Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9484 9484

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train, 2015

BeyondHorizon
02.09.2017 3 z 5

Tahle kniha byla obrovské BOOM a to mě donutilo si ji přečíst, abych zjistila, co je na ni tak skvělého. Doteď si nejsem jistá. Byla velmi čtivá a příběh samotný mi přišel docela originální. Další plus je nesympatická hlavní hrdinka, kterou jsem politovala. Čekala jsem ale mnohem víc, nepřišlo mi, že by to bylo něco extra.

shimice
02.09.2017 5 z 5

Na rozdíl od Zmizelé jsem přečetla za odpoledne a večer na jeden zátah. Žádná z postav sice není vyloženě sympatická, a co pořád táhne některý ženský k chlapům, který se k nim chovají hnusně, nechápu (hlavní hrdinky mi bylo spíš líto, než že bych si ji oblíbila ), ale za mě dobrý :-)

Warty
01.09.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka upřímně není zrovna sympatickou osobou. Komu by také byla sympatická alkoholička se sklony ke stalkingu. Ale jinak děj knihy byl fajn, závěr velice napínavý.

Pitye
31.08.2017 2 z 5

Tak nějak nechápu, co všichni na této knize vidí. Celý děj o tom, jak se věčně ožralá hlavní hrdinka snaží vzpomenout, co se stalo jednoho večera, kdy byla pod obraz... Čekala jsem tedy něco víc, když jí všichni tak vychvalují. Měla jsem problém se začíst a kniha mě minimálně do poloviny nudila tak, že jsem přemýšlela, jestli ji neodložit.

Niiiiik
30.08.2017 2 z 5

Už jen to, když vám není sympatická žádná hlavní postava je průser. Nonstop ožralá Rachel a pro mě předvídatelný konec.
Ovšem na tuto knihu vzpomínám s úsměvem, jelikož jsem její "kvality" pěkně rozmázla na jedné přednášce na VŠ, kde se nás profesor, aby odlehčil téma, ptal, zda ji někdo četl a co si o ní myslí. Přihlásila jsem se jediná a řekla jsem jaká to byla přeceňovaná blbost. Škoda, že to byla jeho nejoblíbenější kniha :'''-). Doteď se na mě divné kouká..

WowKokinko
30.08.2017 3 z 5

kniha mne moc nezaujala a rozhodně jsem čekala víc :) všeobecné haló,které je kolem této knihy moc nechápu :/

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Jestli je něco horšího než číst o ožralý Rachel, tak je to vidět zfilmovanou ožralou Rachel. No fuj. Kniha sama o sobě mě bavila, každou chvíli jsem podezírala někoho jiného, ale muj poslední odhad byl přeci jen správný.

sBety
30.08.2017 4 z 5

Začátek byl velmi slibný, temný a děsivý, ale pak to začalo trochu stagnovat. A pak jsem uhádla, kdo je vrah, ještě než to bylo objasněno. Tak nevím, jestli já jsem tak fikaná anebo kniha tak jednoduchá. :D Rozhodne ji doporučuji dál.

MarekG
29.08.2017 3 z 5

Tato kniha je příjemné, oddechové a nenáročné čtení. Mrazení v zádech ani strach jsem při čtení této průměrné knihy opravdu necítil, zato mediální a reklamní bublina,které se okolo této knihy nafoukla, zapáchala světem po velmi dlouhou dobu a do jisté míry zapáchá pořád. Bravo a třikrát sláva tomu, kdo zvládl s této knihy udělat jednu z nejprodávanějších knih všech dob a ten kdo to udělal, to nebyla autorka, ale nějaký velmi schopný reklamní odborník. Ani přesto všechno není kniha špatná, ale žádný wau efekt pro mě nemá. Další z průměrných detektivek, kterých je všude plno.

Blaufik
28.08.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku je opravdu skvělá jízda, která mě neskutečně bavila. Díky tomu, že jsem již přečetla obě knihy, které u nás od Pauly Hawkins vyšly, mohu nyní říct, ano, Dívka ve vlaku se mi líbila více, byť jen o malý kousek. Do vody však dívce nebezpečně dýchá na záda.

Ditules
28.08.2017 3 z 5

Kniha, o které se napsalo stovky a stovky stránek a recenzí - tu jsem si nemohla nechat ujít! Trošku mi vadilo u toho střídání postav sledovat, ve kterém měsíci a roce vlastně jsem... ale bylo to celkem napínavé čtení a film byl dle mého názoru o chloupek lepší - hlavně co se týče závěru.

oolinkaa
26.08.2017 2 z 5

Proc jsem to vlastne cetla...? Dej me dle anotace od zacatku nezaujal, ale zase skoro vsichni to ctou, mluvi o tom a v zebricku ctenych knih se to stale drzi celkem vysoko..takze asi proto..necekala jsem od toho zadny zazrak a nadseni, to se taky ve finale nekonalo..slabe 2* davam, dej, styl, vypraveni hl.postavy - nic pro me..bohuzel

VeronicaC.
25.08.2017 5 z 5

Dobře jsem si početla.

DomčaC
25.08.2017 odpad!

Asi až moc jsem se na ní těšila a to byla ta chyba... Neuvěřitelné zklamání. Děj veškerý žádný, asi od 20 strany se ví, kdo je vrah...

HORTID
25.08.2017 4 z 5

Ideální jednohubka pro muže ve vlaku. Gin jsem však neměl.

hanaraab
25.08.2017

To, že má kniha tolik kladných recenzí, mě donutilo ji přečíst. Jinak bych ji odložila po prvních třiceti stránkách. Opravdu nechápu, co se na téhle knize všem tak líbí. První polovina knihy je o tom, jak opilá žena denně jezdí vlakem, pak jde do parku, tam se zlije a pak jede opilá zpět domů vlakem a předstírá, že byla v práci. Neskutečná nuda.
Ke konci knihy cosi zahlédne, ale protože je tak opilá, neví co viděla. Tady začíná trošku zajímavější děj. Ale i tak už bych to znovu nečetla.

Lenka94
25.08.2017

Tuhle knihu jsem začala číst na základě kladných recenzí a musím říct, že mě opravdu nadchla :) každý den jsem se těšila na cestu do práce a z práce abych měla čas si tu hodinku pořádně užít s touhle knihou. Jediné co mi na ní trochu vadilo bylo zprvu přeskakování postav a časů. Jinak dávám palec nahoru :)

Anne95
24.08.2017 3 z 5

Za mě nic moc. Na to, jak je kniha populární, jsem čekala něco lepšího. Kniha je čtivá a člověk ji přečte jedním dechem, ale příběh není nijak zajímavý. Naprosto zjevné věci trvají hlavní hrdince poměrně dlouho, než ji dojdou, ale co bychom od alkoholičky čekali. Kniha není nijak dlouhá a vzhledem ke konceptu, jakým je psána, nezabere moc času.

Karloska
24.08.2017 4 z 5

Ctiva kniha. Nemohla jsem se od ni odtrhnout a byla zvedava,jak to cele dopadne.

nikl
22.08.2017 4 z 5

Fajn detektivka, hodně se mi líbil samotný nápad, kdy se někdo zvenčí (vlastně z vlaku:-)) takto zaplete do víru dění. Je hezky napsaná, čte se sama. Za mě palec nahoru!