Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

Hyjoska
17.09.2017 3 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitá, ale to je možná i tím, že ji spousta lidí tak vychvaluje. Mě ale příběh nedokázal pořádně pohltit, vadilo mi, že všechny postavy lžou, hlavní hrdinka mě doslova rozčilovala a tak nějak jsem tušila, kam to celé spěje. Líbilo se mi střídání pohledů vyprávění.

Nikkaa
17.09.2017 4 z 5

Jak tuto knihu popsat,jsem ráda za to že jsem ji mohla číst,opravdu se nemusí stydět za označení bestselleru,je výborná četla se s velkou lehkostí,do poslední chvíle člověk netuší co se bude dít dále,zkouknu film a uvidíme porovnání,kdo váhá určitě si ji pořiďte :-) diky této knize hledám uspokojení v poměrně stejných knihách ale pohádky co mám nejraději nikdy neopustim :-)

nase_zuzu
14.09.2017 3 z 5

Hm....

Veronika2017
12.09.2017 2 z 5

Byla jsem zklamaná, čekala jsem víc....

Ester71
12.09.2017 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, co všichni na té knížce mají.
Od poloviny už jsem nemohla přestat číst. Příběh gradoval, jednotlivé kusy skládanky do sebe začaly zapadat. Pro mě pěkná kniha.

klarys.k
12.09.2017 2 z 5

Popravdě vůbec nechápu, proč je tato kniha označovaná jako bestseller. Detektivka je podprůměrná. Vraha tušíte od poloviny knihy a postavy jsou nesympatické až hrůza. Hlavní hrdinka mě iritovala od první věty. Dostala jsem jako dárek knihu Do vody, tak jsem zvědavá jestli to bude stejné nebo mě autorka mile překvapí.

nikola2817
12.09.2017 4 z 5

A mně se toto dílo strašně líbilo! Děj rychle plynul, kniha byla čtivá a až do konce knihy jsem byla napnutá. A ač jsem do těch dob detektivní žánry nečetla, tak Dívka ve vlaku odstartovala můj detektivní maraton :)

b.safarik
12.09.2017 4 z 5

Bestseller je přehnané označení, ale na prvotinu dobrý. Líbí se mi, že se po vzoru Jo Nesba začínají objevovat hlavní hrdinové, kteří nejsou prototypy kladných postav. I když je fakt, že narozdíl od Harryho Holea, mi hlavní hrdinka přišla mnohem zoufalejší a vlastně celkově depresivnější.

cathyblack
12.09.2017 2 z 5

Takze, na prvotinu od mladoura dobry. Pekny obal.
To je asi vse toho dobreho

Pro mne spatne vykreslene postavy, na hlavu postaveny dej, neprilis ctive, ci napinave. Snaha o to udelat postavu hlavni hrdinky pritazlivou obycejnosti (ma problemy jako kazda druha) se moc nepovedla, naopak me strasne stvala. Ja to mela hodit do kouta a ne docitat

devildeny
12.09.2017 4 z 5

Když to shrnu, tak kniha vypráví o třech zoufalých ženách, kterým tři neschopní chlapi nedokážou nabídnou to, co by je učinilo stoprocentně šťastnými, až to vede k tragédii. Naopak to byla pro mě změna, že se autorka nesnažila povahy postav nijak přikrášlovat, a právě proto mi připadaly uvěřitelné a některé momenty v knize byly dost emočně silné. Hlavní hrdinku neodsuzuji, protože nikdo neví, jak by se zachoval, kdyby ztratil smysl života, dokud se do té situace nedostane. Je pravda, že ke konci již byla kniha předvídatelná, ale určitě tak do půlky jsem měla za pachatele někoho jiného. V datech jsem se také úplně neorientovala, ale nijak zásadně mi to na pochopení děje neubralo. Naopak se mi líbilo, že svůj příběh vypráví více postav v první osobě a těšila jsem na vývoj další postavy v nadcházející kapitole. Podle mě stojí za to si ji přečíst.

verxes
11.09.2017 3 z 5

Když zavřu oči, tak za 3 hvězdy.. nebýt na tom nálepka "Světový Bestseller", tak to ani nečtu.. ve výsledku jsem to přelouskal docela rychle, nevím no, přeskakování děje taky není moc dobře vymyšlené - ano je to ve výsledku o zachování nějakého toho "tajemství" až nakonec knihy, ale spíš v tom má člověk prvních pár vět zmatek, než mu zase docvakne, že teď čte kapitolu z minulosti (kdo si má ty datumy pamatovat?) - mělo by to být nějak označeno lépe.. Jen marketing, marketing, nic víc, uměle označený Bestseller..

