Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

LenkaVrbatova
08.10.2017 2 z 5

Já nevím, co je na téhle knize tak úžasného. Hlavní hrdinka je naprosto zoufalá alkoholička, příběh není nijak oslnivý a po stylistické stránce kniha také nepatří mezi skvosty. Jsem i s odstupem času ze čtení zklamaná. Doporučila bych nenáročnému čtenáři jako oddychovku do tramvaje na cestu z práce.

Anonymní
08.10.2017 4 z 5

Ze začátku jsem nevěděla co si o této knize myslet.Všichni ji buď kritizovali a nebo z ní byli naprosto unešení.A tak jsem to zkusila taky a přečetla jsem si ji.Popravdě řečeno, tak do strany 100 se nic moc nedělo, byl to spíš takový popis stereotypního života alkoholičky, ale pak kniha začala mít nějaký spád a jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Ten příběh mi přišel skvěle vymyšlený a pro mě naprosto nepředvídatelný. Na konci jsem byla opravdu překvapená jak to dopadlo a všem mohu jen doporučit. :)

CHezunka
07.10.2017 2 z 5

kniha až příliš přeskakuje v časech a film byl lepší

lenkaabooks
05.10.2017 3 z 5

Mnoho povyku pro nic. Kniha je čtivá, i když rozhodně ne na jeden zátah. Hlavní hrdinka Rachel je buď opilá, nebo má k tomu nakročeno. A pak si vyfantazíruje dokonalý pár, který vídá z okna vlaku a ono to tak není. No a k tomu bývalý manžel a jeho nová, na první pohled báječná rodinka. A tak si Rachel koupí lahvinku, nebo radši dvě a z dobré vůle jede vlakem pomoci manželovi zavražděné. Kniha mně štvala - nepochopitelná jednání Rachel - opilost není omluva, děj se stále nějak protahoval a konec , i když jsem vraha neuhádla, mě na lopatky nesložil, spíše jsem si ulevila, že mám zas jeden "bestseller" za sebou.

luksky
03.10.2017 4 z 5

Tato kniha se četla velmi dobře, měl sem strach, že když sem loni viděl film, že mě kniha nebude bavit, ano věděl sem jak to dopadne, ale stejně to bylo fajn.

jana4920
03.10.2017 4 z 5

dobře napsané, možná jsem po obrovské reklamě čekala trochu víc, ale pokud od knihy nečekáte naprostou senzaci bude se Vám číst dobře

Jamate2
03.10.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Napínavý příběh, žádná hluchá místa. Moc pěkně napsané

zichisek
02.10.2017

Po dlouhé době papírová kniha z knihovny. Začetla jsem se hned. Kniha se četla dobře. Po dlouhé době mě kniha chytla tak, že jsem ji nechtěla odložit a večeři dětem jsem chystala jednou rukou :)

Nelasp
01.10.2017 5 z 5

Kniha se četla velice dobře, tak oddechově. Rachel a jejím sebedestruktivním sklonům by se dal postavit oltář.... Nejvíc mě štvala postava Megan- připadala mi jako fracek, který už neví, s kým by se ještě vyspal, aby se nenudil. Bohužel ji to také dovedlo až k vlastní záhubě. Anna byla kupodivu tou nejnormálnější ze všech těch psycho postav, které se v knize vyskytly. Za mě povedený pokus o thriller, ačkoliv by bylo fajn dostat se do jádra postav ještě trošku víc.

ladush
29.09.2017 3 z 5

Nadšení z knihy opadlo už v počátku. Děj se nikam moc nehýbal, hl. hrdinka mi byla nesympatická a styl psaní nijak extra zajímavý, takže jsem se musela do čtení kolikrát přinutit (nerada odkládám rozečtené knihy).
Dnes dostane nálepku světového bestselleru zřejmě každá druhá kniha. Ale, pořád si říkám - tisíc lidí, tisíc chutí. Mě ale bohužel nechutnalo :-)

Caroline11
28.09.2017 5 z 5

Četla jsem jen knížku, a je bezvadná. Jeden z nejlepších dárků, které jsem měla pod vánočním stromečkem :)

Tebesťák
28.09.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!!! Vřele všem doporučuju!! Udělala jsem tu chybu, že jsem se nejdříve podívala na film, který mě nezaujal a tudíž jsem knihu přečetla až teď. Ale toho, že jsem otevřela knihu, nelituju. Vůbec jsem netušila, že to mohl/a udělat on/ona a byla jsem tím překvapena. A taky se mi strašně líbilo střídání pohledů. Prostě skvělá kniha. Rozhodně bych dala víc než pět hvězdiček. DOPORUČUJI!!!

