepky). Ovšem, opak byl pravdou, kniha mne pohltila, jako už dlouho žádná jiná. Vcelku ráda bych si přečetla podobné knihy, ačkoliv jsem se dosud podobné problematice vyhýbala.

lucie4795
18.11.2017 4 z 5

Kniha celkem napínavá, neokoukaná, zajímavá. Přesto mě neoslnila na 5*. Vzhledem k tomu, že to je světový bestseller měla jsem velká očekávání která se naplnila.

toulava
17.11.2017 3 z 5

Matně si vzpomínám, co mi zůstalo z knížky v hlavě, protože jsem ji četla už velmi dávno. Byla to pro mě taková knížka z oddílu neurazí, ale číst dvakrát ji nemusím. A pamatuji si z ní spíš jen hořkosladkou příchuť alkoholu a opileckého blouznění. Kdesi za tím je možná nějaká osobitost hlavní hrdinky.

Hasanka
16.11.2017 3 z 5

Mně se knížka četla velmi dobře. Napínavý děj mě strhl. Vůbec mi nevadilo opilecké litování hlavní hrdinky.

adrika20
15.11.2017 5 z 5

Perfektní knížka ,i když ze začátku jsem v ní tak trochu tápala,ale pak jsem se nějak zorientovala.Bylo to hodně,hodně napínavé, zkrátka perfektní!
Rozhodně doporučuji

Werčíík
14.11.2017 4 z 5

Velmi dobrý příběh, čtivý a zajímavý. Jediny důvod proč nedávám 5 hvězdiček je ten, že ty dávám jen knihám, které se mi vryly do srdce. A to Dívka ve vlaku opravdu ne.

Danca196
13.11.2017 2 z 5

Do poloviny knihy to byla celkem nuda, spousta opileckých pocitů opuštěné a litující se ženy. Od půlky už se něco začalo dít, ale stejně je to celkem dobře předvídatelný příběh, kterému prostě něco chybí. Na to, že kniha byla označena jako bestseller, tak pro mě byla spíš podprůměrná.

petra4080
13.11.2017 3 z 5

Humbuk kolem téhle knížky vážně nechápu. Není špatná, to vůbec ne, bavila mě a klidně jí doporučím, jen nemám pocit, že to je až taková pecka.

Pawlisman
12.11.2017 3 z 5

Bohužel jsem vyzkoušel x hodinovou audioknihu. Pár světlých momentů, především hudba. Děj a text asi hodně o tom samém. Opět se mi potvrdilo - ne autorkám. Silně naivní a předvídatelné. Taková Agatha, která však měla um a šmrnc. Toto je povětšinou laciné. Opět také mohu s lehkým srdcem říci - ne těmto moderním bestsellerům - pro paničky či maloměšťáky. Pardon za kritiku, ale je to tak. Ztráta času. Ale doposlouchal jsem to :)

ecila13
11.11.2017 4 z 5

Čtivá detektivka psaná z ženského úhlu pohledu.
Něco mezi Bridget Jones a Jo Nesbo.
70%