kikiodvi
09.09.2017 2 z 5

Tady jde jasně vidět, co všechno dokáže marketing!
Hodně, hodně dlouho jsem její přečtení odkládala. Vlastně mě přesvědčila až babička, která pořád tvrdila jaká je to skvělá knížka.
Za mě teda ne. Asi se nedokážu vžít do pocitů alkoholičky, která předstírá že jezdí do práce a věčně stalkuje svého bývalého. Nakonec už to bylo otravné. Nejvíc mi vadilo neustálé přeskakování z minulosti do přítomnosti. Nedá se soustředit na děj, když pořád musíte kontrolovat, které části na sebe navazují.
K přečtení další knížky - Do vody - mě to nepřesvědčilo.

lavazza
09.09.2017 2 z 5

Nezaujalo... nutila som sa docitavat kapitoly.... ani sfilmovanie nepomohlo... nesympaticke postavy... zaver "prekvapivy", taky typicky pre tento zaner...

denib
05.09.2017 5 z 5

Podle mě to je dobrá detektivka. Žádný zázrak, trochu průhledné, ale dobré čtení, které se vyrovná jiným dobrým "moderním" detektivkám. Jen nechápu, proč byl kolem té knihy takový humbuk. Myslím, že se tak zbytečně zvyšovalo očekávání čtenářů, kteří byli následně zákonitě zklamaní. Bez toho humbuku by myslím knihu ostatní hodnotili lépe.

simika
05.09.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale kdybych viděla nejdřív film, knihu bych si nikdy nepřečetla. I když by to byla chyba, protože jako v mnoha dalších případech, tahle knížka je podle mého názoru "nezfilmovatelná".
Můj hlavní problém s knihou byl, že hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a nemohla jsem se s ní ztotožnit, což je u mě hodně důležité, abych si knížku vychutnala. Nevadilo mi, že pije (kdo si nedá), nevadilo mi, že lže (kdo to nedělá), nevadilo mi, že stalkuje svého bývalého (která to nikdy neudělala), ale ten způsob, jak to všechno zkombinovala dohromady, mi prostě nesedl....
Také mi vadilo, že autorka vlastně nevykreslila charakteristiku a motivy vraha natolik, aby mi to dávalo smysl....

Shoperkaa
03.09.2017 4 z 5

Knihu bych zařadila mezi nenáročné čtení, jen závěr byl až moc zrychlený a navíc se dal předpokládat.

vlčice68
03.09.2017 3 z 5

Od knihy jsem čekala rozhodně více.
Pokud bych měla hodnotit filmového zpracování, tak dopadlo ještě hůře.

anko57
03.09.2017 2 z 5

Já jsem trochu na rozpacích jaké napsat hodnocení. Určitě jsem četla mnoho lepších knih, ale to je věc názoru. Čekala jsem od ní mnohem víc, ovlivněna reklamou. Prolínání postav mi nevadí, celkem čtivá kniha, ke které se ale nevrátím.

Tlapka
02.09.2017 4 z 5

Četla jsem po Dívce v ledu. Tam jsem zažívala větší nutkání číst dál, "ještě jednu kapitolu", ale Dívka ve vlaku je podle mě jako celek lepší kniha. Méně klišovitá, i když nepřináší nic převratně nového, ale zato to používá funkčně. Kvalita DVL s blížícím se koncem klesala, tady je to naopak. Postavy nejsou zrovna sympatické, ale jednají uveřitelně, chápete jejich motivaci. Střídání vypravěčů a času mi nevadilo.
K 5* mi chybělo větší pohlcení knihou a sympatická aspoň jedna postava.
P.S. Proč se teď všechny knihy pojmenovávají jako Dívka Xyz? Navíc Rachel už fakt v dívčím věku nebyla. :-)

Sapy
02.09.2017 3 z 5

Ne, že by to nepřipomínalo Zmizelou... Ale Dívka ve vlaku je alespoň o trochu lepší. Rozuzlení jsem bohužel uhodla už v půlce knihy. Naprosto protivné a s odpuštěním tupé postavy. Člověk ani neví, kdo ho vytáčí nejvíc. Konec byl úsměvný, ale rozhodně ne stoprocentně uvěřitelný. Ale čte se to samo, to zase jo.