hana2111
28.09.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jednu noc. Je pravda, že je velmi čtivá, i když jsem tedy několikrát nechápala motivy jednání hlavní hrdinky. Každopádně úplně nerozumím povyku kolem knihy, asi bych ji nenazvala světovým hitem, přestože čas s ní strávený bych nenazvala marným.
Děj je jasně členěný, postupně se rozjíždí, v příběhu není chaos. Vše je přehledné, čtenář se neztrácí a vyprávění probíhá naprosto přirozeně a plynule. Knížku mohu spíše doporučit, ovšem není rozhodně nic, co by člověk musel přečíst nutně.

SakuraLuci
26.09.2017 4 z 5

Četla jsem jedním dechem... Mě kniha prostě nadchla a jsem ráda, že jsem se k ní nakonec dostala. Delší dobu jsem se totiž nechala odrazovat různými recenzemi a to byla škoda. Za mě pěkný a napínavý příběh až do konce. Doporučuji

Obelix15
22.09.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem četl nejrůznější recenze a měl jsem trochu obavy, zda-li ji čtenáři nepřechvalují. Přesto po neustálém upřednostňování jiných knih před touto jsem se nakonec odhodlal a knihu si přečetl ... Prvních cca 50 stránek jsem (ano, nejspíše svým nesoustředěním) se ztrácel, kdo je vlastně kdo a kdo o čem vlastně vypráví. Když jsem si v tom nakonec udělal pořádek, našel jsem určité zalíbení, že je příběh vyprávěn více postavami. Velice mě zaujala hlavní hrdinka, kterou autorka velice dobře popisuje jako ,,tu s lahví v ruce". Zápletka jako taková byla opravdu dechberoucí, kdy čtenář opravdu skoro do posledních pár stránek neví, co má vlastně čekat. Možná bych měl jedinou výtku a to, kolík lží se v průběhu objevilo. Chápu, že v jistých ohledech je to potřeba, ale někdy to bylo opravdu až otravné. Jinak, za mě jasných 5 hvězd :)

Daduška
22.09.2017 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala po zde přečtených recenzích dost skepticky, moc jsem od toho nečekala, také nemám ráda různé nálepky jako Kniha roku, Světový bestseller apod. Byla jsem ale opravdu příjemně překvapená. Četla jsem jedním dechem, hrdinka mi svým opileckým zoufalstvím i tím, jak se nedokázala od chlastu a od svého bývalého odtrhnout, připadala naprosto uvěřitelná. Závěr (resp. vyřešení, kdo je vrah) mi přišel dostatečně překvapivý, ale ne zas natolik, abych ho považovala za přitažený za vlasy. Bavilo mě to.

rekkky
21.09.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku se tváří jako četba, která perfektně reprezentuje žánr, respektive vyčnívá nad žánr, ale opak je pravdou. Děj ubíhá celkem plynule a čtení není nikterak krkolomné, nicméně slabé vyústění a nesympatické hlavní postavy znamenají slabší hodnocení.

TerezaJágrová
20.09.2017 5 z 5

Strašně jsem se těšila až tuhle knihu začnu číst. Do samotného konce nemáte vůbec ponětí o tom,jak kniha dopadne. Kniha je strašně čtivá a její přečtení vám nebude trvat dlouho. Příběh je zajímavý a taky hrozně napínavý.Nikdy jsem neměla ráda detektivky,ale po této knize si přečtu nějakou další. Hned jdu kouknout na film a doufám,že mě překvapí stejně,tak jako kniha.

Placi
19.09.2017 3 z 5

Jelikož jsem Dívku ve vlaku četl nedlouho po Zmizelé, nemůžu se ubránit jistému srovnání. Jsem velký fanoušek naprosto šokujících závěrů. Zmizelá mi zkrátka připravila daleko úžasnější překvapení a šokující závěr. Hlavní hrdinka, ona dívka z vlaku, mě svou osobností moc nenadchla. Co se týče dívky, kterou Rachel z vlaku pozoruje, ta mi byla vyloženě nesympatická. Podle mě také kniha ztrácí na celkovém dojmu tím, že kolem ní byl a je až příliš velký humbuk. Všude je nám podsouváno, že jde o skutečnou pecku současné detektivní tvorby, to alespoň mně přichystalo ve výsledku drobné zklamání.

JaKa1974
19.09.2017 5 z 5

Ze začátku nic moc, pak se ale rozjel děj a napětí, jak to dopadne. Dobrá kniha.