Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

ddkk
24.10.2017 3 z 5

Velká reklama, velká očekávání, zřejmě vysoký profit z prodeje - pro mne ale zklamání, čekala jsem víc. Nicméně, zápletka i vyústění jsou zajímavé.

Mishell14
22.10.2017 3 z 5

Knihu hodnotím kladně,ale mrzí mne,že byl kolem ní takový rozruch díky němu jsem očekávala něco víc a bohužel jsem byla zklamaná.

Dabík
20.10.2017 5 z 5

úžasná kniha

Marčullkas
20.10.2017 3 z 5

Občas jsem se musela do čtení nutit, což pro mě není dobré. Začala tušit zhruba od poloviny o co jde. Z mého pohledu nejspíš ne, ale nechci nikoho od knížky odradit.

zdenka.hal
19.10.2017

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a i když mi vypravěčka lezla na nervy svou věčnou opilostí tak se mi velice líbila.

werdie
18.10.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka nechutná alkoholička,která mi byla asi tak sympatická(pozor spoiler),jako její pomočené kalhotky a pozvracená postel...50%

eRaDeka
18.10.2017

Tak nevím, čekala jsem mnohem víc. Někde uprostřed už mě štvalo jak se neustále autorka respective jeji hlavní hrdinka opakuje. Prostě nasávala a po zhruba 6. kapitole je to nuda, protože je to pořád dokola - "mám chuť na chlast, spolubydlící to nesmí vědět, jdu si koupit lahvinku" a zase a zase. Až když najdou tělo a do děje se intenzivněji zapojí další vypravěč, tak je mi hned jasné která bije. Závěrečná scéna trochu zdlouhavá až absurdní, ale budiž. Film jsem neviděla a nevím jestli chci vidět...možná jen pro porovnání. Styl psaní není špatný, je to čtivě napsané, žádná hlubokomyslná psychologie, jen ukázka toho, že chlastat a lhát se nemá :)

Imis
18.10.2017 3 z 5

Tato knížka mě už dlouho lákala, ale díky rozporuplným reakcím na knihu i film jsem trochu váhala. Nakonec jsem si jí pořídila jako audioknihu a poslechla jsem jí na 2 zátahy, protože mě opravdu bavila. Líbil se mi pomalejší rozjezd, kdy má člověk čas pochopit přemýšlení hlavních postav, zjistit jaký vedou život, vplout pomalu do děje. Většinu času nebylo jasné jak to dopadne, takže to bylo napínavé a líbilo se mi pomalé odkrývání faktů. Jediné co mi vadilo byly občasné zvláštní dedukce hlavní hrdinky Rachel, které neměly v sobě moc logiky, ale chápu, že je autorka zařadila, aby udržovala všechny podezřelé ve hře. Nicméně bych knihu charakterizovala spíš jako čtení pro ženy i díky 3 hlavním hrdinkám. Také bych byla asi opatrná ve tvrzení, že je to nejlepší kniha roku atd. Člověk prostě nesmí všemu věřit :-) S označením thriller bych asi také váhala. Je to opravdu spíš psycholotický román, který si plyne pomalejším tempem, což ale nemusí být vždy na škodu.

ufounek173
18.10.2017 5 z 5

Anastazie0810-herečka podala výborný výkon,mám ji moc ráda,ale na detektivky se nedá jít po přečtení knihy-já jsem taky nejdřív četla a těšila se na film,ale už znáte vraha,tak tam chybí to překvapení,opačný postup je lepší,ve filmu není vše ani myšlenky postav.

Mat_bery
18.10.2017 4 z 5

Velmi zajímavé. Na začátku jsem chtěl knihu odložit. Pak mě ale děj velmi chytl a já se nemohl odtrhnout od čtení!

Anastazie0810
17.10.2017 4 z 5

Mě se to moc líbilo. Líbí se mi tři dějové linie, tří různých žen, každá v jiném čase..námět se mi také líbí... jak z obyčejné cesty vlakem udělat něco tak napínavého. Tato kniha udělala ve světě velké "bum" a najednou se začala objevovat poptávka po detektivkách.. (nebo mě to aspoň tak přijde) a startovním můstkem byla právě "dívka ve vlaku". Filmové zpracování je podle mého názoru taky moc povedené.

LucyBrand
17.10.2017 5 z 5

Od této autorky jsem četla první její knihu a musím přiznat, byla to pro mě výzva. Kniha se mi líbila a byla velmi rychle přečtená. Děj se postaven na psychologii postav, což je prostě parádní, je to jiné, ale naprosto fungující. Někdy byla kniha příliš vleklá, ale přesto stále zajímavá. A ten konec? Prostě pecka! Kniha se mi líbila ale koupě knihy rozhodně nelituji.

cunicekb
17.10.2017 odpad!

Nevydržela jsem číst ani do poloviny knihy a stále přemýšlím, co je na knize bestsellerového?! I prvotina může být fenomenální, ale tohle bylo nudné, laciné, docela bych řekla, že je to takový menstruační cyklus - obtěžující, opakující se, bez nápadu, kdy si ženská řekne, že smysl to má, ale v inkriminované fázi o onom smyslu pochybuje. Propracované postavy? Kde? Děj v několika liniích? Dobře, snaha byla. Snažila jsem se, ale celou dobu jsem trpěla, asi jako Rachel s kocovinou ve vlaku...

Usignolo
16.10.2017 5 z 5

Ani jedno hluché místo, člověk je nucen číst pořád dál. Napínavé jak kšandy. Užila jsem si to od začátku do konce a na tom mě málem kleplo..Tome, ty ludro.. :-)

mišák1262
16.10.2017 4 z 5

četla sem ji je to to už chvíli zpět ale kniha je zajímavá bavila mě a hlavne ten konec byl dosti překvapivý. V pulce jsem tušila ale uplně špatně..:)...

Kiwka23
15.10.2017 odpad!

Vôbec mi ta kniha nesadla a prišla mi hrozne nudná od začiatku až do konca, niečo tomu chýbalo

justabookworm
14.10.2017

knihu jsem dostala v květnu, číst jsem ji začala v červenci, první polovina naprosto o ničem, nyní jsem se ke knize vrátila a nedávno jsem ji dočetla, nakonec se mi kniha líbila, ale rozhodně ji nedoporučuji někomu, kdo se čtením začíná, považovala bych tuto knihu jako čtení pro pokročilé, z důvodu psaní příběhu z několika perspektiv. Filmem jsem byla velmi zklamaná, takže pokud se vám kniha alespoň trochu líbí, rozhodně se na film nedívejte

panda23
12.10.2017 4 z 5

Tato kniha je pro mě rozhodně lepší než filmové zpracování. V knížce hlavní hrdinka není popsaná jen jako beznadějná alkoholička, člověk ji v některých věcech dokonce
i chápe. Mně teda přišla tato kniha zajímavá, podle mě si zaslouží víc než jen 76 procent, které tady má. Stojí za to, si ji přečíst...ale DŘÍV než vidět film.

Kačta
08.10.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla asi během tří dnů, má rychlý spád a vtáhla mě do děje. Rozuzlení mě opravdu překvapilo, takže za mě plný počet bodů.

bee88maja
08.10.2017 4 z 5

Kniha psaná formou deníku, 3 ženy, 3 úhly pohledu. V půlce knihy, už jsem trochu tušila, a pak grandiózní finále, které věřím, mnohé překvapil. Za mne, dobrá detektivka, ale nic víc, nic míň...